Fenerbahçe 2-1 Torku Konyaspor - Video, Maçın Özeti, Golleri | 4 Ekim 2014 Cumartesi

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Fenerbahçe 2-1 Torku Konyaspor | Spor Toto Süper Lig 5. Hafta | 2014/2015

Maçın özetini izlemek için tıklayınız...

fenerbahce-konya.jpg

Geçen hafta Akhisar'a yenen Fenerbahçe, Konyaspor'u 2-1 yenerek rahat bir nefes aldı.

Sarı lacivertlilerin hedefi Konyaspor engelini aşarak hem taraftarına bayram hediyesi vermek hem de Galatasaray derbisine moralli girmekti.

Fenerbahçe'de zorlu maç öncesinde Volkan ilk 11'e dönerken, Emre yine sakatlığı nedeniyle kadroda yoktu. İsmail Kartal Bruno Alves'in yerine de kadlec'e görev verdi. Maça iyi başlayan konuk takım oldu. Ömer Ali'nin hızlı ataklarıyla etkili olan Konyaspor'un hızını kesen Fenerbahçe, 10. dakikadan sonra kontrolü ele aldı. 27. dakikada Caner'in kullandığı serbest vuruşta Webo çok güzel bir kafa vuruşuyla taKımını öne geçirdi. 40. dakikada konuk takım dengeyi sağladı. Ali'nin düşürülmesiyle kazanılan penaltıda Rangelov skora dengeyi getirdi.

45. dakikada Bekir Rangelov'a yaptığı müdahale nedeniyle kırmızı kart gördü ve Fenerbahçe, 2. yarıyı 10 kişi oynamak zorunda kaldı. 2. yarının ilk dakikalarında Fenerbahçe yine ilk golün benzeri bir şekilde öne geçti. Caner'in ortasına Sow'un kafa vuruşunda Kaya büyük bir hata yaptı ve sarı lacivertliler 2. kez öne geçti.

2. yarının kalan bölümünde Konyaspor'un gol çabaları sonuç vermedi ve Fenerbahçe 2-1'lik galibiyetle puanını 10'a yükseltmeyi başardı.

FENERBAHÇE - TORKU KONYASPOR

STAT: Şükrü Saracoğlu

HAKEM: Mete Kalkavan
YAYIN: Lig TV

FENERBAHÇE: Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Bekir İrtegün, Michal Kadlec, Caner Erkin, Mehmet Topal, Alper Potuk, Diego Ribas, Moussa Sow, Dirk Kuyt, Pierre Webo
TEKNİK DİREKTÖR: İsmail Kartal

TORKU KONYASPOR: Kaya, Ali Turan, Ali Çamdalı Vukovic, Mehmet Uslu, Kokalovic, Mehmet Güven, Ömer Ali, Hleb, Torje, Rangelov

TEKNİK DİREKTÖR: Mesut Bakkal

KAYNAK

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Rezillik.

Tesadüfen maçı izledim. Maç olduğundan bile haberim yoktu...

Konya kalecisi, adliyenin önünden filan geçse içeri alır, 8 yıl bırakmazlar herhalde. (Korcan'a yapılanlardan sonra)

Yabancı oyuncu tercihi nedeniyle yedek kaleciyle çıkmış Konya maça.

Fener rakip kaleye 2 defa gidebildi, onlarda gol oldu. Saçma sapan goller.

Penaltı doğru, Kırmızı kart doğru...

Maç sonu ise tam bir fiyasko. Futbolcular yerlerde yatıyor. Utandım...

İsmail Kartal maç sonu röportajında ''Oyuncularıma Konyaspor'u yenebilirsiniz dedim'' dedi. Şaka gibi. Yerin dibine girdim...

Kendi sahamızda şansa kazanıyoruz, deplasmanda zaten yokuz. Uzun süredir toto ligi izlemiyordum zaten. Bu sene hiiiç izlenmez...

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
[MENTION=30923]CiiixXx[/MENTION] yorumların da haksızsın hocam.
Gökhan'ın yere yatmasına şu dünyada kimse bir şey diyemez dememeli.(Topal'ı da ekleyebiliriz ama diğerlerine ne dersen haklısın hocam.)
Tek başına oynadı adam resmen kim olsa biterdi artık.haftalardır beğenmediğim Gökhan bu maç gözlerimin pasını sildi.

bu arada Kuyt'ın golden önce ayağına aldığı darbeye bakın maça böyle devam etmiş.
kuytdelikNWJIYB.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
CiiixXx hocam gayet de hakli. artik toptan avrupadaki serefli maglubiyet zamanlarina donduk. sonumuz hayrola

CemreSeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konya'yı da kazasız belasız atlattık ya... Bu sene Şampiyonluktan başka çaremiz yoktur. Avrupayı sallamamız lazım

Asteriks

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Hakemin bütün kararları doğruydu.

Torku Konya'nın kaleci bu kadar kötü olmasaydı Fenerbahçe asla kazanamazdı.

Gökhanla Kuyt maçı yıldızıydı.