FIFA 14 l Moddingway Patch v1.5.1

Bu konuyu okuyanlar

salvation1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
OYUN İÇİNDEN GÖRÜNTÜLER :

http://www.youtube.com/watch?v=cnQ3D7EblhE

KURULUM :
-İndirdiğiniz Rar'ın içinde ki dosyaları oyununuzun kurulu olduğu ''C:\Program Files (x86)\Origin Games\FIFA 14'' klasörüne çıkartın.Gelen değişiklik sorusuna tümünü evet değiştir deyip ilerleyin.
-''list.text'' dosyası ile ''ModdingWayInstaller'' dosyasının aynı klasör yani Origin Games/FIFA 14 içinde olmasına dikkat edin.Çünkü moddingwayinstaller'in yama dosyalarını aktarabilmesi için list.text gereklidir.
-Sonra ModdingWayInstalleri çalıştırıp Install butonuna tıklayın.Kurulum bittikten sonra FIFA 14 MWM Selector'ten veritabanı,skorboard vs. değişiklikleri seçip onaylayın ve oyuna girin.İndirdiğiniz her güncelleme sonrasında bu kurulum şeklini yapmayı unutmayın.

ALTERNATİF KURULUM :
-İndirdiğiniz Rar'ın içinde ki dosyaları oyununuzun kurulu olduğu ''C:\Program Files (x86)\Origin Games\FIFA 14'' klasörüne çıkartın.Gelen değişiklik sorusuna tümünü evet değiştir deyip ilerleyin.
-Aşağıdaki Linkten FIFA 14 - FHL-BH-Editor indirin ve ''C:\Program Files (x86)\Origin Games\FIFA 14'' adresine çıkartın.
-Daha sonra programı açın ve sol tarafta ki bölümde bulunan regenarete all BH-Files (take care of extern files) yazan butona tıklayın ve bitmesini bekleyin.
-Kurulum bittikten sonra FIFA 14 MWM Selector'ten veritabanı,skorboard vs. değişiklikleri seçip onaylayın ve oyuna girin.İndirdiğiniz her güncelleme sonrasında bu kurulum şeklini yapmayı unutmayın.

FIFA 14 - FHL-BH-Editor İndirme Linkleri :

DİPNOT :
-Tamamiyle orjinal oyun uyumludur.
-Windows 8 ile uyumludur denenmiştir.

Takım isimleri ve lig isimlerini yüklemek için :
1-FIFA 14/Game/Data klasörüne gidin.
2-İsmi loc olan dosyanın ismini loc-original olarak değiştirin.
3-İsmi loc-licensed olan dosyanın ismini loc olarak değiştirin.

Yama Nasıl Kaldırılır ?

1.Yönetim :
-''C:\Program Files (x86)\Origin Games\FIFA 14\Game\backup'' içerisinde bulunan dosyaları kopyalayıp ''C:\Program Files (x86)\Origin Games\FIFA 14\Game'' adresine girip yapıştırın.Değişiklik sorusuna tümünü evet olarak onaylayıp devam edin.Ve kaldırma işlemi tamamlanmıştır.

2. Yöntem :
-Aşağıdaki Linkten FIFA 14 - FHL-BH-Editor indirin ve ''C:\Program Files (x86)\Origin Games\FIFA 14'' adresine çıkartın.
-Daha sonra programı açın ve sol tarafta ki bölümde bulunan regenarete all BH-Files (ignore extern files) yazan butona tıklayın ve bitmesini bekleyin.

FIFA 14 - FHL-BH-Editor İndirme Linkleri :

FIFA 14 - Moddingway Selector Nedir ? Ne İşe Yarar ?

-Moddingway Selector yama ile gelen değişiklikleri oyuna girmeden önce sizin kendi tercihinize göre ayarlayıp,düzenlemenizi sağlayan bir arayüzdür.
-Moddingway Selector'de düzenlemeleri yönetebileceğiniz toplam 8 bölüm bulunmaktadır.Bunları size tek tek tanıtacağım.

