Fiber altyapı getirtmek

Bu konuyu okuyanlar

asdas127816

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar ben uzun süredir 3 4mbps internet kullanıyorum bizim bu bölgede altyapı olmasığı için sokağımdaki kimsede altyapı yok sanıyordum taa ki bundan 2 gün önceye kadar. Ben numara 6 da oturuyorum ve altyapım 8mbps destekliyormuş. Numara 5 ise 10 metre çaprazımdaki bina. Bu bina ise yeni olduğu için yapılırken türktelekom altyapısı döşenmiş. Bu binaya fiber altyapı döşerken yanındaki 3 4 binaya daha fiberi getirmişler. Şimdi sorum şu 10 metre çaprazımda 80mbps lik fiber altyapı var ve ben burada 3 4 mbps internet kullanıyorum. Fiber altyapıyı kendi binamada nasıl getirttirebilirim. Binada 11 daire var ve 18-19 senelik bir bina. Cevaplarınızı bekliyorum yanıbaşımda ki fiberi kaç yıldır farketmemişim. Sıkıldım 3 4 mbps internetten.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bir kişinin istemesiyle olmaz diğer oturan kişilerinde istemesi gerek belli bir sayıya ulaşınca başvuruda bulunursunuz..

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Benim daire de port yoktu mesela 1 ay uğraştım türk telekomu kanser ettim sürekli aradım mail attım mesaj attım sonunda hallettiler ADSL 16 VDSL 45 Mbps alt yapı var bana yetiyor. Arka sokağımda ise Fiber alt yapılı binalar var. Sizin yapmanız gereken şu ya bina sakinleri ile görüşüp imza vs toplayıp başvuru yapacaksınız ki çok uzun sürer bu 1 haftada da yaparlar 1 yılda da. Diğer öneri ise Fiber alt yapılı bir binaya taşınmak :)

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Turknet veya milenicomdan adsl hizmeti alacaksın o zaman neden fiber altyapı getirtmeye çalışıyorsun..

asdas127816

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Turknet veya milenicomdan adsl hizmeti alacaksın o zaman neden fiber altyapı getirtmeye çalışıyorsun..
Turknet 100mbps e kadar fiyat aynı. Suan turknet e geçsem maksimium alabileceğim 5 mbps felan. Binama altyapı gelirse 70 80 mbps alabilirim.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Turknet 100mbps e kadar fiyat aynı. Suan turknet e geçsem maksimium alabileceğim 5 mbps felan. Binama altyapı gelirse 70 80 mbps alabilirim.
Alt yapı kendiliğinden getirlerse tamam ama binadan imza toplayacaksın Türk telekom kullanacağınıza dair söz alacak sen kullamayacaksan istediğin kadar imza topla uğraşmazlar..

asdas127816

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Alt yapı kendiliğinden getirlerse tamam ama binadan imza toplayacaksın Türk telekom kullanacağınıza dair söz alacak sen kullamayacaksan istediğin kadar imza topla uğraşmazlar..
Turktelekom a kullanacağıma dair söz vereceğimi bilmiyordum. Bugün veya yarın müdürlüğe gideyimde tam bir bilgi alayım ona göre binadan imza toplar giderim. Birde birşey daha soracağım; 11 dairelik binada maksimum 5 kişi internet kullanıyordur bu sıkıntı olur mu ?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Turktelekom a kullanacağıma dair söz vereceğimi bilmiyordum. Bugün veya yarın müdürlüğe gideyimde tam bir bilgi alayım ona göre binadan imza toplar giderim. Birde birşey daha soracağım; 11 dairelik binada maksimum 5 kişi internet kullanıyordur bu sıkıntı olur mu ?
Kaç kişinin kullanaması gerekli bunun sayısı bilmiyorum arayıp bilgi alabilirsin..