Fifa 11 Gol Videoları

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
PS 3 kolu ile oynuyorum beğendirin bana şu oyunu :)

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Zevk senin zevkin ben bu sene başına bakacak olursan fanatik pesçiydim fifamı ne fifası bebe oyunu o derdim:D
Sonra fifada neymiş diye denedim beni asıl tatmin edenin fifa olduğunu gördüm.Oyun içi özellikleri, paslaşmayı, takım oyununa önem veririm oyunda.Belkide bu yüzden sevdim fifayı

Ve ayrıca klavyeden futbol oyunu oynanmaz.Bende logitech rumble pad2 kablosuz var ayıptır söylemesi, tuşları pes dizilişi olarak ayarlayınca sorun olmuyor.Gerçi fifada koşma R2 diğerleri aynıydı sanırım varsayılanda.

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Fifa 11de maç yapın eğer takım oyunu ile ilgili sıkıntınız varsa pese dönersiniz.Peste tek düzenlilik var fifada bu yok.
Futbol oyunu estetiktir, issden beri 10 yıldan fazla oldu pes11de yeter artık dedim.Kafadan oyun motorları arasında dağlar kadar fark var.Tabi fifa 11de play station 3 ile pc arasında fark var, psde yeni oynadım ama fifa12 çok acayip bişey olacak.
ISS den beri PES oynuyorum ben böyle rezalet ve berbat bir oyun görmedim.

Bir kere takım oyunu sıfır
Yapay zeka sıfır
Grafik desen yok 1920x1080 High modunda bile grafik sönük
Oyunda takım arkadaşların atağa çıkmıyor
Ara pası atınca rakip defans oyuncuları odun gibi duruyor
Arkadaşına pas atınca kağnı gibi kalıyor kaldıramıyor kendini
Defans aynı şekilde topu alıyor, çekiliyor çekiliyor topa yatıyor
Mesela takım arkadaşıma top atıyorum o top adamın arkasında kalıyor, yanındaki diğer takım arkadaşım topa mal mal bakıyor.
Oyunda ver kaç yapmadan atağa çıkmak imkansız, var kaç yaparak Top Player modunda bile 5 ten fazla gol atarsınız
Fizik sıfır
Orta açma berbat
Şut hızları aşırı abartı

Pes 2012'de bu motorun üstüne yapıldığına göre ben yıllar sonra ilk kez FIFA'ya dönüyorum. Tek beklediğim FIFA 12. PES 2011 beş para etmez

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
ISS den beri PES oynuyorum ben böyle rezalet ve berbat bir oyun görmedim.

Bir kere takım oyunu sıfır
Yapay zeka sıfır
Grafik desen yok 1920x1080 High modunda bile grafik sönük
Oyunda takım arkadaşların atağa çıkmıyor
Ara pası atınca rakip defans oyuncuları odun gibi duruyor
Arkadaşına pas atınca kağnı gibi kalıyor kaldıramıyor kendini
Defans aynı şekilde topu alıyor, çekiliyor çekiliyor topa yatıyor
Mesela takım arkadaşıma top atıyorum o top adamın arkasında kalıyor, yanındaki diğer takım arkadaşım topa mal mal bakıyor.
Oyunda ver kaç yapmadan atağa çıkmak imkansız, var kaç yaparak Top Player modunda bile 5 ten fazla gol atarsınız
Fizik sıfır
Orta açma berbat
Şut hızları aşırı abartı

Pes 2012'de bu motorun üstüne yapıldığına göre ben yıllar sonra ilk kez FIFA'ya dönüyorum. Tek beklediğim FIFA 12. PES 2011 beş para etmez
Aklın yolu bir. Winning 8 ve daha eski winning elevenleri gelde arama:D
O zamanlar fifa tıraştı tabi, fifa kendini ilerletti pes tam tersini yaptı olay bu.

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Fifa 11de bi maç yapsan bu lafı nasıl söylediğine inanamazsın.Peste organizasyon ve takım oyunu sıfır olduğundan pes etmiştim, tabi fifayla dalga geçiyordum ama asıl dalga geçilecek pesmiş.
Her ikisinide oynadım.Yine son sözüm PES.

