FB Yönetim Kurulu Üyesinden Çarpıcı Açıklamalar

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
8,007
TRT Spor'a az önce konuşan Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi'nin açıklamalarına objektif bir şekilde bakıldığında tamamen haklı olduğu rahatlıkla anlaşılıyor. Beşiktaş'da bu hakem hatalarından yakındı. Şu an Galatasaraylı yöneticilerin algıları , ağlamaları yüzünden yapılan hakem hatalarından GS hariç tüm takımlar şikayeçti. Siz neler düşünüyorsunuz? Açıklamaları teker teker bırakıyorum alta.

"Hakem hataları olmasa, şu anda liderlik koltuğunda Fenerbahçe olurdu."

"PFDK, dirsek atan bir oyuncuya (Mustafa Muhammed) sadece 1 maç ceza veriyor. Bunu
veriyorsa, Türk futbolu sadece bağırma, çağırma ve algılarla yönetiliyordur."

"MHK başkanı sayın Serdar Tatlı'nın bizim göreve getirdiğimizi iddia ettiler ama 'MHK başkanını göreve getirmek için çok uğraştım' açıklaması ortaya çıktı." (GS Başkanı kendi ağzıyla söyledi biz getirdik diye)

"Beşiktaş, her kelimesine imza atılacak bir açıklama yaptı ama keşke Kadıköy'deki Beşiktaş maçı öncesinde hakem için algı yapmasaydı da bu açıklamaları anlam bulsaydı."

"Hala utanmadan adalet adalet diye çığırtkanlık yapıyorlar."

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
TRT Spor'a az önce konuşan Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi'nin açıklamalarına objektif bir şekilde bakıldığında tamamen haklı olduğu rahatlıkla anlaşılıyor. Beşiktaş'da bu hakem hatalarından yakındı. Şu an Galatasaraylı yöneticilerin algıları , ağlamaları yüzünden yapılan hakem hatalarından GS hariç tüm takımlar şikayeçti. Siz neler düşünüyorsunuz? Açıklamaları teker teker bırakıyorum alta.

"PFDK, dirsek atan bir oyuncuya (Mustafa Muhammed) sadece 1 maç ceza veriyor. Bunu

"MHK başkanı sayın Serdar Tatlı'nın bizim göreve getirdiğimizi iddia ettiler ama 'MHK başkanını göreve getirmek için çok uğraştım' açıklaması ortaya çıktı." (GS Başkanı kendi ağzıyla söyledi biz getirdik diye)

"Beşiktaş, her kelimesine imza atılacak bir açıklama yaptı ama keşke Kadıköy'deki Beşiktaş maçı öncesinde hakem için algı yapmasaydı da bu açıklamaları anlam bulsaydı."

Hakem ne? Yeniliyor mu? Ben hiç duymadım ?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Buna katılmam mümkün değil. Maç sahada oynanıyor ve Beşiktaş o maçta ezici bir oyunla 4 gol atarak hakkıyla kazandı. Diğer açıklamalara ise aynen katılıyorum.

Reaksiyon puanı
8,007
Buna katılmam mümkün değil. Maç sahada oynanıyor ve Beşiktaş o maçta ezici bir oyunla 4 gol atarak hakkıyla kazandı. Diğer açıklamalara ise aynen katılıyorum.
Oynadığı oyuna lafım yok iyi oynadılar. Ama maçtan önce hakem Koç holdingde çalışıyor gibisinden paylaşımları olmuştu.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Oynadığı oyuna lafım yok iyi oynadılar. Ama maçtan önce hakem Koç holdingde çalışıyor gibisinden paylaşımları olmuştu.
Doğrudur hatırlıyorum bizim başkanın böyle demeçleri olmuştu, hata yapmıştır başkanımız ama hakemi tesir edecek bir konu olmadığı gibi gayet güzel ve centilmence geçen bir oyunda söz konusu demeci bile geri planda bırakacak bir oyun oynayıp kazandı. Yine de bizim başkan o konuşmayı yapmamalıydı.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Hakem ve adalet konusunda Gs dahil hiçbir kulübü samimi bulmuyorum.Gs yöneticileri adalet diyor.Ben o adalet diyen yöneticilere iki Erzurum ve Kasımpaşa maçını hatırlatırım.Bjk ile Fb de aleyhine hakem hataları olduğunda iki kulübümüz kıyametleri kopartıyor ama kendi lehine hakem hataları oldumu hakem iyi maç yönetmiş oluyor.Adalet kavramı sadece aleyhine değil lehine hakem hatası olduğu zamanda ortaya konan tepkidir.Türkiyedeki bütün kulüplerin beklentisi bana göre adalet değil bencillik.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Galatasaray'ın memnun olduğunu hiç sanmıyorum. Terim, Ankaragücü maçı sonrası hedef de göstererek ateş püskürdü.

