Fiber interneti tartışıyoruz!

hurik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gerçek Limitsiz ADSL desen 110+15 lira. Ne kotadan etkileniyor nede hız kesilmesinden. Alan babayiğit arkadaşlar varmı var. Alınasımı evet alınası. Niye dersen çünkü elinde başka seçenek yok.Çünkü HD,BD,3D,4D almış başını gidiyor. Artık Annem bile oğlum geçen açtığın yerdeki dizinin görüntüleri daha iyiydi, oradan açsan ,burası biraz bulanık gibi....
ttnet yazmış diyorki ; bak güzel keklik diyarından taze gelmiş, kekik kokusu üzerinde hazır ve birazda zorunlu müşteri, Sen ki Bulgaristan'dan alamayacağına göre bu hizmeti sana
bu hızlarda ve kotaları dayıyorum, zorunamı gitti.

TTNET FİBERNET4; FİBERNET6 ve FİBERNET12 Paketleri için 25 GB -- 45TL
TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (20 Mbps'ye kadar) Paketi için 50 GB -- 65 TL
TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (50 Mbps'ye kadar) Paketi için 125 GB --95 TL
TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (100 Mbps'ye kadar) Paketi için 125 GB --115 TL

Allah Allah ya arkadaş doğrumu yoksa sen bizle dalgamı geçiyorsun. Superman gücü ,kuvveti ver sonrada yatağa bağla yatalak muamelesi yap. Haaa sen babamı düşünerek hareket ediyorsan doğru ozaman kusura bakma. Çünkü babam girdiğinde sadece gazetelere gözatar. 1 yada 2 haber videosu tamamdır. Onun için internet kullanımı da pc kullanımıda bu kadardır. Haa unutmadan birde fal bakar ,iskambil kağıtlarından oyunları sever. Babam gibi insanlar için verilen kotalarda ,hızlarda mükemmeldir. internet sitelerini hızlı yüklesin , zaten başkaca da bir aktivasyonlara dalmayacağı için kotada yeterli. Daha ne istiyorsun .Boşal da semerini ye.

Buraya yazan arkadaşlar neyin haberini zevke gelmiş coşkuyla kutluyor anlamadım. Avrupayı bırakalım arkadaşlar Bulgaristan bile pantolonunu indirmiş de bize şeyiyle gülüyor.yok kablo şuraya kadar döşenmiş , yok apartumana da döşenmesi gerekiyormuş. Ulen döşeyen ,döşeyeceğini ,döşemiş zati dert yok yani.:clover::clover::clover::clover::clover:

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Gerçek Limitsiz ADSL desen 110+15 lira. Ne kotadan etkileniyor nede hız kesilmesinden. Alan babayiğit arkadaşlar varmı var. Alınasımı evet alınası. Niye dersen çünkü elinde başka seçenek yok.Çünkü HD,BD,3D,4D almış başını gidiyor. Artık Annem bile oğlum geçen açtığın yerdeki dizinin görüntüleri daha iyiydi, oradan açsan ,burası biraz bulanık gibi....
ttnet yazmış diyorki ; bak güzel keklik diyarından taze gelmiş, kekik kokusu üzerinde hazır ve birazda zorunlu müşteri, Sen ki Bulgaristan'dan alamayacağına göre bu hizmeti sana
bu hızlarda ve kotaları dayıyorum, zorunamı gitti.

TTNET FİBERNET4; FİBERNET6 ve FİBERNET12 Paketleri için 25 GB -- 45TL
TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (20 Mbps'ye kadar) Paketi için 50 GB -- 65 TL
TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (50 Mbps'ye kadar) Paketi için 125 GB --95 TL
TTNET FİBERNET LİMİTSİZ (100 Mbps'ye kadar) Paketi için 125 GB --115 TL

Allah Allah ya arkadaş doğrumu yoksa sen bizle dalgamı geçiyorsun. Superman gücü ,kuvveti ver sonrada yatağa bağla yatalak muamelesi yap. Haaa sen babamı düşünerek hareket ediyorsan doğru ozaman kusura bakma. Çünkü babam girdiğinde sadece gazetelere gözatar. 1 yada 2 haber videosu tamamdır. Onun için internet kullanımı da pc kullanımıda bu kadardır. Haa unutmadan birde fal bakar ,iskambil kağıtlarından oyunları sever. Babam gibi insanlar için verilen kotalarda ,hızlarda mükemmeldir. internet sitelerini hızlı yüklesin , zaten başkaca da bir aktivasyonlara dalmayacağı için kotada yeterli. Daha ne istiyorsun .Boşal da semerini ye.