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Aklın yolu bir. Winning 8 ve daha eski winning elevenleri gelde arama:D
O zamanlar fifa tıraştı tabi, fifa kendini ilerletti pes tam tersini yaptı olay bu.

Ben zaten hala devamlı olarak Pes 6 online oynuyorum. Pes serisinde adam gibi bir Pes4,6 ve 10 du. :) 2009 u zaten söylemiyorum oda güzeldi ancak tam arcade oyunuydu kolaylık açısından.

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Fifa11 pes11'in çok çok üstünde önyargıları bırakıp oynayınca anlıyor insan ne fanatik pesciler(bende dahil) bunu gördük. Top hep aynı yere gidiyor evet çünkü ayarlarından assisted seçili kontrol ayarlarından manuel yaparsanız aynı yeri bırakın alışana kadar kaleyi bulmak imkansız, tabi bunlar kol için geçerli klavyeyle ne pes ne fifa oynanmaz oynanır ama ona zevk denmez. Son olarak fifa11 güzel oyun ama dahada iyi olması yani konsoldaki fifa'ya yaklaşması için HYBRID+GAMEPLAY yamasının son versiyonunu yükleyin; bu yama PS3/XBOX360'taki fifa11 dosyalarını yani fifa11 PC'de eksik olan dosyaları oyuna ekliyor, bir defa yükleyin deneyin aradaki farki siz kendiniz görün, kaleciler, kameralar, sinematikler, şutlar, paslar vs vs vs ne desem boş.

Son olarak FIFA12 gelmiş geçmiş en iyi futbol oyunu olacak artık pes'in savunulacak bir tarafı kalmayacak bunu ben demiyorum yerli yabancı bütün oyun sitelerinde, oyuncu anketlerinde, yayınlanan görsellerde görebilirsiniz. Tabi yine isteyen istediğini oynayacak.
Gelecek hafta gamescom fuarı var biliyorsunuz, uzun ayrıntılı oynanış videoları düşer herşey belli olur.

Saygılar.

http://www.soccergaming.com/forums/showpost.php?p=3085749&postcount=4045

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Konu açılmışken yazayım

esimi büyütmek için buraya tıklayın
galeri_78.jpg

Şu oyunun renk paletlerini hiç beğenmiyorum.Grafiklerine nasıl yüksek puanlar veriyorlar ?

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ben tam tersi renkleri beğeniyorum tabi pesin mat renklerinide seven vardır zevk meselesi bana peste kötü gelmiyor. Grafikte renkten çok ayrıntılar etkiliyor sanırım ve fifada ayrıntılar pes'e göre çok daha fazla konsolu baz alırsak.

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Vallahi doğru söylüyorsun renklerde zevk meselesiymiş.

Ayrıyeten PES in de renklerini beğenmiyorum :)

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
FIFA 11 HYBRID GAMEPLAY 5.0

[video=youtube;phsJKScRTSg]http://www.youtube.com/watch?v=phsJKScRTSg&feature=player_embedded[/video]

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
[video=youtube;51h0C086sUM]http://www.youtube.com/watch?v=51h0C086sUM[/video]

Yinede bu oynanabilirlik yok 12 de gelecek sanırım o zaman bakarız...

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
tabiki birebir konsolla aynı olmuyor ama %90 oranında aynı diyebilirim, pcden çok konsolda oynadığım için kesin olarak söyleyebilirim. Fifa12'de pc konsol farklı olmayacak zaten çıkmasınada pek bişey kalmadı ama o çıkana kadar bu yama beni idare ediyor fifa11.5 gibi bişey oluyor :) işin şakası bir yana gerçekten oyundaki birçok sorun gidiyor bambaşka daha gerçekçi ve zor bir oyun ortaya çıkıyor.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Fifa 11de bi maç yapsan bu lafı nasıl söylediğine inanamazsın.Peste organizasyon ve takım oyunu sıfır olduğundan pes etmiştim, tabi fifayla dalga geçiyordum ama asıl dalga geçilecek pesmiş.