1.Bölüm : Load Players
-Bu bölümde değişiklik yapabilmek için ilk başta sol tarafta bulunan load players'a tıklıyoruz ve oyuncular yükleniyor.Oyuncular yüklendikten sonra kramponunu değiştirmek istediğiniz bir oyuncuyu veya kaleci eldivenini değiştirmek istediğiniz bir kaleciyi seçiyorsunuz.Daha sonra üst kısımdan krampon ve kaleci eldiveni seçtikten sonra assign butonlarına tıklayıp onaylıyoruz.Ve değişikliklerimiz oyunda aktif oluyor.

2.Bölüm : Select Database
-Bu bölümde birden fazla veritabanı mevcuttur.
-Default Database = Varsayılan,orjinal,oyunda ki veritabanının ilk halidir.
-Default Database İmproved = Geliştirilmiş varsayılan veritabanı anlamına gelir.Ve default database göre yeni lisanlı formalar eklenmiştir.Test edildiğinde online ve açılan kariyerde bir hata görülmemiştir.
-Database 2.0 = İçerisinde yama ile gelen yeni takımların olmadığı ve EA Sports'un resmi son güncellemesi bulunmaktadır. Krampon,forma,top kilitleri açılmış ve yenileri eklenmiştir.
-Database 2.0 - Matrix = Bu veritabanında bu sezon oyuncuların ortaya koyduğu performansa göre,güçleri,yetenekleri,değerleri değiştirilmiş ve düzenlenmiştir.
-Database 4.0 = Bu veritabanında Fenerbahçe,Beşiktaş gibi extra takımlar ve extra turnuvalar bulunmaktadır.
-Database 4.0 - Matrix = Bu veritabanında Fenerbahçe,Beşiktaş gibi extra takımlar ve extra turnuvalar bulunmaktadır.Bu sezon oyuncuların ortaya koyduğu performansa göre,güçleri,yetenekleri,değerleri değiştirilmiş ve düzenlenmiştir.
-Career Database Backup = Kariyerinizi açarken kullandığınız veritabanını yedekler.
-Ben database 4.0 - Matrix kullanıyorum.

3.Bölüm : Select Turfs
-Bu bölüm de 2 adet çim tipi bulunmaktadır.Bunlar by Frenkie ve Dodo997'ye aittir.İstediğiniz çim tipini seçip sonra apply deyip onaylayınız.
-Ben default turf yani varsayılan çimleri kullanıyorum.

4.Bölüm : Select Tournaments
-Bu bölümde 2 adet seçenek bulunmaktadır.
-Career modu, eğer kariyer yapacaksanız bu modu kullanmalısınız.
-Game modu,eğer kariyer yapmıyacak ve moddingway ile gelen Turnuvalardan Dünya Kupası,Konfederasyon Kupası,Avrupa Şampiyonası gibi turnuvalar yapacaksanız bunu kullanınız.
-Ben hep kariyer yaptığım için Career Modunu kullanıyorum.

5.Bölüm : Select TV
-Bu bölümde maç içinde ki skorbordlarla ilgilidir.
-Eğer İngiltere liginde ESPN skorbordunun olmasını istiyorsanız ESPN (only English) seçeneğini onaylayın.
-ESPN Olmasın diyorsanız No ESPN'yi seçip onaylayın.
-Ben NO Espn'i Kullanıyorum.

6.Bölüm : Scoreboards
-Bu bölüm 7 tane skorbord mevcuttur.6 tanesi lig 1 tanesi ise avrupa kupaları için yapılmış skorbordlardır.
-İngiltere,Rusya,İtalya,İspanya ve Almanya liglerinin skorborları ilk 6 slot içerisinde bulunmaktır.İstediğini şekilde ayarlayabilirsiniz.
-Kariyer yaptığınız takım Şampiyonlar Ligindeyse Slot 7de ki skorbordu Uefa Champions League yapın.
-Kariyer yaptığınız takım Uefa Avrupa Ligindeyse Slot 7de ki skorbordu Uefa Europa League yapın.

7.Bölüm : Force Scoreboards
-Bu Bölümde tek skorbord seçme imkanı vardır.Yani Slot 7 derseniz eğer slot 7de şampiyonlar ligi skorbordu varsa o skorbord bütün maçlarınız olur ve sabitleşir.
-Default Skorbord derseniz hiç bir değişiklik yapmış olmazsınız varsayalın ayarlar devam eder.
-Ben Default skorboardu kullanıyorum.

