Soru Fen lisesi ve anadolu liseleri arasindaki fark nedir

Bu konuyu okuyanlar

TarihSever

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Merhabalar bana yardim etmeniz gerek bu sene lgsye açalismaya başladim ve kendime bir hedef belirlemem lazim yalovada yaşıyorum ve burda büyük iki lise var Biri Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi digeride Termal Fen lisesi ikiside proje okjlu şehit osman şehirdeki en iyi anadolu lisesi termal fen lisesi de tek fen lisesi

Bakın ben asosyal olmak zorunda kaldım hayatım boyunca sürekli kötü sınıflara düştüm oyüzden pek fazla arkadaşım olmadi oyüden lisede ortmaı güzel biryer istiyorum 5-6 kişilik bir arkadaş gurubum olsun onları eve davet ediyim cafeye gidelim oyun oynayalim fln hayali bile güzel artık kurtlmak istiyorum kimse ne mesaj atar ne bişey şimdiden teşşekür ederim

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Arkadaş ortamı gereklidir ama senin başarını arkadaş ortamınında belirledigini bilmen gerekir.

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Arkadaş ortamım yok
biliyorum arkadaş ortamı olusturman gerekiyor ama olusturdugun arkadaş ortamı senin başarınıda etkiler demek istedigim şuki andolu veya fen lisesi icin seninin fikrini sormak gerekiyor cünkü burda genelikle karşılaştırmalarda bir fikrimiz oluyor okul secmende sana yardım etmemiz icin hayalindeki meslekgi hobbilerini yapmak istemedigin yada zevk aldıgın şeyleri bilmemiz gerekiyor yani şimdi bilgisiyarı seviyorsan illerde bilgisiyar mühendisi olmak istiyorsan sana fen lisesinde git diyemiyiz yada ilerde doktor olmak isityorsan sana andoluya git diyemiyiz

TarihSever

Asistan
Reaksiyon puanı
53
biliyorum arkadaş ortamı olusturman gerekiyor ama olusturdugun arkadaş ortamı senin başarınıda etkiler demek istedigim şuki andolu veya fen lisesi icin seninin fikrini sormak gerekiyor cünkü burda genelikle karşılaştırmalarda bir fikrimiz oluyor okul secmende sana yardım etmemiz icin hayalindeki meslekgi hobbilerini yapmak istemedigin yada zevk aldıgın şeyleri bilmemiz gerekiyor yani şimdi bilgisiyarı seviyorsan illerde bilgisiyar mühendisi olmak istiyorsan sana fen lisesinde git diyemiyiz yada ilerde doktor olmak isityorsan sana andoluya git diyemiyiz
Yazılım muhendisi olmak istiyorum

TarihSever

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Başka önerisi olan yok mu ?

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
anadoluya gitmeni öneririm ozamn
yazılım mühendisi ve anadolu lisesi mi ? nasıl bir bağdaştırma yaptığınızı merak ettim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir anadolu lisesi mezunu olarak, sözel eşit ağırlık ve sayısal bölümleri var sözelde tyt matematik ve bir kaç tane sözel ders alıyorsunuz sosyoloji psikoloji vs vs. eşit ağırlıkta ayt matematik tek sayısal dersiniz diğer dersler coğrafya tarih vs vs, sayısal ise ayt mmatematik ve fizik kimya biyoloji vs vs derslerden oluşuyor. Fen liselerini anadolu liselerinden ayıran tek fark daha çok sayısal ders ağırlıklı bir öğrenim görüyorsun eğer sözel veya ea seçmeyi düşünüyorsan anadolu lisesine git fakat sayısal istiyorsan fen lisesi. Hangisinin daha iyi olduğuna ise yüzdelik dilime bakarak anlayabilirsin hangisinin yüzdelik dilimi daha az bir alanı kapsıyorsa o okul daha iyidir.

No Nick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
Başka önerisi olan yok mu ?
Fen lisesine göre değişir, Benim arkadaşın kardeşi fen lisesine gidiyor. Ders vs bakımından anadoludan farkı yokmuş. İstediğin mesleğe / hedefe göre değişir. Nasip tabi

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
yazılım mühendisi ve anadolu lisesi mi ? nasıl bir bağdaştırma yaptığınızı merak ettim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir anadolu lisesi mezunu olarak, sözel eşit ağırlık ve sayısal bölümleri var sözelde tyt matematik ve bir kaç tane sözel ders alıyorsunuz sosyoloji psikoloji vs vs. eşit ağırlıkta ayt matematik tek sayısal dersiniz diğer dersler coğrafya tarih vs vs, sayısal ise ayt mmatematik ve fizik kimya biyoloji vs vs derslerden oluşuyor. Fen liselerini anadolu liselerinden ayıran tek fark daha çok sayısal ders ağırlıklı bir öğrenim görüyorsun eğer sözel veya ea seçmeyi düşünüyorsan anadolu lisesine git fakat sayısal istiyorsan fen lisesi. Hangisinin daha iyi olduğuna ise yüzdelik dilime bakarak anlayabilirsin hangisinin yüzdelik dilimi daha az bir alanı kapsıyorsa o okul daha iyidir.
Fizikten dolayı çünkü endüstride yeterince verilmediği için eksiklik oluşuyor

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
fen liseleri sayısal ağırlıklı dersler verir anadolu liselerinde böyle bir şey olmaz.