gözlerimi yaşartıyosun naim:) 3-5 ay önce sana gel fifaya dediğimi seninde yok ben peste mutluyum dediğini hatırlar gibiyim:D

[MENTION=132403]speedy[/MENTION] [MENTION=137797]micoli27[/MENTION]
şaka maka birkac önce forumda tektim heralde fifa konuşan, savunan, konu açan şimdi bakıyorum pek pes savunan kalmamış gibi. Saolun arkadaşlar güzel paylaşımlarınız için. bakalım bende başlarım belki yeniden bişeyler paylaşmaya gamecom'da başlamış coşar bugün yarın forum.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Aynen Aykut:D Denediğime pişman olmadım, sende hararetli muhabbetleri kaçırdın:)

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=56637]aykutyenihan[/MENTION] Teşekkür ederim hocam herkes kadar bizde paylaştık birşeyler, nede olsa futbolu da seviyoruz oyunu da forumu da...
[MENTION=39818]Mai Nai[/MENTION] 'nin de dediği gibi güzel mubbetleri kaçırdın ama bundan sonra kaçırmassınız, FIFA12 bir çıksında daha ne muabbetler dönecek.:)

micoli27

Doçent
Reaksiyon puanı
1
gözlerimi yaşartıyosun naim:) 3-5 ay önce sana gel fifaya dediğimi seninde yok ben peste mutluyum dediğini hatırlar gibiyim:D

@speedy @micoli27
şaka maka birkac önce forumda tektim heralde fifa konuşan, savunan, konu açan şimdi bakıyorum pek pes savunan kalmamış gibi. Saolun arkadaşlar güzel paylaşımlarınız için. bakalım bende başlarım belki yeniden bişeyler paylaşmaya gamecom'da başlamış coşar bugün yarın forum.
haklısın fifa önde ama pes 2012 de oynayacağım..beklentilerim yüksek her iki oyundanda....

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
[video=youtube;nURthOWf1yM]http://www.youtube.com/watch?v=nURthOWf1yM&feature=youtu.be&a[/video]

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
berbat bi görüntüsü var hiç gerçekçi gelmiyor fifa show için iyi ama

fizikci

Doçent
Reaksiyon puanı
12
konsolda oynamanı tavsiye ederim pes yanında kagıttan karton okadar diyim sana

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
fifa11in pc versiyonu bile pesin yanında daha gerçekçi yapmayın bunu, fifa11 konsol fifa12'yi saymıyorum bile. Ama pes her yerde berbat.

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
herkesin fikri bana göre de fifa 11 pcde berbat

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
yukarıdaki videoya göre yorum yapıyosan o video montajlanmış doğal olarak. Fifada animasyon diye birşey var peste robotlar aradaki fark bu kara açık tek bakışta anlaşılıyor.

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
2010 ve öncesinde tercihim her zaman PES'ti fakat 2011'de hem PC'de hem konsolda kesinlikle FIFA :)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Kendimden biliyorum bende fifaya geçerken aynı şekilde düşünüyordum. Herkesin kafasında önyargı var e tabi insan sevdiğinden alıştığından kolay vazgeçemiyor o sebeptende fifanın daha iyi olduğunu söylemiyor doğal olarak. Ama kimin ne düşündüğü çok önemli değil fifa11 satışlarıyla, incelemeleriyle, ödülleriyle tek kelimeyle çığır açtı geçen sene ama bu sene kimsenin sorgulamayacağı şekilde ortalığı yıkacak diye düşünüyorum çünkü pcdeki aslında fifa10 olduğu halde pesten daha iyi. Aylardan beri hiç değişmeden aynı şeyleri söylüyorum ilk söylediğim zamanlar öz evladı gibi pesi savunan birçok arkadaş şuan fifa oynuyor:) bunun sebebi benim çok birşey bilmem değil fifanın gerçekten kıyaslanamayacak kadar iyi olması bu sene arayı açtığıda görünen bir gerçek.

Son mesajlar