Fenerbahçe 1-0 Eskişehirspor - Video, Maçın Özeti, Golü | 14 Nisan 2013 Pazar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Fenerbahçe 1-0 Eskişehirspor | Spor Toto Süper Lig 29. Hafta | 2012/2013

Maçın özetini izlemek için tıklayınız...

cr710_AFAK3.jpg

Fener'den amansız takip!

Üç kupa hedefindeki Fenerbahçe, kritik mücadelede Eskişehirspor'u 1-0 yendi, zirve yarışında ezeli rakibi Galatasaray'ı takibini sürdürdü.

Maçın ilk tehlikeli pozisyonu 8. dakikada geldi. Erkan Zengin, cezasahası dışından çok sert vurdu, top sol direğe çarpıp auta gitti.

12. dakikada konuk ekip bir kez daha gole yaklaştı. Bu dakikada Kamara cezayayı üzerinde topu kapıp, çalımlarla içeri daldı, kaleci Volkan'la karşı karşıya kaldığı pozisyonda şutunu çekti, Volkan net golü önledi. Bir dakika sonra Es-Es yine gole yaklaştı. Bu kez Causic, kaleyi karşıdan gören yaklaşık 26 metre uzaktan sert vurdu, sol direğin dibinden Volkan çıkardı. Dönen topu Necati kaleye göndermek istedi, Volkan bir kez daha gole izin vermezken yan hakem Necati'nin pozisyonunun ofsayt olduğunu işaret etti.

23. dakikada ise her Eskişehirspor kaleci Boffin'in elinden kaçırdığı topu defans son anda tehlikeli bölgeden uzaklaştırırken, ani gelişen konuk ekip atağında Causic'in vuruşu yan ağlarda kaldı.

42. dakikada Dede, sol kanattan cezasahasına girdi, çaprazdan şutunu çekti, Volkan bir kez daha gol izni vermedi.

İlk yarı golsüz sona ererken, ikinci yarıya Fenerbahçe hızlı başladı. 47'de Mehmet topuz'un cezasahası içerisine gönderdiği topu Webo ağlara gönderdi, ancak hakem pozisyonun penaltı olduğunu belirledi.

51'inci dakikada sağ kanattan cezasahasına gönderilen topa Alper dokundu, top ağlarla buluşurken hakem Eskişehirsporlu oyuncunun elle müdahele ettiği gerekçesiyle golü geçersiz saydı. Bir dakika sonra ise Fenerbahçe'nin golü geldi. Penaltı noktası üzerinde Cristian'ın sert ve düzgün vuruşu ağlarla buluşurken, sarı-lacivertliler 1-0 öne geçti.

Kalan dakikalarda iki ekibin de gol çabası sonuç vermedi ve maç 1-0 Fenerbahçe'nin üstünlüğüyle sona erdi.
Sarı-lacivertliler, üstüste 5. lig maçından da galibiyetle ayrılırken, puanını da 55'e çıkardı ve zirve yarışında ezeli rakibi 59 puanlı lider Galatasaray'ı takibini sürdürdü.

Geçen haftayı Sivasspor galibiyetiyle tamamlayan Eskişehirspor ise 39 puanda kaldı.

FENERBAHÇE
1-0 ESKİŞEHİRSPOR

STAT:
Şükrü Saracoğlu

HAKEM: Bülent Yıldırım

FENERBAHÇE:
Volkan, Gökhan, Yobo, Egemen, Ziegler, Mehmet Topuz, Mehmet Topal (Dk. 74 Selçuk Şahin), Baroni (Dk. 74 Milos Krasic), Meireles, Kuyt, Webo (Dk. 86 Semih)

TEKNİK DİREKTÖR: Aykut Kocaman

ESKİŞEHİRSPOR: Boffin, Veysel, Akaminko, Diego, Dede, Causic (Dk. 59 Özgür Çek), Alper, Hürriyet, Erkan, Kamara, Necati Ateş

TEKNİK DİREKTÖR: Ersun Yanal

Sarı Kartlar: Dk. 37 Meireles (Fenerbahçe), Dk. 28 Veysel, DK. 51 Alper Potuk, Dk. 77 Kamara, Dk. 90+2 Hürriyet (Eskişehirspor)

