Fiber Nasıl YOK?

Bu konuyu okuyanlar

Berkay47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle Selamın Aleyküm.Şimdi 2 yıl önce bizim oraya bir fiber çekti Türk Telekom okula,kaymakamlığa,emniyete vs. Bu kurumlarda tam benim evin dibinde en uzağı 500 metre ilerde yani.Tam karşımda emniyet var ve onun köşesinde kaldırımda da mobeseler.Şimdi mobeselere fiber çektiler fakat eve gelmiyor nasılsa ? Bu nasıl oluyor neden verilmiyor TT saha ekibi bir abiyle 1 yıl önce görüşmüştüm onlar ayrı hat biz çekmiyoruz fiberi diyor halbuki fiber çekilirken Türk Telekom ekiplerinin çektiklerini gördüm.TT İl Müdürlüğü ile görüştüm proje çizilecek falan filan bu yıl sizin ilçede bir projemiz yok diyor sallayıp duruyorlardı.
Bu olaylardan iki yıl sonra fiber internete geçişlerde artınca bu yıl dedim bir daha sorgulayım bi belki güncellemişlerdir sistemi.İlk baktığımda Hipernet yazıyordu dedim hemen geçeyim,aradım TT'yi yok ADSL diyor adam.Hipernet için İl Müdürlüğüne dilekçe vermen gerkiyor falan yine aynı şeyler söyleyince kapattım telefonu.Sonra bir daha sorguladım ADSL çıktı.(Kapsama haritasına güncelleme attılar tabi.)Bir de ilçeme bağlı bir köy var bir de orayı sorgulayım dedim.Ne göreyim Hipernet yanlış mı diye millenicom,türknet,extranet,netspeed hepsinden altyapı sorguladım köy için hala hipernet gözüküyor hatta adamlar 80 mbps hız veriyorlar.Şimdi tekrar başvurmak istiyorum ama aynı sorunlarla karşılaşmamak istiyorum bu fibere geçişle ilgili deneyim yaşamış arkadaşlardan tavsiye istiyorum ne yapmak lazım.Ev de müstakil bu arada.

Şimdi buradan eve fiber çekilir mi çekilmez mi şimdi onu da bilgili bir arkadaş anlatabilir mi lütfen.(Fotoğrafları 2 yıl önce çektim o direkteki açıklık kapatıldı mobesede şuan aktif durumda)

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    152.2 KB · Görüntüleme: 122
  • 2.jpg
    2.jpg
    98.3 KB · Görüntüleme: 125
  • 3.jpg
    3.jpg
    109.2 KB · Görüntüleme: 124

Son mesajlar