IMG_20210306_052505.jpg
IMG_20210306_052802.jpg

Reaksiyon puanı
8,007
Galatasaray'ın memnun olduğunu hiç sanmıyorum. Terim, Ankaragücü maçı sonrası hedef de göstererek ateş püskürdü.

Ekli dosyayı görüntüle 142252
Ekli dosyayı görüntüle 142253
Fatih Terim zamanında Cüneyt Çakırı koruyalım demişti. Arka planda anlaşamadılar sanırım. Hakemler çok kıyak geçiyor özellikle son 3 sezon.
Hakem ve adalet konusunda Gs dahil hiçbir kulübü samimi bulmuyorum.Gs yöneticileri adalet diyor.Ben o adalet diyen yöneticilere iki Erzurum ve Kasımpaşa maçını hatırlatırım.Bjk ile Fb de aleyhine hakem hataları olduğunda iki kulübümüz kıyametleri kopartıyor ama kendi lehine hakem hataları oldumu hakem iyi maç yönetmiş oluyor.Adalet kavramı sadece aleyhine değil lehine hakem hatası olduğu zamanda ortaya konan tepkidir.Türkiyedeki bütün kulüplerin beklentisi bana göre adalet değil bencillik.
Yayında bundan da bahsetti. Son 10 yılda 1 kez, son 7 yılda şampiyon olamamış kulübe hakem ayartıyor diyorlar, tamamen yöneticilerin algısı dedi.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Fatih terim masal anlatıyor.Hakem hatasıyla kazandığı zaman tek kelime etmez.Kendisi aleyhine 1-2 hata yapıldı mı kıyametleri kopartır.Kusura bakmasında böyle bir dünya yok.Fatih terim her olumsuz sonuçta birilerini suçlamaya bayılıyor.Gs da Başkan olsam sene sonunda Fatih terimle asla devam etmem.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Fatih terim masal anlatıyor.Hakem hatasıyla kazandığı zaman tek kelime etmez.Kendisi aleyhine 1-2 hata yapıldı mı kıyametleri kopartır.Kusura bakmasında böyle bir dünya yok.Fatih terim her olumsuz sonuçta birilerini suçlamaya bayılıyor.Gs da Başkan olsam sene sonunda Fatih terimle asla devam etmem.

Cüneyt Çakırın VAR hakemi olması.JPG

Peşinen postayı koymuş, bakalım bundan sonra n'olacak? :)

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
8,007
Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Yavaş dön imparator hızına yetişilmiyor ?
TFF, Terim'e şimdilik dokunmamış. Bakalım bundan sonra nasıl bir süreç izleyeceğiz. :)

-----

Disiplin Sevkleri - 05.03.2021

2- GALATASARAY A.Ş. Kulübü'nün 04.03.2021 tarihinde kulüp resmi internet sitesinden yapılan "sportmenliğe aykırı açıklamalar" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

GALATASARAY A.Ş. Kulübü Başkanı MUSTAFA CENGİZ'in 04.03.2021 tarihinde kulüp resmi internet sitesinden yapmış olduğu "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

