Fatih Terim'in kararı sonra

maxxdump

Dekan
Reaksiyon puanı
6
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, milli takımda kalıp kalmayacağı ile ilgili kararını, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan ve yönetim kurulu ile görüştükten sonra vereceğini söyledi.

Almanya - Türkiye maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Terim, milli takımdan ayrılıp ayrılmayacağıyla ilgili şunları söyledi:

"Federasyon başkanı ve yönetim kuruluyla görüştükten sonra kararımı vereceğim. Ben bu kadar yapabildim. Benden sonra gelen İnşallah şampiyon yapar. Türkiye'de takım çalıştırmayacağımı daha önce söylemiştim. Büyük ihtimalle Avrupa'ya döneceğim. Başkanla ve yönetim kuruluyla görüşmeden böyle bir deklarasyon yapmam yanlış olur. Futbolcularıma, soyunma odasında onlarla gurur duyduğumu söyledim. Turnuva bittiğine göre hakkınızı helal edin dedim. Arkadaşları, kumda, denizde eğlenirken, onlar 47 gündür bir disiplin içinde mücadele ettiler. Gönül isterdi ki final oynayalım ama olmadı."

Fatih Terim, Almanya'yı tebrik ettiğini, kendi oyuncularıyla da gurur duyduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Oyuncularımla ne kadar gurur duysam azdır, yürekten oynadılar. Teknik, taktik, zeka ne varsa sahaya yansıttılar. Turnuvanın en renkli takımı olarak ayrılıyoruz. Futbolda bu da var. Ama finale çok az kalmıştı. Bir tek bizim takımımızda 4 cezalı futbolcu vardı. Sarı kartları tartışmamak lazım. Ben, her zaman oynadığı oyundan zevk alan takım isterim. Şampiyonada belki zaman zaman maçlarda iyi oynamadık. Ama bugünkü oyunumuzla bu düşünceleri kapattık."

Terim, cezalı veya sakat futbolcu bahanesini hiçbir zaman yapmadığını da belirterek, "Bu bahaneyi hiç kullanmadım. Çünkü 11 kişiyle sahaya çıktık. Basit gol yeme alışkanlığımızı atamıyoruz. Ama uzatmaya gidebilseydik, sonuç çok farklı olabilirdi. Bu şampiyonada kendimizi unutturmamak üzere hatırlattık. Bu turnuvada kısmet böyleymiş. Türkiye'de futbol önemli bir sektör. 70 milyonun kalbi milli takımımızla atıyordu. Türkiye bundan sonra da Dünya ve Avrupa Şampiyonaları'nda her zaman olacaktır" dedi.

Terim, Rüştü ile ilgili sorulan bir soruya ise, "Bazen futbolcular penaltı kurtarır, bazen de hatalı goller yer. Ama golü kaleciler değil, takım yer, takım atar. Böyle şeyler olur" yanıtını verdi.

http://www.imagecross.com/

kaynak: http://www.sporx.com/euro2008/haber/115686.php