Fatih Portakal isyan etti

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392

İzmir depremiyle ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Fatih Portakal, Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen yat yarışına tepki göstererek "Acı ve yas varken Cumhurbaşkanlığı Yat Yarışı yapılıyor. Yarın da ödül töreni" ifadesini kullandı.

Fatih Portakal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

* Bu nasıl duyarsızlik? Deprem oldu 26 kişi öldü, enkaz altında insanlar var. Tsunami yaşandı. Marina darmadağın oldu.

* Acı ve yas varken Cumhurbaşkanlığı Yat Yarışı yapılıyor. Yarın da ödül töreni. Umarım tören partili degildir. Acı bir taraftan corona bir taraftan. Nasıl olacak?

fatih-portakal.jpg

Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı, 29 Ekim’de Dolmabahçe önünde başlamıştı.

Bugün ve yarın yapılacak yarışın ardından kazanan ekibe, yarın düzenlenecek törenle Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı Şampiyonu unvanı ve Cumhurbaşkanlığı Kupası verilecek.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu yat yaşırı nedir ne değildir diye baktında. Uluslar Arası katılımcılar ile gerçekleşen 4 günlük bir etkinlikmiş. ( İçinde eğlence çalgı çengi olan bir şey değil boğazda yarış. ) Dünyanın çeşitli ülkelerinden katılan 65 yat ve 650 Sporcu yarışıyormuş.

Yarışlar depremden önce başlamış zaten. Sadece yarın ödül töreni var dereceye girenlere. Ama içinde Cumhurbaşkanlığı lafı geçtiği için Erdoğan'a sallamak için bahane gibi geldi bana. Sadece yerli isimler olsa yabancı yarışçı olmasa bende ertelenmesi ve ödüllerin sonra verilmesi taraftarı olurdum ama yabanc isimlerin olduğu ve İstanbulda düzenlenen bir yarış için bilemedim açıkçası...

Not: Elazığ Depremi sonrası kayağa tatile gidenlere sosyal medyada sürekli gülen eğlenen fotolar paylaşan ailesi ile eğlenen Ekrem Başkana tek kelime edemeyen Sözcü gazetesinin bu konuyu manşetten vermeside ilginç...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Bir Portakalgiller klasiği daha. Yeter ki bir fırsat doğsun, yeter ki bir sallayıp şöyle bir ırgalayım da akibet önemli değil. Araştırıp işin özünü öğrenmenin ne lüzumu var, bir bir deşarj olalım yeter diyor adam. Sonra da attığı çamuru temizlemeye çalışıyor. Bir insanın canı çıkarmış da huyu çıkmazmış derler.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Seyyah abi ben bu adam sanki siyasete atılacakmış gibi hissediyorum, sence?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Seyyah abi ben bu adam sanki siyasete atılacakmış gibi hissediyorum, sence?
Atılır mı atılır. Sanırım Kemal amcamın yıpranmasını bekliyor biraz daha... İmamoğlu popülaritesini yitirdi, Muharrem aga şutlandı, meydan bana kalır diye düşünüyor herhal. Nasıl olsa CHP tabanında da popülaritesi var... Önce CHP başkanlığına oradan da hoop Cumhurbaşkanlığına. Da, işler tv ekranında racon kesmeye benzemez. Bir denesin bakalım. :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Atılır mı atılır. Sanırım Kemal amcamın yıpranmasını bekliyor biraz daha... İmamoğlu popülaritesini yitirdi, Muharrem aga şutlandı, meydan bana kalır diye düşünüyor herhal. Nasıl olsa CHP tabanında da popülaritesi var... Önce CHP başkanlığına oradan da hoop Cumhurbaşkanlığına. Da, işler tv ekranında racon kesmeye benzemez. Bir denesin bakalım. :)

Ben Siyasete atılacağını sanmıyorum... İktidarda kim olursa olsun Muhalif takılmak her zaman ekmek getirecek bir iştir. Bu kariyetini bırakıp atılırsada kendine yazık eder.

Siyasete atıldımı parti lideri olamadıktan sonra hiçbir anlamı veya kıymeti yok. Sokakta ki bir adamdan farkı yok aslında Milletvekilinin. Tek adam rejimi var her partide çünkü. Başkan ne derse onu yapan ona göre oy kullanan ona göre teklifte bulunan ona göre yasa teklifi veren veya ona göre konuşan. ( Onun gibi düşünmüyorsan partiden ihraç edilirsin itibar suikastı yapılır sana ve sokağa çıkamyacak halde siyasi hayatını bitirirler. )

Muhalif gazetecilik ise çok kolaydır. Ne yapılırsa olmadı dersin. Beğenmedik şunuda istiyoruz dersin ve hiç kaybetme şansın yoktur.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
@OzkanK
İrfan DEĞİRMENCİ ? :)

Kanal D den kovulduktan sonra siyasete atılacam dedi milletvekili aday adayı oldu. Listeye bile almadılar onu diye hatırlıyorum :D

Sorsan tarafsız özgür basın derler. Şimdi Halk TV'de sunuculuk yapıyor galiba. ( Türkiye'de tarafsız olmak istiyorsan CHP'li olacan. )

Sonra Özlem Gürses var oda tarafsızım diye geçinir. Ekmek İçin Ekmelettin zamanı onun için çalıştı danışmanı oldu şimdi Halk TV'de oda sunucu... Liste böyle uzar gider.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Hocam sonradan onu ertelediler diye hatırlıyorum ama