Fifa Ultimate Hakkında Sorular

Monoleum23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar Fifa Ultimate yeni oynamaya başladım Fifa'ya acemiyim, online sezon oynuyorum maç yapıyorum online fakat herhangi bir ligde değilim:S Lige nasıl katılırım? Sanırım çok acemiyim bunla ilgili internete de bir şey de bulamadım.

(Oyun orjinal, başlığı da yanlış atmışım:S)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Nasıl ligde değilsiniz? 10.ligden başlar her zaman

Monoleum23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben size ekran paylaşayım ve sizden rica ediyorum ben çok acemiyim lige nasıl gireceğim belki ben lige girememişim? Ekran paylaşacağım. Bana admları kısaca söyler misiniz ne yapacağımı?Ekli dosyayı görüntüle 9883

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Siz zaten başlamasanız bile sizi 10.ligde göstermesi lazım. Online seasons yazısında div10 yazması lazım.

Monoleum23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Siz zaten başlamasanız bile sizi 10.ligde göstermesi lazım. Online seasons yazısında div10 yazması lazım.

Ekranı paylaştım, Div 9 yazıyor 5-6 maç yaptımda ama bu lige nerden bakacağım? Ligde kaçıncı olduğumu göremiyor muyum? Herkes Online Sezon mu daha çok oynanıyor yoksa online turnuva mı?

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Lig mantığı gerçek lig mantığı değil. Promotion puanına ulaşınca lig atlarsınız, olay bundan ibaret. Kaçıncı olduğunuzu ligde goremezsiniz.

Monoleum23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Lig mantığı gerçek lig mantığı değil. Promotion puanına ulaşınca lig atlarsınız, olay bundan ibaret. Kaçıncı olduğunuzu ligde goremezsiniz.

2 veya 3. lige çıksamda hiç bir şekilde göremeyeceğim öyle mi?
Bir de en çok online sezon mu oynanıyor?

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Menüden oyunda en fazla maç kazanan kişiler gözüküyor diye biliyorum, sizin de online sezon sıralamanız gözükür ama ultimate team gözükmüyor diye biliyorum. En çok sezon mu oynanıyor derken neyden bahsediyorsunuz?

Monoleum23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Menüden oyunda en fazla maç kazanan kişiler gözüküyor diye biliyorum, sizin de online sezon sıralamanız gözükür ama ultimate team gözükmüyor diye biliyorum. En çok sezon mu oynanıyor derken neyden bahsediyorsunuz?

Yani ilk ekranda Online Sezon var alltada Online Turnuva var, genelde Fifa kullanıcıları hangisini daha çok oynuyor bunu soruyorum. Bu arada çok teşekkürler ederim ben çok acemiyim de fifa konusunda.

Monoleum23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir de iki tane transfer yaptım, transfler öyle duruyordu transfer target menüsünden girdim iki yaptığım transferi seçtim send to clup dedim oyuncular kayboldu:S Oyuncuları geri mi göndermiş oldum?

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Ne dediğinizi tam olarak anlayamadım ama transfer market mantığından size bahsedeyim biraz. Oyuncuları "Buy now" opsiyonu ile hemen satın alabilirsiniz. "Bid" seçeneği ile de açık artırma ile alırsınız. Süre bittiği an en yüksek teklifi veren oyuncuyu almış olur. Oyununuzu takıma koymak için yedek kulübesindeki boş bir slota gidip oyuncu arayacaksınız, orada gözükecektir.

Monoleum23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ne dediğinizi tam olarak anlayamadım ama transfer market mantığından size bahsedeyim biraz. Oyuncuları "Buy now" opsiyonu ile hemen satın alabilirsiniz. "Bid" seçeneği ile de açık artırma ile alırsınız. Süre bittiği an en yüksek teklifi veren oyuncuyu almış olur. Oyununuzu takıma koymak için yedek kulübesindeki boş bir slota gidip oyuncu arayacaksınız, orada gözükecektir.

Hocam ben herhalde açık arttırma ile almaya çalıştım:S Gitti 4 bin altınım:S:S Teşekkürler ederim.

Monoleum23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Oyuncuların sözleşmesi bitiyor, sözleşmeyi nasıl yapacağım?
Paket aldım, oradan yaptım. Teşekkürler.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
1- Önce jeton (coins) biriktirme işine bakacaksın. Bunun için ilk başta oyun sana bazı kuralları öğrenmen için menajer görevleri sunar. Bunların hepsini yaparsan sana coins, paket ödülü verir. Sonra çevrimdışı (offline) dediğimiz tüm turnuvaları bitirip belli bir miktara ulaşman lazım. Bu süre zarfında hediye paketler dışında kesinlikle paket açmaman lazım. Turnuva ödülü ve maç başı (ki artırıldı) jetonlarla hedeflediğin oyuncularla hedeflediğin takımı kurabilirsin.

2- Kontratların değerini artırmak için yapman gereken sarı yani "gold" denilen antrenörleri toplamak. Normal bir kontrat kartı bastığında söz gelimi +13 verirken, bu menajerleri topladığında %50 daha fazla uzatır kontratı. 20 gibi.

Kontrat basmak için oyuncuya tıklayıp "apply comsumable" diyeceksin ve kontratlar bölümünden kartı bulup oyuncuya uygulayacaksın.

3f2syxj.png

Örnekte gördüğün gibi kartın normal değeri 28 iken topladığım menajerler sayesinde +14 de kendisi veriyor.