Buraya yazan arkadaşlar neyin haberini zevke gelmiş coşkuyla kutluyor anlamadım. Avrupayı bırakalım arkadaşlar Bulgaristan bile pantolonunu indirmiş de bize şeyiyle gülüyor.yok kablo şuraya kadar döşenmiş , yok apartumana da döşenmesi gerekiyormuş. Ulen döşeyen ,döşeyeceğini ,döşemiş zati dert yok yani.:clover::clover::clover::clover::clover:

Verdiğin fiyat listesinde gözüme fiyatları değilde şöyle sabit bi hız göremedim hep 20ye kadar 50ye kadar 100e kadar yazıyo eğer böyle bişey yapıcaklarsa FİBER in anlamı nerde kaldı?
Hat desteklemiyo derler belkide fiberde bile ..........
Herkesin evine superonline ulaşmasını diliyorum hem TTNET ten ucuz hemde ona kadar buna kadar demiyor da tam hız veriyor.

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
herkse 24 megabit internet diye röportaj ver,sonra 20 mbps ye kadar deyip,daha 20 mb verebilmek için altyapına güvenme. buna dakika bir,gol bir derler.

dirent

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Di mi? Bari kıvırırken, 20 Mbit'e kadar diyeceğine, 24 Mbit'e kadar deseydin. :)

aslanx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar
Fiber internette 20 Mpbs'te, indirme hızı 2 Mpbs olacak deniyordu ama, yine 1 Mpbs'de kalmış. Download yapacaklar için pek bir değişiklik yok yeni kampanyada.

--- Mesaj Güncellendi ---

Arkadaşlar
Fiber internette 20 Mpbs'te, indirme hızı 2 Mpbs olacak deniyordu ama, yine 1 Mpbs'de kalmış. Download yapacaklar için pek bir değişiklik yok yeni kampanyada.

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Ttnet yine kazığını atmış. 24 mbit 20 ye düşmüş. Fiyat farkı tavan yapmış. Bakır kablo bile teorik olarak 100 mbit hız sağlıyor. Fiberde 100 mbit e kadar demek sadece sana yakışır ttnet.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Fiber internet almak için yine sabit hat ücreti ödemek dünyada bir ilk sanırım.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Fiber internet almak için yine sabit hat ücreti ödemek dünyada bir ilk sanırım.
en çokta düzgün bir fiber veremiyolar ona yanarım :D superonline şu altyapısını genişletse ttnet mecburen düzelmek zorunda kalır.

Ja.McFly

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bu forumda 24 mbiti tam kapasite ile uygun fiyata alacağına inanan varmıydı ki?

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
en çokta düzgün bir fiber veremiyolar ona yanarım :D superonline şu altyapısını genişletse ttnet mecburen düzelmek zorunda kalır.

İşte o yüzden superonline a geçtim. Fiber internet ağı en fazla olan internet sağlayıcısı superonline.

hurik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Verdiğin fiyat listesinde gözüme fiyatları değilde şöyle sabit bi hız göremedim hep 20ye kadar 50ye kadar 100e kadar yazıyo eğer böyle bişey yapıcaklarsa FİBER in anlamı nerde kaldı?
Hat desteklemiyo derler belkide fiberde bile ..........
Herkesin evine superonline ulaşmasını diliyorum hem TTNET ten ucuz hemde ona kadar buna kadar demiyor da tam hız veriyor.