8.Bölüm : EA UPDATE MANAGER
-EA UPDATE ENABLED : EA GÜNCELLEMESİ AKTİF
-EA UPDATE DİSABLED : EA GÜNCELLEMESİ PASİF
-Bu bölümde EA güncellemesinin kullandığınız veritabanına etkisini yönetmeniz sağlanmıştır.
-Online maç yapacaksanız -EA UPDATE ENABLED Seçiniz.
-Offiline maç yapacaksanız -EA UPDATE DİSABLED Seçiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI :

*Soru 1 : Yamayı yükledim ama oyunda hiç bir değişiklik olmadı ?
*Cevap 1 : Yamayi temiz bir fifa üzerine kurmaya dikkat edin daha sonra kurulum metnini dikkatlice okuyunuz ve şu kısımlara özellikle dikkat ediniz.
-İndirdiğiniz rar dosyasını açın ve içinde bulunan ''Game'' , ''FIFA 14 MWM Selector.exe'' , ''FIFA14MW - Readme - How to Install.txt'' , ''list.txt'' , ''ModdingWayInstaller.exe'' , ''README - NEW TEAMS.txt'' bu dosyaların hepsini seçin ve oyununuzun kurulu olduğu ''FIFA 14/'' Klasörü içine atın.
-Daha sonra moddingway ınstalleri yönetici olarak açın ve install deyin.
-İnstall bitince moddingway selectorden ayarları yenileyip oyuna girin.
-Her güncellemeyi yükledikten sonra bu adımları izleyerek kurmayı unutmayın.

*Soru 2 : Yama ile hangi Türk takımları geldi ?
*Cevap 2 : Yama ile oyuna gelen Türk takımları :
-Fenerbahçe
-Beşiktaş
-Trabzonspor
-Bursaspor

*Soru 3 : Yamayı düzgün kurdum ama yeni Türk takımları yok ?
*Cevap 3 : Yamayı kurduktan sonra moddingway selectorden database 4.0 veya database 4.0 matrixi seçin onaylayın ve ea update disabledi seçin ve onaylayıp öyle girin oyuna.Bu şekilde yaptığınızda yeni takımlar gözükecektir.

*Soru 4 : Database 4.0 matrix nedir ?
*Cevap 4 : Database 4.0 matrix, database 4.0'ın geliştirilmiş halidir.Yani gerçekte devam 2013-2014 sezonunda oyuncular ve takımların performansına göre oyuncu güçleri,oyuncu değerleri ve takım güçleri ve finansal değerleri güncellenir ve değiştirilir.Örnek vermek gerekirse Caner Erkin Database 4.0'da 72 overall'a sahipse gerçekte performansı yüksek olduğu için Database 4.0 Matrix'te overall'i 77 olarak yükseltilir.

*Soru 5 : Kariyer yapıyorum oyundan atıyor ?
*Cevap 5 : Kariyer açarken moddingway selectordeki ayarlarınıza dikkat edin.Yani database 4.0da kariyer açıp daha sonra database 4.0 matrix ile oyuna girip kariyeri açarsanız sorun yaşarsanız.Ve ea update kısmınada dikkat edin.Örneğin kariyeri açarken ea update disabled ise ea update enabled ayarlıyken kariyere girerseniz hata ile karşılaşabilirsiniz.
-Şunu da ekliyeyim bir kullanıcı database 4te yeni takımlar dışında bir takımla kariyer açtığında hata aldığını ve bu hatayı database 2de oyunun orjinal halinde var olan bir takımla kariyer açınca düzeldiğini söylemişti.

*Soru 6 : Oyunum orjinal ve oyunun bir tuşa basın menüsüne gelince oyundan atıyor ?
*Cevap 6 : Aynı hata ile bende karşılaşmıştım.Onu şöyle çözdüm.Oyuna girmeden origini offiline moduna geçiriyorum.Daha sonra oyuna giriyorum ve oyundan atma olmuyor.Sonra ise ana menüye gelince originden tekrar online moda geçiyorum ve sorunsuz online mod oynayabiliyorum.