Monoleum23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1- Önce jeton (coins) biriktirme işine bakacaksın. Bunun için ilk başta oyun sana bazı kuralları öğrenmen için menajer görevleri sunar. Bunların hepsini yaparsan sana coins, paket ödülü verir. Sonra çevrimdışı (offline) dediğimiz tüm turnuvaları bitirip belli bir miktara ulaşman lazım. Bu süre zarfında hediye paketler dışında kesinlikle paket açmaman lazım. Turnuva ödülü ve maç başı (ki artırıldı) jetonlarla hedeflediğin oyuncularla hedeflediğin takımı kurabilirsin.

2- Kontratların değerini artırmak için yapman gereken sarı yani "gold" denilen antrenörleri toplamak. Normal bir kontrat kartı bastığında söz gelimi +13 verirken, bu menajerleri topladığında %50 daha fazla uzatır kontratı. 20 gibi.

Kontrat basmak için oyuncuya tıklayıp "apply comsumable" diyeceksin ve kontratlar bölümünden kartı bulup oyuncuya uygulayacaksın.

3f2syxj.png

Örnekte gördüğün gibi kartın normal değeri 28 iken topladığım menajerler sayesinde +14 de kendisi veriyor.

Teşekkürler, bir de bir şey daha sormak istiyorum oyun arada kasıyor (hafif donmalar), bazen kastıktan sonra karşı tarafın neti gidiyor ama bazen net hiç gitmiyor internet hızım 2 megabit bazı maçlarda kasıyor bazı maçlarda kasmıyor acaba bu net ile mi alakalı yoksa pc ile mi alakalı? Sadece işlemcim biraz düşük onla alakalı mıdır acaba?

Ayarlar: High 1366x768
Ram:8 GB
Ekran Kartı: Shappire R9 285 Dual-X
İşlemci: i5 650

Eğer pcyle alakalıysa ayarı lowa düşürsem oyunun hangi özelliklerinden yararlanamam?

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
adsl kullanıyorsanız tavsiye etmem. sinirden sağı solu yumruklarsınız.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Teşekkürler, bir de bir şey daha sormak istiyorum oyun arada kasıyor (hafif donmalar), bazen kastıktan sonra karşı tarafın neti gidiyor ama bazen net hiç gitmiyor internet hızım 2 megabit bazı maçlarda kasıyor bazı maçlarda kasmıyor acaba bu net ile mi alakalı yoksa pc ile mi alakalı? Sadece işlemcim biraz düşük onla alakalı mıdır acaba?

Ayarlar: High 1366x768
Ram:8 GB
Ekran Kartı: Shappire R9 285 Dual-X
İşlemci: i5 650

Eğer pcyle alakalıysa ayarı lowa düşürsem oyunun hangi özelliklerinden yararlanamam?
Ne pc ne internet ile ilgili. EA sunucuları ile ilgili. Facebook sayfasında görebilirsiniz, birçok yorum var bununla ilgili.

Monoleum23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ADSL kullanıyorum, [MENTION=350013]memogoren[/MENTION] teşekkürler ederim. Peki sizce bu sorun giderilir mi? Bir de bir şey daha soracağım mesela PES'te ayarlarda bilgisayarın özelliklerinin oyuna göre iyi veya kötü olduğunu gösteriyordu bunda test edebileceğim bir sistem var mı? Ben yinede pcden olup olmadığına emin olmak istiyorum. Normalde Kariyer oynarken hiç bir şekilde kasmıyor da ama emin olmak istiyorum.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Kariyerde kasmıyor ise online modda da kasmaz hocam. Sonuçta aynı grafikler. Sorun EA sunucuları.

Bahsettiğiniz ayar belirten bölüm yok Fifa'da. İnternette ekran kartınız ile yapılan Fifa 15 testlerine bakabilirsiniz.

Monoleum23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kariyerde kasmıyor ise online modda da kasmaz hocam. Sonuçta aynı grafikler. Sorun EA sunucuları.

Bahsettiğiniz ayar belirten bölüm yok Fifa'da. İnternette ekran kartınız ile yapılan Fifa 15 testlerine bakabilirsiniz.

Hocam bir siteden yapmıştım dün, ekran kartı 10 ram 9.
sadece işlemci için 7 puan verdi Medium to High settings gibi bir şey yazmıştı tam hatırlamıyorum şuan o siteye giremiyorum bakamıyorumda. Hocam bir de beni ekler misiniz origin id: monoleum23

Monoleum23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar menajer nasıl satın alacağım?

Monoleum23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam sizlere çok teşekkürler ederim sağolun:) Bu origin açılırken otomatik olarak açılıyor ve oyunu açarkende origin çok kasma yapıyor, Origin pc açıldığında otomatik açılmaması için ne yapacağım ayarlara baktım bulamadım.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Hocam sizlere çok teşekkürler ederim sağolun:) Bu origin açılırken otomatik olarak açılıyor ve oyunu açarkende origin çok kasma yapıyor, Origin pc açıldığında otomatik açılmaması için ne yapacağım ayarlara baktım bulamadım.
Bilgisayarın "Çalıştır" kısmına "msconfig" yazın. Çıkan pencerede önlükleme seçeneklerinden Origin'e ait tiki kaldırın.

Monoleum23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar Contrat ve Fitnesleri tek tek (transferden) mi alsam avantajlıyım yoksa paket aldığımda mı daha avantajlıyım? Bir de mesela 25 Maçlık kontrat aldım bunu sadece 1 oyuncaya mı uygulayabiliyorum yani 12 sini bir oyuncuya 12 sini bir oyuncuya uygulayamaz mıyım? FFC Available'yi altına çeviremez miyim?

Monoleum23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar takım adını değiştirdim fakat bir yerde yine kalmış onuda tam olarka nereden değişebilirim?

Monoleum23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar stadı ve formayı nasıl değiştirebilirim? Formayı aldığım zaman değil, direk değiştirmek istiyorum bu mümkün mü?