Gol: Dk. 52 Cristian

Lig TV

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
kolu kapalı artık yorumcular yapsın yorumu bende pek emin değilim.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
oda top geleceğini tahmin etmedi herhalde birde top göğüs izhasında geldi ama yorumcular hepsi gol diyor ben burda fenerbahçe bir laf etiğim yok sitem hakemlere meireles kırmızı atladı hem alper yaptığı arkadan faul hemde es es atağa cıkarken taktik gereği faul yaptı sarı vardı 2 sarı da atmalıydı bence bu macın yorumu gökhan gönül ile necati ikili mücadele de necati ayakta kaldı faul yapan gökhandı gökhan yerde kaldı faul fenerbahçe verdi beni yanlış anlamayın hakemler gercekden berbat

matter33

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Eskişehir'in golü pisi pisine verilmedi.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
o kolon orada ne işi var ? kolunu kaçırabilirdi..

Ben gol yada gol değil demiyorum yazmışım bende bilmiyorum size bırakıyorum dedim zor pozisyon kolunu geriye cekebilirdi göğsüyle vurabilirdi benim tek demek istediğim vücuda yapışık kol elmi değilmi bunu öğrenmek istiyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
koluyla topu yönlendiriyor, hakemin kararı doğru, fenerbahçe iyi mücadele etmese bile çok yorgundu ve 3 puanı almasını bildi

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ben gol yada gol değil demiyorum yazmışım bende bilmiyorum size bırakıyorum dedim zor pozisyon kolunu geriye cekebilirdi göğsüyle vurabilirdi benim tek demek istediğim vücuda yapışık kol elmi değilmi bunu öğrenmek istiyorum

el açık olsada ince bir nokta var kuralda avantaj sağlıyor mu ? ee sağlıyor avantaj gol atıyor ayrıca alper o pozisyonda elini kaçırmıyor hatta bilerek yan dönüyor

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
yok arkadaş ben karar verdim eskişehirsporlu oyuncuları bir araya toplayacağım önce necatiye futbolda ofsayt denen bir şey olduğunu söyleyeceğim. ofsayt durumunun maddelerini teker teker okuyacağım. sonra futbolculara anlatacağım gol olmayınca takımı yenmiş sayılmıyoruz. arada gol da atmak gerekli. yeter artık. 8 maçtır 3 puan alamıyoruz (sivas maçını saymazsak) belki ligteki en iyi takım biziz ama puan tablosunda trabzonun bir üstündeyiz :(

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
el açık olsada ince bir nokta var kuralda avantaj sağlıyor mu ? ee sağlıyor avantaj gol atıyor ayrıca alper o pozisyonda elini kaçırmıyor hatta bilerek yan dönüyor

Tamam hocam ben anladım orayı ama birde şu var örnek bir defans oyuncusu kolu kapalı top değidimi penlatımı hayır değil ve ya firikik de bazı futbolcular elleriyle önlerini kapatıyorlar elleri yapışık el mi yok değil benim anlamadım onlar el değilse buda olmaması lazım ve ya el se onlarda el olması lazım TFF sacma sapan kararkları Bu hakemlerde bu iş olmaz yabancı hakemler gelsin bence burda sadece fenerbahçe kastetmiyorum herkes bu hakemlerden cekiyor 3 sınıf hakemleri örnek bugün macda eskişehir serbest atış kulanıyor hakem barajı ayarlıyor eskişehir futbolcuya gel gel gel bu tarafa gel diye eliyle şaret ediyor sözde barajı ayarlıyor sonra es es li furtbolcu hakemin gel gel bu tarafa demesiyle o tarafa kayıyor hakem bu sefer gidib es es li futbolcuya barajı bozduğu icin sarı kart veriyor komadi ya bu hakemler izleyin o posizyonu nedemek istediğimi anlarsınız :)

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
yok arkadaş ben karar verdim eskişehirsporlu oyuncuları bir araya toplayacağım önce necatiye futbolda ofsayt denen bir şey olduğunu söyleyeceğim. ofsayt durumunun maddelerini teker teker okuyacağım. sonra futbolculara anlatacağım gol olmayınca takımı yenmiş sayılmıyoruz. arada gol da atmak gerekli. yeter artık. 8 maçtır 3 puan alamıyoruz (sivas maçını saymazsak) belki ligteki en iyi takım biziz ama puan tablosunda trabzonun bir üstündeyiz :(

Paranteze kadar çok mantıklı konuşuyordun :)

gokhanathan03

Asistan
Reaksiyon puanı
0
gercekten eskisehiri de tebrik etmek lazım...
çok kaliteli ayaklara sahipler...
isterdim alperin bizde olmasını ...
isterdim erkan zenginin fenerde olmasını ;)

bunların yanı sıra kamara cok iyi... necati cok iyi... kaliteli takım ;)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Alper cok beğendim inş haberler doğrudur bize gelir

mcox

Asistan
Reaksiyon puanı
2
eskişehirin pozisyonuna gol diyen arkadaşlar, siz futbolla ilgilenmeyin bence...