*Soru 7 : Yamayı yükledim ama bazı takım ve liglerin ismi bozuldu neden ?
*Cevap 7 : Bu yama ile uyumlu olmayan bir dil kullandığınızdan oluyor.Ya bu bozulmaları görmezden gelip kullandığınız dille devam edeceksiniz yada loc licensed içindeki ingilizce dili kullanıp bozulma olmadan oynayacaksınız size kalmış.

*Soru 8 : Yamayı yükledim ve kasma oluştu.Yama yüklü değilken kasmıyordu neden ?
*Cevap 8 : Aynı kasma bende de mevcuttu.Grafiksel ayarları düşürdüm ve fpsyi 60a sabitledim düzeldi.

*Soru 9 : Yama ile gelen dünya kupası modunu nasıl oynayabilirim ?
*Cevap 9 : Moddingway selectorde bulunan database kısmından World Cup Databaseyi seçin onaylayın ve ea update disabledi seçin ve onaylayıp oyuna girin.Bu şekilde yapıp oynayabilirsiniz.

Yama Yükleme Sırası :
1-FIFA 14 MODDINGWAY MOD v1.0.1 ALL IN ONE indirip kurun.
2-FIFA 14 MODDINGWAY MOD v1.2.0 indirip kurun.
3-FIFA 14 MODDINGWAY MOD v1.2.5 indirip kurun.
4-FIFA 14 MODDINGWAY MOD v1.2.6 indirip kurun.
5-FIFA 14 MODDINGWAY MOD v1.3.0 indirip kurun.
6-FIFA 14 MODDINGWAY MOD v1.5.0 indirip kurun.
7-FIFA 14 MODDINGWAY MOD v1.5.1 indirip kurun.

NOT : Oyunda Fenerbahçe,Beşiktaş,Trabzonspor ve diğer yeni takımların gözükmesi için Moddingway Selector'den -Database 4.0 veya Database 4.0 Matrixi seçin.Daha sonra ise EA Update Disabled yapın onaylayın öyle girin oyuna.Eğer online oynayacaksanız EA Update Enabled yapın ve onaylayın.Bu şekilde yapınca online kadrolar devreye girdiği için Fenerbahçe,Beşiktaş,Trabzonspor ve diğer yeni takımlar gidecektir.

FIFA 14 MODDINGWAY MOD v1.5.1 :

FIFA 14 MODDINGWAY MOD v1.5.0 :

FIFA 14 MODDINGWAY MOD v1.3.0 :

FIFA 14 MODDINGWAY MOD v1.2.6 :

FIFA 14 MODDINGWAY MOD v1.2.5 :

FIFA 14 MODDINGWAY MOD v1.2.0 :

FIFA 14 MODDINGWAY MOD v1.0.1 ALL IN ONE :

TURBOBİT PART 1 :

TURBOBİT PART 2 :

TURBOBİT PART 3 :

TURBOBİT PART 4 :

Moddingway Mod Patch İle Gelen Değişiklikler :

Version 1.5.1 Değişiklikleri :
- Database 4.0 and 4.0 Matrix
* Fix problem with new free agents from National Teams added in World Cup Database
* Both database rebuilt in order to avoid wrong transfers.
- Fixed crash when playing with Ukraine
- ModdingWay Selector
* Added Select Theme Feature
- Ligue 2 minifaces
- Fixed minor bugs reported

Version 1.5.0 Değişiklikleri :
- Database 2.0 and 2.0 Matrix ( latest EA Update )
- World Cup Database
* New Teams : Montenegro, Iceland, Slovakia, Gabon, Guinea, Senegal, Congo DR, Cape Verde, Senegal, Mali, Zambia, Angola, Tunisia, Morocco, Kenya, Togo
* New Menus : Brazil 2014 Theme
* New Intro Video
- Database 4.0 and 4.0 Matrix
* All players added to national teams in World Cup Database as free agents
- New National Teams Kits Added
* Netherlands
* Colombia
* Italy
* Spain
* Germany
* Argentina
* Switzerland
* Uruguay
* Russia
* Sweden
* France ( Home )
* Nigeria ( Home )
* Japan
* Korea Republic
* Mexico
* Brazil
* Chile
* Denmark
* Cote D'Ivoire
* Cameroon
* Algeria
* Ghana
- Leagues : Norway and Ireland added all GK Kits
- Added alternative uniforms for many EPL teams
- New Boots
- New Faces
- New Balls
* Adidas Brazuca Ball by Sepak and Willams Andrade
* Adidas Katlego
- New Trophies ( Thanks to Sepak and Willams Andrade )
* FIFA Club World Cup
* UEFA Euro
* UEFA Champions League
- New Career Pics for National Teams thanks to SIA