Gördüğünüz fiyatlar sayın ttnet yetkili şahısları tarafından sitelerinde bildirilen fibernet paketlerine ait olup an itibariyle anasayfaların da kapkara bir fon üzerine kaba kaba yazılan "ttnet fibernet-fiber hızlı internet" duyurusuyla görülmektedir. kapkara fon kullanılmasını ise cümle alem duysun derken duyuruda yer almayan kotayı temsil ettiğini düşünüyorum.

bildiğim kadari ile varsa bilgilendirin; kota ibaresi olmayan , hızında herhangi bir değişiklik yapılmayan sabit olan adsl paketlerinden 8mbps/limitsiz var.

raf fiyatı=109 TL kullanım aşamasında olmazsa olmaz=sabit tel faturası(15 TL deyiverdim)

Heyamula

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
24 mbit download hızı değil 4 mbit upload hızı istiyoruz her şey download değil!
+5 lira farkla 2 yerine 4 mbit upload hızı gibi bir seçeneğe hayır demem. 10 mbit download için yeterli...

bybilal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben superonline kullanıcısıyım ayda 50 tl sınırsız 20mbit olarak almıştım başlarda doya doya Download yapıyordum aylık 1TB olduğu bile oldu. Ne güzel 2.7 mb la çekiyorum sınırsız felan ama işin iç yüzü sonradan anlaşıldı resmen kandırıldık aldatıldık ADİL KULLANIM KOTASI die birşey çıkardılar sınırsız internet güye kotasız internet bide adilmiş ya rezilliğe bak sen 100 gb tan sonra hızım 1 mbite düşüyor çok adil gerçekten sınırsız yani internetim doya doya indirebilirim ama sürünerek. Eğer tahahüt olayı olmasa hemen kapatırdım ama adamlar 500 lira gibi bir ceza çıkardılar. Artık katlanacaz 2 yıl sonra hemen kapattıracam.Bilgilendirmeyi yaptılar bana sözleşmede yazıyormuş dendi bilmem 2.6. maddede baktım öyle bi ibarede yok mecbur kotalı nete devam edeceğiz artık bir süre. Şimdi 100 gb ı gecemiyorum geçersem daha kötü 1 mbit oluyorki hiç katlanılmıyor. Ev telefonumu bile superonline geçmirmiştim güvenerek tabi bize böyle olacağını söylememişlerdi bileydim hiç bulaşmazdım.Benim 20mbit netim olcak 100 gb la sınırlandırılcam ne kadar komik. Ferrariniz var ama siz 100 ü geçemiyorsunuz :)

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Ben superonline kullanıcısıyım ayda 50 tl sınırsız 20mbit olarak almıştım başlarda doya doya Download yapıyordum aylık 1TB olduğu bile oldu. Ne güzel 2.7 mb la çekiyorum sınırsız felan ama işin iç yüzü sonradan anlaşıldı resmen kandırıldık aldatıldık ADİL KULLANIM KOTASI die birşey çıkardılar sınırsız internet güye kotasız internet bide adilmiş ya rezilliğe bak sen 100 gb tan sonra hızım 1 mbite düşüyor çok adil gerçekten sınırsız yani internetim doya doya indirebilirim ama sürünerek. Eğer tahahüt olayı olmasa hemen kapatırdım ama adamlar 500 lira gibi bir ceza çıkardılar. Artık katlanacaz 2 yıl sonra hemen kapattıracam.Bilgilendirmeyi yaptılar bana sözleşmede yazıyormuş dendi bilmem 2.6. maddede baktım öyle bi ibarede yok mecbur kotalı nete devam edeceğiz artık bir süre. Şimdi 100 gb ı gecemiyorum geçersem daha kötü 1 mbit oluyorki hiç katlanılmıyor. Ev telefonumu bile superonline geçmirmiştim güvenerek tabi bize böyle olacağını söylememişlerdi bileydim hiç bulaşmazdım.Benim 20mbit netim olcak 100 gb la sınırlandırılcam ne kadar komik. Ferrariniz var ama siz 100 ü geçemiyorsunuz :)
Bizim binadada mevcut Süperonline.
Karşı dairedeki komşum aldı.
Oda muzdarip bu kota olayından.
Ben bir kere geçme teşebbüsünde bulundum.
Ama tam 1 ay bana internet veremedi Süperonline.Bir sürü bahane sıraladı.
Şimdide her gün kapımı aşındırıyorlar,yok hata olmuş ,şimdi 1 günde bağlarız diye.
Sırf bu kota olayından dolayı Süperonline ageçmeyi düşünmüyorum.
Ha Ttnet ten memnunumuyum.Değilim .Ama ne güldürüyor ne öldürüyor.
5megabit alabiliyorum,ama en azından hızım düşmüyor.
Bir derdim şu tel faturası.
TTnetten gidersem bu telefon faturası yüzünden gidebilirim.
Bakalım şimdilik rahatım iyi sayılır.
Birde işin içinde Turkcell olunca bana çok itici geliyor Süperonline.

