Fatih Altaylı Kemal Kılıçtaroğlunu İstifaya Çağırdı.

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Dün Kahveciler ve kahvede kağıt oynanması için verdiği dayihane fikri eleştiren Fatih Altaylı Ülkenizi seviyorsanız İSTİFA edin diye çağrıda bulundu. Köşe yazısında yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum...

1600957362339.png

Gazeteci Fatih Altaylı da bugün, Habertürk'teki köşesinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu önerisini kaleme aldı.

CHP Lideri'nin önersi için "Kemal Kılıçdaroğlu’nu izlerken ağlamadım ama çok üzüldüm, utandım ve ülkemin geleceği adına korkum arttı." ifadelerini kullanan Altaylı, şunları yazdı;

"Türkiye’nin en köklü partisinin ve ana muhalefet partisinin genel başkanı sıfatıyla Kemal Bey, TTB’yi ziyaret ediyor.

Peki Ana Muhalefet Partisi’nin Genel Başkanı Türk Tabipleri Birliği’nde kendisine ikram edilen kürsüde ne anlatıyor. Kahvehanelerde ve kıraathanelerde kağıt oynamanın yasaklanmasından şikayet ediyor. Kahveler açılmış ama yetmezmiş. Kahvehanelerde oturanların kağıt oynamasına da izin verilmeliymiş. Önlem olarak da her oyundan sonra deste değiştirilmeliymiş. Anlattığı bu... Gerçekten bu konuşmaya inanamadım.

SİZDEN BU ÜLKEYE UMUT OLMAZ

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu.
Beyefendiliğinize, insanlığınıza, kibarlığınıza söyleyecek tek bir lafım yok.
Ama olmaz. Sizden gerçekten siyasetçi falan olmaz. Parti genel başkanı hiç olmaz. Keşke olabilseniz ama sizden bu ülkeye umut olmaz.

SEÇİM FİLAN KAZANAMAZSINIZ

Siz ana muhalefetin başında oldukça dolar değil 10 lira 100 lira olsa, değil Doğu Akdeniz’deki haklarımızı Ege’yi toptan kaybetsek, işsizlik değil yüzde 25, yüzde 75 olsa yine de siz seçim falan kazanamazsınız.

BU ÜLKEYİ SEVİYORSANIZ SİYASETİ BIRAKIN

Bu ülkeyi bir dirhem seviyorsanız Kemal Bey, TTB ziyaretinizin videosunu izleyin ve sonra da “Böyle bir şey olabilir mi?” diyerek bırakın bu işi.
Yazık. Yemin ederim yazık bu ülkeye."

Son düzenleyen moderatör:

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,319
Ne kadar güzel olur aslında, tüm siyasetçiler istifa etsin. Sonrasında halk seçsin getirtsinler 10-15 adam sıfırdan Yepizzz Yeni Türkiye verelim adını da.. :)

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Keşke bu olayı kendi isteği ile yada CHP lilerin daveti ile yapmış olsaydı, ama yine de Fatih Altaylı nın daveti ile istifa edeceğine de pek ihtimal vermiyorum, seçmen sanırım ona 11 kere bırak git diye kapıyı gösterdi ama nafile.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Adam bildiğin kene gibi, bırakamıyor nedense.. Var bunda bir alicengizlik..

Kaliteli muhalefet bu ülkenin de hakkı ama yok :(
Dolar yükseliyor işsizlik yükselişte vergiler yükseliyor vb bir sürü olumsuz olay yaşanıyor ama halen kimse muhalefeti alternatif görmüyor sorsan CHP'li seçmende istemiyoz diyecek ama 1251 delegenin oyu ile geliyor. Kaç oldu anket açıklanıyor CHP'nin oyu halen yüzde 21-23 bandında gram artmamış. AKP'den yüzde 15 oy koptu bir sürü kararsız var diyorlar ama halen CHP'nin oyu artmıyor.

Az CHP tarihine baktım neredeyse 100 yıllık parti Mustafa Kemal Atatürk'ten sonra sadece 6 Genel başkan değiştirmiş :D Seçim ile devrilen tek lider İsmet İnönü onuda Bülent Ecevit devirmiş. Geri kalan hepsi ya ölene kadar yada Baykalda olduğu gibi kaset ile gitmiş. Tam demokrasi örneği gerçekten.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Bu olayda istifalık bir durum yok bence.
O videoda hükümetin pandemi ile ilgili yaptığı çelişkili şeyleri anlatırken söyledi bunu örnek olarak. Mesela pandemi zamanı uçak biletlerinde KDV'nin %1'e indirilip ve 3 gün sonra uçuşlar yasaklandı falan dedi. Sonrasında da kahve açık ama oyun yasak. O zaman adam niye kahveye gitsin, dedi. Yani Çelişkili bir iş yapıldığına örnek verdi.

Videonun tamamı aşağıdadır. Uçak ve kahvehane mevzusu dakika 10:30 sonra:

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Fatih Altaylı kendini adam yerine koyuyor mu acaba.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Fatih Altaylı kendini adam yerine koyuyor mu acaba.

Kemal Kılıçtaroğlunun siyaset bilmediğine veya bir parti liderliği yapamacağına liderlik ruhu olmadığına inanmak için daha ne yapması ne demesi lazım =? Veya daha kaç seçim kaybetmesi lazım...

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Sn. Kılıçdaroğlu orası kahvehane, kumarhane değil. Bir çok insan orada günlük geçici iş bulmak yada işçi bulmak için gider. Gerektiğinde yardımlaşma ortamıdır. Bu ülkeye Kılıçdaroğlu CHP'sinden faydalıdır.

Yasuobilal2007

Profesör
Reaksiyon puanı
952
şunu çok net söyleyebilirim ki kemal kılıçtaroğlu na çocuk emanet etseniz ona bile bakamaz ki herifte liderlik vasfı yok akp ye oy verenlerde kendince haklı çünkü oy verecek adam yok ki akp yi körü körüne savunan kesim var da orası ayrı konu

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
10 yıldır CHP adına hiçbir ilerleme kaydedememiş adam hala genel başkan seçiliyorsa CHP komple istifa etmeli.

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
Sadece Kılıçdaroğlu'nun değil birçok CHPlinin istifa etmesi lazım.

Son mesajlar