Version 1.3.0 Değişiklikleri :
- Database 4.0 & 4.0 Matrix
* New Teams : Peñarol, Nacional, Esperánce de Tunis, Bursaspor, Metalist Kharkiv, Kashima Antlers, Urawa Red Diamonds, Sanfrecce Hiroshima, Yokohama Marinos
* Rest of the World Teams split into CONMEBOL, CAF, AFC and OFC
* Fixed problem with Copa Sudamericana qualification for teams of Colombia and Chile
* Nacional and Peñarol play Copa Libertadores
* AFC Teams play AFC Champions League
- Kits
* Liga Mexicana : Updated GK Kits and Third Kits
* Liga Adelante : Added GK Kits
* tipp3 Bundesliga : Added GK Kits
* Allsvenskan : Added GK Kits
* Classic Kits for Manchester United, Manchester City and Liverpool
* Many alternative kits
- New Faces
- SPL and Hyunday-A League Adboards
- Voit Ball Mexican League ( Thanks to Ares )
- Bundesliga Scoreboard ( Thanks to Evolution )
- Minifaces ( more than 900 ! )
- Bench players for top teams
- New Boots :
* Lotto Solista II - Mundial
* adidas 11Pro TRX - BlackRunningWhiteLime
* adidas 11Pro TRX - RunningWhiteSolarBlueBlack
- New Intro Songs
* Liga BBVA
* Bundesliga
* Eredivisie
* Argentina ( Futbol para Todos )

Version 1.2.6 Değişiklikleri :
- Database 4.0 & 4.0 Matrix
* Fixed problem with Al-Ahly formation that crashed the game when you face them in tournaments
* Fixed problem with New Teams playing only night games.
- Tournaments Mode
* Fixed problem with missing stadium for final game of Europa League and Champions League.

Version 1.2.5 Değişiklikleri :
* Database 2.0 Updated ( last Official EA Update )
* Database 4.0 Improved : Fixed traits, numbers assignments.
* Added New Intro Songs : ESPN, Copa Libertadores
* Kits
- Improved Olympiakos kit set
- FA Cup Referees
- Europa League Kits for : Juventus, Napoli, V.Plzen, Benfica, Porto, Basel, Shakthar, Ajax
* Boots Update
- adidas F50 adiZero XTRX Leather - Black/Blue
- adidas F50 adiZero XTRX Leather - White/Solar Slime
- Ree*** Ryan Giggs - WhiteRed
- Ree*** Ryan Giggs - WhiteGold
- Ree*** Ryan Giggs - WhiteBlue
- adidas F50 adiZero XTRX Synthetic - Black/Running White/Solar Blue
- adidas Nitrocharge 1.00 - Nitro/Black/Slime
- Warrior Skreamer Combat - S-Lite Grey-Black-Green
- Lotto Zhero Gravity II 100 - Black/Blue
- Nike Tiempo Legend V - White/Orange/Black
* Replay logos : FA Cup and Capital One Cup
* Working ESPN Intro ( English Language Only )
* Adboards for French Cups
* Fixed problem with Adidas Numbers White Set. Number 4 missing.
* Copa Libertadores now playable in 2013 in Tournament Mode.
* Improved default images for Career / Tournament news.
* EPL scarves
* Fixed teams that move from Champions League to Europa League in Tournament Mode ( Napoli, Juventus, etc )