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Demek ki artık "Işık Hızında Geçirecekler"

bybilal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bizim binadada mevcut Süperonline.
Karşı dairedeki komşum aldı.
Oda muzdarip bu kota olayından.
Ben bir kere geçme teşebbüsünde bulundum.
Ama tam 1 ay bana internet veremedi Süperonline.Bir sürü bahane sıraladı.
Şimdide her gün kapımı aşındırıyorlar,yok hata olmuş ,şimdi 1 günde bağlarız diye.
Sırf bu kota olayından dolayı Süperonline ageçmeyi düşünmüyorum.
Ha Ttnet ten memnunumuyum.Değilim .Ama ne güldürüyor ne öldürüyor.
5megabit alabiliyorum,ama en azından hızım düşmüyor.
Bir derdim şu tel faturası.
TTnetten gidersem bu telefon faturası yüzünden gidebilirim.
Bakalım şimdilik rahatım iyi sayılır.
Birde işin içinde Turkcell olunca bana çok itici geliyor Süperonline.

Bencede geçme saç baş yolduruyor en azından hızını biliyorsun ona göre netini kullanıyorsun ben 100 gb ı 1mb geçtiğim anda netim 1 mbite düştü bu çok katlanılamıyacak bi durum sayfalar bile zor açılıyor kaldıki download yapıp videolara bakacaksın resmen süründürüyorlar insanları. Ev telefonumuda taşıdım ayda 58 lira veriyorum 300 dkk her yöne içinde.Ev telefonuda fiber üzerinden olduğu için bazen telefon çalınca net kesiliyor yada yavaşlıyor karşı tarafa ses kötü gidiyor sanki webcamdan görüşme yapıyorsun hissi veriyor ondanda çok memnun değilim. İşin özü şu ki daha yeni tamam alt yapısı tam oturmadı ama insanları bu şekilde kotalıya mecbur bırakmaları kabullenilicek birşey deil.Umarım tt nette çıkarır rekabet artar yoksa düzeleceği yok.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Bencede geçme saç baş yolduruyor en azından hızını biliyorsun ona göre netini kullanıyorsun ben 100 gb ı 1mb geçtiğim anda netim 1 mbite düştü bu çok katlanılamıyacak bi durum sayfalar bile zor açılıyor kaldıki download yapıp videolara bakacaksın resmen süründürüyorlar insanları. Ev telefonumuda taşıdım ayda 58 lira veriyorum 300 dkk her yöne içinde.Ev telefonuda fiber üzerinden olduğu için bazen telefon çalınca net kesiliyor yada yavaşlıyor karşı tarafa ses kötü gidiyor sanki webcamdan görüşme yapıyorsun hissi veriyor ondanda çok memnun değilim. İşin özü şu ki daha yeni tamam alt yapısı tam oturmadı ama insanları bu şekilde kotalıya mecbur bırakmaları kabullenilicek birşey deil.Umarım tt nette çıkarır rekabet artar yoksa düzeleceği yok.[/QUOTE
Karşı komşum normaltelefonunu kapattırdı Fiber internete geçince bir türlü telefon olayını çözemediler.
Bunun içinde evlerine normal telefonu tekrar bağlattılar.
Çünkü çıkmak isteseler taahüt vermişler onun için çıkamıyorlar.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27

upload hızı da 20 mb'e kadar 1 mb, 20 mb üstü için 2 mb.