Tepelii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence Pozisyon Gol.Karşı Düşüncelerde Beni İlgilendirmiyor.Ayrıca Hakem Oyunu Çok Böldü,Oyunun Hızlı Oynanmasını Kesinlikle Engelledi.Bunuda Fenerbahçenin Yorgunluguyla Düşündüğümde Hiç Şaşırasım Gelmiyor.

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bence Pozisyon Gol.Karşı Düşüncelerde Beni İlgilendirmiyor.Ayrıca Hakem Oyunu Çok Böldü,Oyunun Hızlı Oynanmasını Kesinlikle Engelledi.Bunuda Fenerbahçenin Yorgunluguyla Düşündüğümde Hiç Şaşırasım Gelmiyor.

marcus merk pozisyona kesinlikle tartışmaya açık değil net elle oynama dedi. valla bence oyun daha fazla durmalıydı gene hakem az durdurdu verilmeyen çok faul var hem bize hem eskişehire

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
hahaha. siz gs diyorsunuz herhalde. gs'la da maç yaptık açık ara farkımız vardı. iki ünlü oyuncu var diye takımımız güzel demeyin. eskişehirspor'un da kötü oynadığı maçlar var ama genelinde iyi oynuyoruz en büyük sorunumuz gol atamamak. eskişehirspor'un maçları göze hitap eden maçlar. şunu da belirtmek istiyorum inşallah Alper Potuk avrupa liglerindeki bir takıma gider.

Tepelii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
marcus merk pozisyona kesinlikle tartışmaya açık değil net elle oynama dedi. valla bence oyun daha fazla durmalıydı gene hakem az durdurdu verilmeyen çok faul var hem bize hem eskişehire

Merk Gol Dediyse Gol mü oluyor,yada tam tersi.Dikkat Edersen "Bence" İbaresini Kullandım Yani Bu Benim Kişisel Görüşüm.Oyun Durma Konusunda Sana Katılmıyorum.

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Eskişehir gerçekten çok kaliteli bir takım kurmuş. Fenerbahçe'nin yorgunluğu ve Aykut hocanın kapanma hastalığı yüzünden çok atak buldular iyi mücadele ettiler.

Ancak Fenerbahçe bir ara bir kaç dakikalığına saldırdı ve çok iyi hücum yapabildiğini gösterdi ama arkasından kontra atak yedi. İki takıma da tebrikler.

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Merk Gol Dediyse Gol mü oluyor,yada tam tersi.Dikkat Edersen "Bence" İbaresini Kullandım Yani Bu Benim Kişisel Görüşüm.Oyun Durma Konusunda Sana Katılmıyorum.

başarılı bir eski hakemden bahsediyoruz. o kadar çok biliyorsan seni çıkarsınlar başvur ligtvye.. olaya tarafsız bakmayın zaten hiç hep anti Fener bakışı

Tepelii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
başarılı bir eski hakemden bahsediyoruz. o kadar çok biliyorsan seni çıkarsınlar başvur ligtvye.. olaya tarafsız bakmayın zaten hiç hep anti Fener bakışı

Hala Anlatamıyorum "BENİM GÖRÜŞÜM".Benim Bu Tepkim Anti Fener değil ayrıca. Anti Bizans Yani Anadolu Sevdası Siz Bunu Bilmezsiniz.Para İçinde Yüzmeye,Yıldız Oyuncular Görmeye Alışmışsınız.O Yüzden Uyanmayın Rüyanızdan,Uyanamazsınızda Zaten.
"Anti BİZANS"

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Hala Anlatamıyorum "BENİM GÖRÜŞÜM".Benim Bu Tepkim Anti Fener değil ayrıca. Anti Bizans Yani Anadolu Sevdası Siz Bunu Bilmezsiniz.Para İçinde Yüzmeye,Yıldız Oyuncular Görmeye Alışmışsınız.O Yüzden Uyanmayın Rüyanızdan,Uyanamazsınızda Zaten.
"Anti BİZANS"

benim demek istediğimide sen anlamıyorsun senin görüşün diye birşey olamaz kural var kural