Fiber İnternetteki AKK Nasıl İşliyor?

Reaksiyon puanı
2,146
Hepsi birbirinden saçma. 20mbps'den 1mbps'ye düşüyor, birşey derdim de şimdi...

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
1 gbit tarifede AKK yokmuş hemen alalım.1 dk ya haberde yazmamışlar(!) ama bunun fiyatı ne acaba

Tam 1000 Lira

Gerçekten sudan ucuzmuş

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
süperonline AKK işini çığırından çıkardı. adamların AKKsız paketi yok. adslde 115 lirayı gözden çıkartırsan gerçek limitisiz paket var ama fiberde yok.

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
ondada wan sekmesinde mtu ayarı var değiştir hızı kontrol et...

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bi kere Adı AKK değilde Hız Alanı olsun aynı şeyin laciverti..!!! Yükleme hızına bile sınır koymuşlar saçmalığın daniskası 20 mbps hız veriyo 25 gb da hızı 1mb ye düşürüyo bu düzenlemeler zaten başlı başına facia... neye göre hızı 1 mb yapmışlar oda başka sorun ?? utanmasalar herhalde 512 kb-256 kb ye düşürüceklerdi herhalde.!!!! bari 3 mb ye düşürün şu mereti 1 mb le günümüzde ne halt yiyliyo site gezmekten başka ama adamlar video da izlenmesin doğru dürüst diye herhalde 1 mb yapıyolar hızı.. Kısacası hepsnin Allah belasını versin başta bunlara göz yumanların tabi...

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
bence 5mbps yaparlarsa daha iyi olur... abone kapmaları kolay olur...

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
2 farklı evde yaşıyorum birinde 110 liralık adil kullanım kotası olmayan tam limitsiz 8mbit var(ttnet).
diğer evde 20 mbit 100gb adil kullanım kotası olan fiber var (superonline).

20 mbit olan evde adil kullanım kotası yüzünden huzur içinde kullanamıyorum.

lizozom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
btk nın önüne çıplak çıkıp kasa mı fırlatsak artık....?

:)

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
btk nın önüne çıplak çıkıp kasa mı fırlatsak artık....?

:)

güzel öneri :D fakat provakatör diye müebbet yeriz sonra demedi deme :D BTDK nın çalışanları çalışıyomu bu arada merak ettim...!!!!:hammer:

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
1000 mbps kullanmak isteyen kişi sayısı kayda değer şekilde artarsa eğer ona da şu yüz yılın en ileri mantık ürünü olan kotayı da zorunlu kılarlar eminim...

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Bu nasıl bir mantıktır aklım almıyor 20mbit den 1e şaka gibi dilene dilene net kullanacağız desenize :)

mustifanci

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bu nasıl rekabet anlayışı bizde superonline geliyor tekel bitiyor diye seviniyorduk alkası yokmuş.

Jordan

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Dalga geçer gibi bir sistem ve bu sistemle ilgili haberleri her hafta yazan SDN ekibi ve ayrıca bunun gibi haberlerin altında gereksiz tartışma yapan forum üyeleri ! Bunlar forumda tartışarak olmaz. Bununla ilgili aynı haberleri yazmak da bir çözüm değil. SDN'nin aracılığı ile; BTK'ye Türk Telekom'a Superonline'a AKK ve Hız alanı uygulamalarının kullanışsız olduğunu belirten şikayet dilekçelerinizi yazarsanız, yazarsak, bir çözüm bulabiliriz..!

dirent

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Superonline 20 Mbit Fiber kullanıyorum. 25 GB dolunca 2012'den 2002 yılına dikey geçiş yapıyorsunuz. Ayın bir kısmını 2012 yılında diğer kısmını 2002 yılında yaşamak hakkaten sinir bozucu. Youtube ve benzeri video sitelerindeki HD olmayan videolar bile açılırken bekletiyor. E download yapmadan da durmak mümkün değil, mutlaka birşeyler indiriyor insan.
Bu ay kendimce karar almıştım, 25 GB doluncaya kadar hiçbir indirme yapmayacam, bütün indrimeleri 1 Mbit'e düştükten sonra yapacam diye. İndireceğim şeyleri sık kullanılanlara ekledim (liste baya doldu bu arada) bekliyorum kotanın dolmasını. ayın 21'i oldu 20.62 GB dolmuş. 3-5 güne biter tahminim. Sonra 1 Mbit'le bırakacam kendi haline indirebildiği kadar indirsin.
Yalnız demek ki hiçbir şey indirmeden bile 25GB kota 25 gün dayanıyormuş. Ay sonunu getiremiyorum yani :)
Ha bir de, geçen gün arayıp fark verin iki kat kota verelim dediler. Aramızdaki dialog:

SOL: Efendim biz fark ettik ki siz kotayı dolduruyorsunuz, 4 lira daha fazla ödeyin 2 kat kota verelim.
Ben: İstemiyorum.
SOL: Kotam yetiyor yani diyorsunuz?
Ben: Yok, öyle demiyorum, daha fazlası için daha fazla para vermek istemiyorum.
SOL: Peki beyefendi, iyi günler.

Şimdi bunlar yakında bu 25GB alt limiti 50 GB'ye çıkaracaklar el mahkum. Çünkü TTNet'in alt limiti 50 GB. Eğer şimdiden 25 GB'lik kullanıcı kalmazsa, biz alt limiti 50 yaptık dediklerinde arada çaktırmadan zammı da yapmış olacaklar.
Bunlarla baş edilmez. Google gibi firma lazım Türkiye'ye.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
İnternetin benim için bir tadı kalmadı.