Fikirlerinize ihtiyacım var

Bu konuyu okuyanlar

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Ben şöyle bir şeyler yapmayı düşünmüşümdür. Ama gelip beni bulacaklarından dolayı yapmadım. Ama şimdi yapsamda kesin çok büyük bir şeye patlayacak. Bu yüzden yapmayacağım. Bence bu çok riskli bir işlem.
  1. Nefret ettiğim sitelerden birisini DDOS atarak çökertmek.
  2. Beni bir yerden (şimdi 28. kuraldan dolayı söylemem yasak) soğutan kişinin IP adresini bulup ona bu yaptığına karşın pişman olmasını sağlamak.
  3. Bana kötü davranan (gerçek hayatta veya sanal alemde fark etmez) IP bulup intikam almak.
  4. Zevk için Windows kurulum ISO dosyalarının saklandığı bir depoyu (eğer varsa) ele geçirip her dosyayı acımadan indirmek.
Ama dediğim gibi yaptığın şey ne kadar zararlıysa cezası, para cezası ve hapis cezasından idam cezasına kadar gider.
torshammer.py
:D

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
hocam şimdi bizim buralarda zannımca böyle şeylerle uğraşan yok şimdi linux iyi bi şekilde öğrensem bu arkadaşın dediklerini yapa bilirmiyim?
daha iyisini bile yaparsın
linux'u ve çoğu tool'un kullanımını öğren açıklı site hacklemek çocuk oyuncağı olur
@LX_ e sor :D

Son düzenleme:

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
563
Ayrıca kodları aklında tutabilmen lazım. Çoğu yerde grafiksel kullanıcı arayüzü (GUI) yok. GUI'de sadece şekillerin butonların üstüne tıkladığın için çok kolay. Ama CLI'de kodları yazabilmek için kodları ezberlememiz/bilmemiz lazım. Bu yüzden kullanımı GUI'e göre biraz daha zor. Ama GUI'de yapılamayan ama CLI'de yapabilen birçok özellik var.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
hocam şimdi bizim buralarda zannımca böyle şeylerle uğraşan yok şimdi linux iyi bi şekilde öğrensem bu arkadaşın dediklerini yapa bilirmiyim?

lamerlikle uğraşan çok, bilgisayar bilimi ile uğraşan donanım/yazılım uzmanı az, ya da yok.

kevin mitnick vardı eskiden, ünlü hacker. fbi yakaladı. adamın kaldığı koğuşa elektronik saat bile sokmuyorlardı. gerçekten büyük bir hacker olmak böyle bir şey. sızma sanatı adlı kitabı yazdı salındıktan sonra, artık güvenlik uzmanı olarak çalışıyor. dilersen adını verdiğim kitabını okuyabilirsin, adına çekilmiş film de var yanılmıyorsam.

steve jobs ve arkadaşları da daha apple'ı kurmadan telefon sistemlerini basit düdüklerle hackliyorlardı, bedavaya eyaletler arası görüşme yapabilmek için.

gerçekten mr robot olma hayalin varsa donanım ve yazılımı vücudunun parçaları gibi bilmen gerekiyor, işletim sistemlerini, ağları, sunucuları, iletişim protokollerini, bilişim hukukunu da keza.

ben meraktan yazılım güvenliği adlı bir kitap almıştım, dikeyeksen yayınevinin. onu da öneriyorum. korsanların çalışma şekillerini, saldırı biçimlerini, sitelerin sistemlerinin açıklarını ve tehlikelerini, alınabilecek önlemleri ve her türlü teorik/teknik bilgiyi içeren güzel bir kitap.

neyle karşı karşıya olduğunu ya da hangi bilgi seviyesinde olman gerektiğini görmek için okumanı tavsiye ederim.

Not: küçümsemek ya da hevesini kırmak için söylemiyorum, sadece yalan yanlış hayallere kapılıp hazır programları kullanmaktan alıkoymaya çalışıyorum seni. bilgisayar bilimi çok derin bir alan, yıllarca emek vermeyi ve tecrübe sahibi olmanı gerektiren bir alan. bir de biri her yerde kendini hacker olarak tanıtıyorsa kendisi bir lamerdir, saygı duyma ya da dinleme. doğru yönlendirmeye çalışıyorum sadece.

