Fenerbahçe 2-0 Lazio - Video | UEFA Avrupa Ligi Çeyrek Final 1. Maç

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Webo'nun golünü izlemek için tıklayınız...

Kuyt'ın golünü izlemek için tıklayınız...

fener200_25CIT.jpg

Avrupa Ligi'ndeki temsilcimiz Fenerbahçe, çeyrek final ilk maçında Lazio'yu 2-0 yenerek rövanş maçı öncesinde önemli bir avantaj yakaladı. Maç boyunca çok üstün bir futbol ortaya koyan temsilcimizde goller Webo ve Kuyt'tan geldi.

Fenerbahçe, Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçında İtalya'nın Lazio takımıyla yaptığı mücadelede, Avrupa kupalarında iki maç sonra Kadıköy'de seyircisiyle buluştu. UEFA'nın verdiği cezalar nedeniyle sahasındaki son iki Avrupa kupası maçına seyircisinden yoksun çıkan sarı-lacivertli ekip, 4 aylık bir sürenin ardından taraftarının önünde Avrupa sınavına çıktı.

Kadıköy'de bundan önce 6 Aralık 2012'de Borussia Mönchengladbach ile yaptığı maçta dolu tribünler önünde mücadele eden sarı-lacivertliler, 2. turda BATE Borisov, 3. turda ise Viktoria Plzen karşısında seyircisinden yoksun oynamıştı.

Cezasını tamamlayan Meireles, ilk 11'de

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 3 maçlık cezasını tamamlayan orta alan oyuncusu Meireles'e, Lazio'ya karşı 11 kişilik kadroda yer verdi. İkinci turda BATE Borisov ile deplasmanda yapılan ilk maçta gördüğü kırmızı kartın ardından 3 maç ceza alan Portekizli futbolcu, Belarus ekibiyle yapılan rövanş mücadelesi ve üçüncü turda Çek Cumhuriyeti'nin Viktoria Plzen takımıyla yapılan iki maç olmak üzere toplam 3 maçta forma giyememişti. Teknik direktör Kocaman, sakatlıklarının ardından maça hazır olan futbolculardan Mehmet Topal'a ilk 11'de yer verirken, genç futbolcu Salih Uçan'ı yedekler arasında tuttu.

Fenerbahçe'nin bu sezon Avrupa arenasında yaptığı maçların hepsinde forma şansı bulan Mehmet Topal, sakatlığının geçmesinin ardından İtalyan ekibe karşı da forma giydi. Fenerbahçe savunmasının vazgeçilmez isimlerinden Bekir İrtegün, Lazio mücadelesinde yerini Egemen Korkmaz'a bıraktı. Teknik direktör Kocaman, bu sezon Avrupa kupası maçlarında savunmada tercih ettiği isimlerin başında gelen Bekir'i, İtalyan ekip karşısında yedek bırakırken, savunmanın ortasında Yobo'nun yanında Egemen'i görevlendirdi. Sarı-lacivertli ekipte Hasan Ali Kaldırım, Krasic ve Stoch maç kadrosunda bulunmadı.

Lazio'nun ünlü Alman futbolcusu Miroslav Klose, Fenerbahçe karşısında yedekler arasında bulundu. Uzun bir sakatlık döneminin ardından geçen hafta İtalya Ligi mücadelesinde forma giyen Klose, Fenerbahçe'ye karşı yedek kaldı. Daha önce Galatasaray forması giyen Lorik Cana da Lazio formasıyla Fenerbahçe'ye karşı mücadele etti.

Mücadeleye kendi yarı alanını kapatarak başlayan lazio, temsilcimizin önemli bir fırsat yakalamasını engelleyemeye çalıştı. İlk 45 dakikada ayağa pas yaparak pozisyon artayan Fenerbahçe ise en net fırsatında Sow ile direği geçemedi. Büyük bir tahlike yaratamayan Lazio ise Ederson ve Canderva'nın getirdiği toplarla etkili olmaya çalıştı ama bunlarda defans oyuncularımız başarılıydı ve Volkan kaesinde zorluk yaşamadan devre arasına girdi.

İkinic yarı ise temsilcimiz Fenerabahçe için çok iyi bir haberle başladı. İlk yarıdan sarı kartı olan Onazi, 48. dakikada 2. sarı kartını gördü ve takımını 10 kişi bıraktı. bundan hemen sonra Meireles'in harika şutu yine direkte patladı. Baskısını her dakika artıran Fenerbahçe, golüde 78. dakikada penaltıdan buldu. Kullanılan kornerde Caner2le birlikte yükselen Radu topa elle müdahale edince hakem penaltı noktasını gösterdi. Atışı kullanan Webo, temsilcimizi öne geçiren isim oldu.

90. dakikada kaleciden dönen topu tamamlayan Kuyt ise maçın sonucu belirleyen isim oldu. Böylece Fenerbahçe, Olimpiyat Stadı'ndaki rövanş öncesinde yarı final yolunda çok önemli bir avantaj yakalamış oldu. Artık Amsterdam yolu biraz daha açıldı.