Version 1.2.0 Değişiklikleri :
DATABASE 4.0 and 4.0 Matrix
* Yeni UEFA Takımları : Sparta Praha, Slovan Liberec, Trabzonspor, APOEL FC, Dynamo Kyiv, Dnipro Dnipropetrovsk, Dinamo Zagreb, Chornomorets Odesa, Apollon Limassol, Rijeka, Maccabi Haifa, Maccabi Tel-Aviv, Maribor, Ludogorets, Sheriff Tiraspol, Pandurii Târgu Jiu, Shakhter Karagandy, Partizan, BATE Borisov, Crvena Zvezda, CSKA Sofia, Dinamo Bucuresti, Hajduk Split, Slovan Bratislava, Levski Sofia
* Yeni Ulusal Takımlar : Nigeria, Algeria, Irán, Ghana, Japan, Costa Rica, Honduras
* Yeni Dünyanın Diğer Kalanı Takımları : Al-Ahly, Auckland City, Guangzhou Evergrande, Raja Casablanca
* Eklenen Turnuva Modu : FIFA World Cup and FIFA Club World Cup with real teams and fixtures.
* Added New Entrance Theme ( select them with MW Selector )
* Adboards : Jupiler Pro League
* Banners for all new teams
* Kits for all new teams w/ Europa League version for those currently playing the competition
* GK Kits for Ligue 2 thanks to Moswell
* New HD Nike Incyte Balls Pack by aLex_10 : Including FA Cup Ball
* Minifaces for players of new teams.
* Wipes for Brasileirao and Liga Argentina ( thanks to
www.fifa-argentina.net )
* New Boots by nabo78
-- Warrior SuperHeat S-Lite - Blue/Blue/Yellow
-- Warrior SuperHeat S-Lite - Red/Chilli Pepper/Yellow
-- Puma King 2013 - Black/White/Blue

Version 1.0.1 Değişiklikleri :
* Fixed problem that make new teams added to crash before you play a game
* Improved fix for scout reports during career mode
* Fixed numbers colors for Argentina Third ( you will see them in game not selection screen )
* Fixed numbers colors and style for Sweden GK ( you will see them in game not selection screen )
* Fixed numbers colors for German Home Kit
* Fixed Scotland Home Kit

Version 1.0.0 Değişiklikleri :
* New Database 4.0 - WITH NEW TEAMS
- Eklenen Takımlar : Viktoria Plzen, Steaua Bucaresti, Fenerbahce, Besiktas
- Eklenen Ulusal Takımlar : Croatia, Serbia, Bosnia & Herzegovina, Ukraine
* New Tournaments added to Career Mod ( Only DB 4.0 )
- Recopa Sudamericana
- Copa Sudamericana
- AFC Champions League
- CONCACAF Champions League
- FIFA Club World Cup
- DFL - Supercup
* Kits
- Sky Bet League 2 : Goalkeeper Kits for all teams as well as Sky Bet badges for players kits
- Chile : Goalkeeper Kits for all Teams
- Belgium : Goalkeeper Kits for all Teams
- Denmark : Goalkeeper Kits for all Teams
- Liga BBVA and Ligue 1 : Added missing Goalkeeper Kits
- National Teams : New Home & GK Kits for Argentina, Spain, Germany and Sweden
- Alternative uniforms for : Manchester United, Cardiff City, Manchester City, Roma, Liverpool, Fiorentina, Newcastle, etc
* Adboards for 2.Bundesliga and new tournaments added to DB 4.0 career mode
* New Balls
- Nike Maxim Brasileirao
- Nike Maxim AFC ( Only available for AFC CL Tournament )
- Nike Incyte CONCACAF ( Only available for CONCACAF CL Tournament)
* Updated Boots Pack
- adidas F50 adiZero XTRX - Blu/Bianco/Zest
- adidas F50 adiZero XTRX - Zest/Black/Purple
- adidas Nitrocharge 1.00 - Slime/Nero/Zest
- adidas 11Pro TRX - Purple/White/Berry
- adidas F50 adiZero XTRX - Zest/Black/Purple/Blu/Bianco/Zest
* New Minifaces
* New Faces
* Logos / Wipes / for all new competitions added
* Bugs Fixed
- Fixed bug with scout reports during career mode
- Serie B missing replay logo

Konuda belirtilen kurulum türleri,moddigway selector hakkında bilgi gibi yazılı metinler tamamen bana aittir.
Burak Salvation - Emeğe Saygı.

YAMA Alıntıdır.Yama Sahibi : Moddingway (Ariel)