Fiber dediğin böyle olur

mehmetcelil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
super online nin 1000mb paketi bu :D yannız aylık ücreti 1000tl haberiniz ola :) o paraya bırakta bu hızı versinler yani :) acaba AKK sı ne bu paketin, bence en merak edilen soru bu olmalı :D

BlackXr

Profesör
Reaksiyon puanı
32
hıza bak hıza :) biz 1 mbpsde sürünmeye devam :))

mubeya

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sizin evin değeri artmıştır bu internet hızından sonra

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Kablosuz ağ kartının modeli ne :w00t:

Caqatayy

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bilgisayarında iyise çok güzel ddos yapılır :)

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Şifre koyarlarsa bir gece konaklarsın artık. :D

abkilci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Benim merakım nedir biliyor musun tamam adamlardan wireless yolu ile aldın neti söyler misin wirelessın modeli ne şuan 300 mbt den fazla hız sağlayan bi teknoloji var mı o bile teoride yan yana koysan maz 240mbt de sen 526 mbt çekebiliyorsun?

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
super online nin 1000mb paketi bu :D yannız aylık ücreti 1000tl haberiniz ola :) o paraya bırakta bu hızı versinler yani :) acaba AKK sı ne bu paketin, bence en merak edilen soru bu olmalı :D

arkadasım internet kafesine alacaktı bunu ama akk 500gb demişler

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18

Yukarıdaki gibi direkt speedtest resim linki olarak atarsan daha inandırıcı olur.
Yani güncel resimin speedtest sunusucundaki linkini gönderir misin.

MesutCULCUL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bütün türkiyenin hızını oraya vermişler anlaşılan :D sen ordan bi arkadaş edinmeye bak ;)

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
hııııı :( şimdi düşünüce bu ara kira falan bayağı arttıı nerede bu otel :D

lasofaten

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lenn 2 snyede 1 gb üüüüüüüüüüffffffffff yessssssssss :D ağzım açk kaldı

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Vay Allah'ım torrenti kuruturum ben bu hızla sömürseydin bari sömüre bildiğin kadar.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
O otele 3 günlük turistik bi seyahat planlamak istiyorum harici disklerimle beraber :)

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
İşkembe-i kübradan sallamayın lütfen adam şifre koymamışsa sorumluluk onundur. Şifreli ağı kırıp girmek suç.
Hayır şifresiz olsa bile çoğu ciahzlar güvensiz olarak tanır. Ağ hizmet verdiği kullanması istemediği kişiler kullanıyorsa buda suçtur. Ama bunun içinde şifreleme türleri önerilir. Yine sorumluluk adamdadır ama sen açık ağa girsen bile suçtur . Bir hizmet alanında değilse. Otel hizmet alanıdır ve suç değildir. Aam ben 1 gbit bağlantım olsa şifre koymasam millet girse şikayet hakkım doğar . Saçma biraz ama doğrusu budur hocam.
İyi Forumlar.

equivalent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hayır şifresiz olsa bile çoğu ciahzlar güvensiz olarak tanır. Ağ hizmet verdiği kullanması istemediği kişiler kullanıyorsa buda suçtur. Ama bunun içinde şifreleme türleri önerilir. Yine sorumluluk adamdadır ama sen açık ağa girsen bile suçtur . Bir hizmet alanında değilse. Otel hizmet alanıdır ve suç değildir. Aam ben 1 gbit bağlantım olsa şifre koymasam millet girse şikayet hakkım doğar . Saçma biraz ama doğrusu budur hocam.
İyi Forumlar.

Size de iyi forumlar.
Şu sayfayı incelemenizi istirham edeceğim:
http://www.belgenet.com/yasa/tck/243-246.html

Eğer kablosuz ağ sahibinin herhangi bir bilgisini çalmak maksadı yoksa ve de mevcut bir emniyet tedbiri alınmamışsa suç teşkil etmiyor.

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Size de iyi forumlar.
Şu sayfayı incelemenizi istirham edeceğim:
http://www.belgenet.com/yasa/tck/243-246.html

Eğer kablosuz ağ sahibinin herhangi bir bilgisini çalmak maksadı yoksa ve de mevcut bir emniyet tedbiri alınmamışsa suç teşkil etmiyor.

Malesef verdiğiniz bilgi eksik. Daha doğrusu tam bilgi ama yorumlanız yanlış.

Şöyle izah edeyim. Verdiğiniz linktende görülebilir ki 5237 Sayılı TCK:243/1 maddelesi şöyle diyor " Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir. "

Şimdi bu ilgili maddedeki hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden kimseye kısmına dikkat. Buradaki hukuka aykırı durum nedir diye düşünürsek buna cevabı servis sağlayıcı ve kullanıcı arasındaki sözleşme diyebiliriz. (tabi diğer hukuka aykırı durumlarda vardır. Terör, hack, bilgi ve para hırsızlığı vb gibi).

Bakalım bu sözleşme ile alakadar kurumlardan olan yurdumuzdaki en büyük servis sağlayıcı TTnet ne diyor.

" TTNET A.Ş. tarafından sizlerin kullanımına sunulan ADSL hizmeti size özel olup, 3. şahısların ADSL bağlantınızdan yararlanmaması gerekmektedir.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan internet servis sağlayıcısı olmak için gerekli izinleri ve ruhsatları alan telekomünikasyon işletmecileri haricinde hiçkimse tarafından ADSL hizmetinin ücretli ve ücretsiz paylaşılması mümkün değildir.

Ayrıca, ADSL Abone Sözleşmesi'nin 5.30 maddesinde; "ABONE, adına kayıtlı ADSL HİZMETİ'ni amacı dışında kullanamaz. TTNET'in yazılı izni olmadıkça başkalarına kullandıramaz. Aksi takdirde, TTNET tek taraflı olarak, yazılı bildirimiyle Sözleşme'yi feshetmeye ve gerekli hukuki prosedürleri gerçekleştirmeye yetkilidir. ABONE'nin ADSL HİZMETİ'ni başkalarına kullandırması, borç ile ilgili yükümlülüklerini ortadan kaldırmaz." hükmü ile hattın paylaşılmaması gerekliliği ve abonenin yükümlülükleri ifade edilmiştir."

Tamamını okumak için kaynak

Şimdi bunları göz önüne aldığımızda adsl abonesi şifre koymayarak (bilerek veya bilmeyerek) suçun durumuna ve eldeki delillere göre suçlu bulunabilir. Fakat aynı zamanda şifre yok diye o bağlantıyı kullanan kişide suçludur ve bu kişinin suçu adsl hattının sahibinden daha fazladır. İstediği kadar ben kötüye kullanmadım desin önemli değil. Suç kapsamından çıkarmaz.

Haaa hat sahibi bilinçli olarak 3. şahısla paylaşmıştır netini o zaman durum biraz değişebilir belki. Fakat yukarda ttnet linkinde ifade edildiği gibi normalde bu durum suçtur. Çünkü Adsl kullanıcısı anlaşma yaparken anlaşmaya aykırı kullanmayacağını taahhüt ediyor. Bu durumda suçun çoğu ADSL kullanıcısının başına kalır.

Şimdi gelelim konuya, ben arkadaşı uyardım bu durum için arkadaşta zaten bu durumdan hat sahibinin haberi olduğunu gizli bir durumun söz konusu olmadığı söyledi. Konu orada kapandı gitti. :)