FENERBAHÇE 2-0 LAZİO

STAT:
Şükrü Saracoğlu

HAKEM: William Collum (İskoçya)

FENERBAHÇE:
Volkan, Gökhan, Egemen, Yobo, Ziegler, Mehmet Topal (Dk. 70 Caner), Meireles, Cristian (Dk. 76 Salih), Kuyt, Sow (Dk. 86 Mehmet Topuz), Webo

TEKNİK DİREKTÖR:
Aykut Kocaman

LAZIO:
Marchetti, Gonzales, Lorik Cana, Ciani, Radu, Onazi, Lulic, Ederson (Dk. 60 Ledesma), Candreva, Hernanes (Dk.86 Mauri), Kozak (Dk. 72 Klose)

TEKNİK DİREKTÖR: Vladimir Petkoviç

SARI KART
: Dk. 31 Onazi, Dk.45 Egemen, Dk. 51 Ederson, Dk. 55 Marchetti, Dk. 78 Radu, Dk 90+4 Meireles

KIRMIZI KART: Dk. 48 Onazi

GOL: Dk. 78 Webo, Dk. 90 Kuyt

Lig TV

efee05

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Maçın tek hakimiydi.Ne diyelim tebrik edelim bizde.

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Helal olsun size gönülden tebrikler:)

KenseiTakezo

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Yensende yenilsende, gönlümüzde hep Fenerbahçe. Bu gurur için teşekkürler Fenerbahçe'm...

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
[MENTION=158637]angel75[/MENTION] içindi bu galibiyet.. :)

TEBRİKLER FENERBAHÇEMİZEEEE

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Tebrikler. Ama şu Avrupa'nın fatihi vs. ayaklarını bıraksın fenerliler. Rica ediyorum :D

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Tebrikler Fenerbahçe, tebrikler arkadaşlar. İnşallah UEFA kupasını kazanırsınız. :clover:

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ben 1-0 olur diyordum 2-0 oldu tebrikler Fenerbahçe. :)

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Güzel oldu tebrikler Fenerbahçe.. Yarı final bizi çağırıyor.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Tebrikler. :)

Şu hakem dün bizim maçta olsaydı biz de avantajlı bir skorla dönerdik. Süper maç yönetti.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Golde kaleciden dönen topa Kuyt dokunmasa dokunacak diğer 2 adam yine bizden. O kadar istekliyiz.

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
halem 10 numara maç yönetti hatta az bile kart kullandı. harikasın Fenerbahçem

Jacoub

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Tebrikler. :)

Şu hakem dün bizim maçta olsaydı biz de avantajlı bir skorla dönerdik. Süper maç yönetti.

Kesinlikle katılıyorum. Hakeme hayran kaldım.

Fenerbahçeyi de tebrik ederim. Hak eden taraf kazandı maçı.

Ledesma ve Klose gibi topçuları yedek soyundurursan çeyrek final maçında başına gelecekleri kabul etmen gerekir. Hoş ilk onbir de çıksalardı değişen bir şey olur muydu, bence olmazdı. Topa hakim olan, maçı isteyen ve arzulayan tek takım vardı sahada o da Fenerbahçe.

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
İyiki yendiniz haa korna seslerinden film izliyemiyorum:) Tebrikler Fenere, rövanş ta aksilik çıkmadan gidersiniz yarı finale işallah

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Fenerbahçe'yi canı gönülden tebrik ediyorum. 1-0 dan sonra maç böyle biter diye kapattım 2-0 olmuş. Artık büyük bir terslik olmazsa yarı finalde diyebiliriz fener için.

İnşaallah günün birinde Beşiktaşım'da bu ve daha üstü başarılara ulaşabilirde sevincim kat ve kat olur.

Bu sene Fenerbahçeyi avrupada canı gönülden destekliyorum.

wasp071

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ıkı tarafta bastırdı ,fenerbahce daha disiplinliydı .TEbrikler fenerbahce

S

SDN Okuru

SDN Okuru
fenerbahçeyi tebrik ediyorum, inşallah bir galatasaraylı olarak uefa kupasını kaldırırlar bu bir milli meseledir

hakeme gelirsek, tek kelime ile harika, 10 üzerinden 10 verdim, süper çeşke galatasaray maçındada böyle hakemimiz olsaydı.

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Fenerbahçemizi tebrik eden arkadaşlara teşekkür ediyorum, gönül ister ki avrupada mücadele eden bütün takımlarımız başarılı olsun,
bence Hem Galatasaray hem de Fenerbahçe başarılı oldu, ama Türklere olan önyargılar kırılamıyor birtürlü. (bkz: dünkü hakem)
Allah'tan bize düzgün hakem geldi de adil yönetti maçı.

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bu sezon Avrupa Ligi'nde oynadığı 12 maçta 8 galibiyet ve 4 beraberlik elde eden Lazio, ilk mağlubiyetini Fenerbahçe karşısında aldı.

Avrupa Ligi’ne play-off turundan katılan İtalyan ekibi, bu akşama kadar oynadığı 12 maçta da mağlubiyet yüzü görmemişti. 13. maçta Fenerbahçe karşısına çıkan İtalyanlar, Şükrü Saracoğlu Stadı’nda bu sezon Avrupa Ligi’ndeki ilk mağlubiyetini tattı.

Kaynak : http://spor.haberturk.com/futbol/haber/833403-bu-bir-ilk