Fetih 1453 - Fragman

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
bu filme yönelik beklentilerimi büyütmemek, küçücük tutmak için mücadele veriyorum. çünkü sonunda sağlam küfretmek istemiyorum.

musabbu

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Fragman Filmin harika olduğuna dair ipuçları veriyor.

tercan46

Asistan
Reaksiyon puanı
1
fetih 1453 2. fragmanda yayınlandı...

[video=youtube;38vZ0Hi2CFg]http://www.youtube.com/watch?v=38vZ0Hi2CFg[/video]

ilk fragman;

[video=youtube;t90s980Ymfw]http://www.youtube.com/watch?v=t90s980Ymfw[/video]

nevuser

Profesör
Reaksiyon puanı
2
FATİH SULTAN MEHMET olmamış ya biraz daha etkili birini bulabilirlerdi bence :D

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ben geleneksel okçuluk yapıyorum ve filmde bazı malzemeler grubumuz tarafından sağlandı. başlangıçta konuyla ilgili bu işin erbaplarına başvurulmuştu ama sonrasında iş gişeye döndü. filmde teknik hatalar çok ve içerikten ziyade paketi satmak için grafik animasyonlara başvurmuşlar ki o da çoğunlukla fragmana gitti. tarih filmi ve kahramanlık dendiğinde hepimizin ilk aklına breaveheart gelir ve o filmde bu tarz grafik şişirmeler göremezsiniz. önemli olan samimiyet ve duygudur her zaman ki fatih aksoy'un sinemasını az çok bilenler ne demek istediğimi zaten anladılar.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Konular birleştirildi. Konu açmadan önce arama yapınız..

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
This video contains content from Gold1TV, who has blocked it on copyright grounds.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
İlk mesajdaki videolarda sorun yok. Adamların gerçek YouTube hesaplarından yüklendi.

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Fragmanda gördüğüm tek hata tek bir top atışı ile koca bir duvarın baştan aşağı yıkılması. Onun dışında efektler çok iyi. İnsanlar izlemek için gitmeli hata bulmak için değil. Çünkü başarılı olursa devamı gelir başarısız olursa herkesin şevki kırılır.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Film afişi eklendi.

Film yapımcısı bütçenin büyük kısmını Recep İvedik serisinden kazandığı para ile evini satarak ve bankadan kredi çekerek karşılamış..

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Nedense bu ülkede tarih filim i çekilirken tarihten çok uydurmalar ve karalamalar la dolu oluyor kendi tarihine bu kadar çok düşmanlık eden başka millet varmıdir acaba yada millete neyi unutturmaya çalışıyorlar . [MENTION=62239]shakal[/MENTION] senin dediğim filim ın çekilmesi pek mümkün görünmüyor malum tüm tarih dizilerinde kendi ceddine iftira atan yönetmen ler ile dolu etrafımız. Ama internette senin söylediğin konu hakkında çekilmiş amatör belgeseller var .

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Nedense bu ülkede tarih filim i çekilirken tarihten çok uydurmalar ve karalamalar la dolu oluyor kendi tarihine bu kadar çok düşmanlık eden başka millet varmıdir acaba yada millete neyi unutturmaya çalışıyorlar . @shakal senin dediğim filim ın çekilmesi pek mümkün görünmüyor malum tüm tarih dizilerinde kendi ceddine iftira atan yönetmen ler ile dolu etrafımız. Ama internette senin söylediğin konu hakkında çekilmiş amatör belgeseller var .

evet aslinda onun cekimi su an ancak araplar tarafindan yapila bilinir sonucta hilafet tarihi sadece bizimle baglantili degil birde elin yahudisi bile kendini sadece siyasi oyunlar icin türkün atasi konumuna ceke bildigi gibi ceddiyle guru duyamayan biz degil asaglik yahudi ve ermeni soylularidir ,yoksa osmanli denildiginde gögsü kabarmayan türk, türk degildir

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
5 hafta kaldı vizyona girmesine , bakalım nasıl birşey olucak

Commodore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fetih 1453, işitme engelli vatandaşlarımız için İstanbul'da iki, Ankara, İzmir, Adana, Antalya ve Bursa'da birer sinemada Türkçe altyazıyla gösterilecek... Aksoylu bu sefer güzel iş çıkardı recep ivedik gibi saçma bir filmden sonra bu onun için de iyi bir iş olacak bence sanat budur.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
yazıların tamamını kocaman ve koyu yapmıyoruz. forum kuralı :)

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
film 16 şubat perşembe gününe alınmış. 1 gün önceye.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Oscar filmlerinin dağıtımını yapan Universal Stüdyoları, İstanbul'un fethini konu alan 'Fetih 1453' filminin 10 dakikalık bölümünü izledi. Filmi beğenen stüdyo, Aksoy Film'e "Fetih 1453'ün home video, televizyon ve Avrupa dağıtım haklarını bize verin." teklifinde bulundu. Teklif kabul edilirse ilk defa bir Türk filmi uluslararası film şirketiyle Hollywood'a gidecek.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1244232&title=fetih-1453-filmine-hollywood-yolu-gorundu#.TzjJFj_uGig.facebook

Önemli bi gelişme.

nevuser

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Haftasonu giderim ben bu filme ALLAH'ın izniyle tabi bide şu havalar düzelse çok süper olcak :)

berinark

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bugün, yarınki 14:53 seansı için zorda olsa bilet aldım. Afişimide verdiler :) Bakalım inş çok güzel bir film izleyeceğimi umuyorum...

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Pazar günü buluşuyoruz :) Askerdeyken bile hep beklemiştim bu filmi.. Sonunda vakıt geldi ;)

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
insallah! fragmanlardan gordügümüz gibi devam eder icinde anormal sahneler olmaz da bekledigimize değer :) iyi seyirler

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Yorumlara bakabilirsiniz. Herkes beklediğini bulmuş, fazla ayrıntılara takılmayın derim sonuçta bi belgesel değil film.

http://www.facebook.com/1453fetihfilm/posts/354513167902631

Bizde yarın (Cuma) gece 23 seansındayız, Forum İstanbulda, yakın varsa gelsin :) yalnız ufak bi sorun var, film 3 saat, çıkışta saat 02 olacak, arabada yok eve yaya gitcez sanırım, evde yakın değil :)

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ben pek begenmedim dersem sanirim tek oluyorum :p
gerci izlemedim de bakariz belki begenirim de bana pek sanatsal grafik veya still olarak pek kaliteli bisey gibi gorunmedi :D
neyse .

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
abim filme gitmiş. diyorki "Cennetin Krallığı" filmine benziyor. savaş sahnelerindeki efektler kaliteli, oyunculuklar da gayet başarılı imiş.

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
filmin çekimleri zaten 3 yıl sürmüş, oyuncular gerçekten rollerine çok bağımlı bir şekilde iyi bir İş çıkarmışlar, tanınmayan yüzler olduğu için filme oyuncularla ilgili hiçbir önyargı olmadan giriyorsunuz, film gerçekten çok etkileyiciydi, her karesinde gurur duyuyor insan ecdadıyla, güzel bir İş çıkarmışlar ortaya tebrik etmek lazım.