hani adsl ile aynı paraya fiber verilecekti? 8 mb limitsiz adsl 55 lira iken, 20 mb limitsiz fiber 65 lira. :glare:

eeeguray

Asistan
Reaksiyon puanı
2
50gb adil kullanım kotası.pek bişey indiremicez

dirent

Asistan
Reaksiyon puanı
4
20 Mbit, 50GB AKK 59 TL' idi Superonline'da yanlış hatırlamıyorsam.
Piyasaya iddalı çıkış... 65 TL ile... İlginç bir mantık. Millet koşa koşa gider emin ol TTnet!

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Superonline her yere veremiyor şuanda sadece siteler ve belli yerler. TTNET her eve fibernet verme peşinde, fiyatıda ona güvenerek koyuyor zaten.

Quluslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet superonline siteler haricinde vermiyor. Belki fiber hakkında bilmediklerinz vardır ama 1gbs bil çok az aslında.

Premium1234

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Superonline her yere veremiyor şuanda sadece siteler ve belli yerler. TTNET her eve fibernet verme peşinde, fiyatıda ona güvenerek koyuyor zaten.

fiberi müstakil eve bağlıcak ise ttnet ben aylık 80 lira vermeyede razıyım yeterki adam akıllı hizmet versin.

Quluslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fiber internetin en yaygın ağı şuanda UYDUNET'te olsa gerek...

Turk_ST@Rs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
iskenderun limanı özelleştirildikten sonra limak hangi firimayla anlaştı bilmiyorum ama limanın internet hızı 1 gbit olucağı ve oluşturulan sistem 8 gbit internet hızını destekliyeceği bilgi işlem servisine harcanan bütceninde 2500000$ olduğu söyleniliyor :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
4. Levent'in göbeğinde maalesef fiber yok. O nedenle SDN ofisinde mecburen çift ADSL kullanmak zorunda kalıyoruz.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Dün telekoma görüşmeye gittim bu adil kullanım kotası hakkında. gayet hoş ve samimi bir görüşme oldu. herkesin şikayet ettiği gibi aslında telekom da bu adil kullanımın kaldırılmasından yana. çünkü durum bizlerin zannettiği gibi telekomdan kaynaklı değilmiş. telekom fiber internet için BTK dan onay alırken, BTK bu şartı koymuş. o yüzden kurumsal olduğumuz halde özel bir durum veya bağlantı şekli elde edemedik. bu konuda onların da eli kolu bağlı maalesef. hatta 100 mbit bile olsa upload konusunda bir arttırım yapamıyorlar maalesef. bunun için de ghdsl tavsiye ediyorlar ki bunun da 2048/2048 kbps olanı 350TL civarında.

bu adil kullanım kotası kalkana kadar, işyerinde kullanıcı bazında kota koymaktan başka yapacak bir durum kalmıyor maalesef.

totleben

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dün telekoma görüşmeye gittim bu adil kullanım kotası hakkında. gayet hoş ve samimi bir görüşme oldu. herkesin şikayet ettiği gibi aslında telekom da bu adil kullanımın kaldırılmasından yana. çünkü durum bizlerin zannettiği gibi telekomdan kaynaklı değilmiş. telekom fiber internet için BTK dan onay alırken, BTK bu şartı koymuş. o yüzden kurumsal olduğumuz halde özel bir durum veya bağlantı şekli elde edemedik. bu konuda onların da eli kolu bağlı maalesef. hatta 100 mbit bile olsa upload konusunda bir arttırım yapamıyorlar maalesef. bunun için de ghdsl tavsiye ediyorlar ki bunun da 2048/2048 kbps olanı 350TL civarında.

bu adil kullanım kotası kalkana kadar, işyerinde kullanıcı bazında kota koymaktan başka yapacak bir durum kalmıyor maalesef.

Adsl 8'e kadar limitsiz kullanıyorum AKN var ama uygulanmıyor. Öncelikle uygulanıp uygulanmadığını tespit edin uygulandıktan sonra kullanıcılarıza kota koyarsınız.