PFDK Kararları - 05.03.2021

GALATASARAY A.Ş. sporcusu MOSTAFA MOHAMED AHMED ABDALLA hakkında, 03.03.2021 tarihinde oynanan MKE ANKARAGÜCÜ-GALATASARAY A.Ş. Süper Lig müsabakasında görmüş olduğu kırmızı kart nedeniyle ceza verilmemesine ilişkin talebinin incelenmesi neticesinde FDT’nin 86/2. ve 86/3. Maddesi uyarınca kart uygulamalarının sadece şahısta hata halinde ortadan kaldırılabileceği ve diğer hallerde hakem kararlarının bağlayıcı olduğu hususları dikkate alınarak somut olay yönünden şahısta hata hali bulunmadığından talebin reddine,

GALATASARAY A.Ş.sporcusu MOSTAFA MOHAMED AHMED ABDALLA’nın rakip takım sporcusuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Karar verilmiştir.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Ya yeteri kadar insanların sorunu yokmuş gibi bir de bu takım muhabbeti çıkmıyor mu ? Herkes şikayetçi

Reaksiyon puanı
8,007
Ya yeteri kadar insanların sorunu yokmuş gibi bir de bu takım muhabbeti çıkmıyor mu ? Herkes şikayetçi
Herkes şikayetçi falan değil. 21 Takımın 20'si şikayetçi 1 tanesi de yalandan ağlayıp algı yaratıyor. Alın 2 açıklamayı da dinleyin. GS'li yöneticiler taraftarlarını uyutup nasıl algı yaratıyor öğrenin. Ek olarak Futbol kategorisindeyiz diğer insan sorunlarını neden tartışalım? Kötü alışkanlığımız yok futbol ile kafa dağıtıyoruz?

Dün akşam yapılan açıklama ;

GS'li yöneticilerin yalanları ve algıları ;

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Herkes şikayetçi falan değil. 21 Takımın 20'si şikayetçi 1 tanesi de yalandan ağlayıp algı yaratıyor. Alın 2 açıklamayı da dinleyin. GS'li yöneticiler taraftarlarını uyutup nasıl algı yaratıyor öğrenin. Ek olarak Futbol kategorisindeyiz diğer insan sorunlarını neden tartışalım? Kötü alışkanlığımız yok futbol ile kafa dağıtıyoruz?

Dün akşam yapılan açıklama ;

GS'li yöneticilerin yalanları ve algıları ;
Boş işler bunlar takmayın kafanıza onlar parasını kazanır siz üzüntüleriniz ile kalırsınız

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
GS çok bağırmaya başladığında perde arkasında bir şeylerin döndüğü ya da döneceğini düşününürüm hep. Çünkü genelde öyle oluyorda! :)

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
GS çok bağırmaya başladığında perde arkasında bir şeylerin döndüğü ya da döneceğini düşününürüm hep. Çünkü genelde öyle oluyorda! :)
Gs ın çok bağırmaya başlamasının tek bir açıklaması var oda;Kendi hatalarını hakemleri hedef gösterip örtbas etmek.Sene sonunda şampiyonluk gelmeyince hakemleri bahane gösterip kendi hatalarını taraftara unutturmaya çalışıyorlar.Bunu benim gibi hiç bir Gs lı yemez.

Reaksiyon puanı
8,007
13/13 yapıp fenerbahçeyi şampiyon yapacağız demek istiyorum ama kendim bile inanmadım. BJK'ye 6 atar Konyadan 7 yeriz öyle bir kimya var takımda.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
13/13 yapıp fenerbahçeyi şampiyon yapacağız demek istiyorum ama kendim bile inanmadım. BJK'ye 6 atar Konyadan 7 yeriz öyle bir kimya var takımda.
Keşke söylediklerine abartı diyebilseydim. Ne yazık ki noktası virgülüne kadar haklısın. Bugün Caner ERKİN'in isyanı da sanırım bu yüzden. "Bu oyun tarzı yanlış" diyor adam. Tabii doğru söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar. Ben Erol BULUT ile Fenerbahçe'nin bir arpa boyu yol yürüyebileceğine inanmıyorum artık.