Son düzenleme:

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
lamerlikle uğraşan çok, bilgisayar bilimi ile uğraşan donanım/yazılım uzmanı az, ya da yok.

kevin mitnick vardı eskiden, ünlü hacker. fbi yakaladı. adamın kaldığı koğuşa elektronik saat bile sokmuyorlardı. gerçekten büyük bir hacker olmak böyle bir şey. sızma sanatı adlı kitabı yazdı salındıktan sonra, artık güvenlik uzmanı olarak çalışıyor. dilersen adını verdiğim kitabını okuyabilirsin, adına çekilmiş film de var yanılmıyorsam.

steve jobs ve arkadaşları da daha apple'ı kurmadan telefon sistemlerini basit düdüklerle hackliyorlardı, bedavaya eyaletler arası görüşme yapabilmek için.

gerçekten mr robot olma hayalin varsa donanım ve yazılımı vücudunun parçaları gibi bilmen gerekiyor, işletim sistemlerini, ağları, sunucuları, iletişim protokollerini, bilişim hukukunu da keza.

ben meraktan yazılım güvenliği adlı bir kitap almıştım, dikeyeksen yayınevinin. onu da öneriyorum. korsanların çalışma şekillerini, saldırı biçimlerini, sitelerin sistemlerinin açıklarını ve tehlikelerini, alınabilecek önlemleri ve her türlü teorik/teknik bilgiyi içeren güzel bir kitap.

neyle karşı karşıya olduğunu ya da hangi bilgi seviyesinde olman gerektiğini görmek için okumanı tavsiye ederim.

Not: küçümsemek ya da hevesini kırmak için söylemiyorum, sadece yalan yanlış hayallere kapılıp hazır programları kullanmaktan alıkoymaya çalışıyorum seni. bilgisayar bilimi çok derin bir alan, yıllarca emek vermeyi ve tecrübe sahibi olmanı gerektiren bir alan. bir de biri her yerde kendini hacker olarak tanıtıyorsa kendisi bir lamerdir, saygı duyma ya da dinleme. doğru yönlendirmeye çalışıyorum sadece.
iki kitabında ismini vere bilirmisin?

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
kevin'în kendi yazdığı "sızma sanatı". diğerinin de bünyamin demir yazarı, içindekiler kısmı şöyle;

· Web Standartları
· Doğrulama Eğilimi
· Web Uygulama Güvenlik Tarayıcıları
· Girdi Noktaları Keşif Teknikleri
· HTTP Metotları
· Kimlik Doğrulama
· Deneme Yanılma Saldırıları (BruteForce)
· CAPTCHA
· Bağlantı Güvenliği SSL
· Oturum Yönetimi
· Oturum Sabitleme (Session Fixation)
· Siteler Arası İstek Sahteciliği (CSRF)
· Dizin Gezinimi
· Kod Enjeksiyonu (RFI/LFI)
· İşletim Sistemi Komut Enjeksiyonu
· XSS (Cross Site Scripting)
· SQL Enjeksiyonu
· HTTP Başlık Manipülasyonu
· İş Mantığı Problemleri
· Hak Yükseltme (Yetkilendirme Eksiklikleri)
· Yayınlanmış Zafiyet Arama Teknikleri
· Google Hacking
· Web Servisleri Güvenliği
· Hizmet Dışı Bırakma Saldırıları (DoS)

saldırı yöntemlerinin nasıl çalıştığını, savunmasının nasıl yapıldığını yazıyor her bölümde.

Reaksiyon puanı
3,027
Merhaba, siber güvenlik ile ilgilenmek istiyorsan Kali Linux ortamına geçmelisin. Linux üzerinde Python öğrenmek daha avantajlıdır. Siber güvenlikçilerin çoğu Kali Linux kullanır, Python öğrenerek kendi araçlarını geliştirebilecek seviyeye gelebilirsin.

Tabi bunlar daha ileriye dönük tavsiyeler ama işe Python 3 öğrenerek ve Linux ortamına alışarak başlayabilirsin.