Fatih Altaylı: İnanç vergisi getirilsin

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Fatih Altaylı : 'İnanç vergisi' diye bir vergi getirilsin, ben inançlı değilim diyenler ya da camileri kullanmayanlar bu vergileri ödemesin.
Fatih altaylı

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Bütün forumlarda bu konu açılmış...bende diyorum bu konu ne? Millet ne yapacağını şaşırdı...Allah akıl fikir versin Aminnn!!!!!

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Vergi haklı vergi ama devletin diyanete verdiği para kesildikten sonra uygulanması gereken bir vergi. Eğer devlet diyanet desteğini sürdürüp üstüne bunu eklerse saçma olacaktır. Eğer doğru uygulanırsa vatandaşın kârına olacaktır.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,968
Valla bir söz aklıma girdi söylemeden geçemiycem.
Her zaman Kasa kazanır. :D
Diğer inançsız tarafada vergi düşünürler. Çok zor birşey olmasa gerek

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Şöyle bir şey var Ülkede herkes müslüman değil Müslüman olmayan adamın vergisiyle imamın maaşını ödüyorsunuz o adam devletten herhangi bir hizmet vesayre almıyor dinle alakalı bu yüzden hem imamların maaşının kamudan çıkarılması o kadar iş adamları vesayre olan Müslüman ülkeysek her 10mt de 3 cami varsa benim veya o inanmıyan insanın vergilerinin boşa gittiğini düşünebilir hemde Bağış usulüne çevrilmesi gerek bence ama öyle bir toplumuz ki her şeye tonla para veren dindar kesimi al caminin önüne koy turnike 1 lira de Allahın evinsde mi parayla gardaşım yav diycek olay çıkartçak olanlar var ben inanmıyorum(!) ben ne kilisedeki papaza ne imama hiç birine vergimin gitmesini istemiyorum gidenler versin bana yol yap hastane yap eğitim sağlık bunları sağla faydalanabilceğim şeyleri sağla diyebilir insanlar ama geçmefiğin köprünün bile parasını ödüyorsun bu devirde çokta şey etmemek lazım bunları

Reaksiyon puanı
5,172
O zaman arabaya binmeyenler yollar için harcanan vergiyi ödemesin, devlet okulunda okumayanlar eğitim için harcanan vergiyi ödemesin sağlık sigortası olmayanlar hastaneler için olan vergileri ödemesin...

Böyle saçmalık mı olur yav sadece gülüyorum ne yani devlet şirket gibi mi yönetilsin;

Yol hizmetlerinden yararlanacaklar A vergisini

Eğitim hizmetinden yararlanacaklar B vergisini

Sağlık hizmetinden yararlanacaklar C vergisini

Ödesin gibi birde vergi paketleri oluşturalım değil mi tam olsun...

KillerFear

Asistan
Reaksiyon puanı
223

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Vergi haklı vergi ama devletin diyanete verdiği para kesildikten sonra uygulanması gereken bir vergi. Eğer devlet diyanet desteğini sürdürüp üstüne bunu eklerse saçma olacaktır. Eğer doğru uygulanırsa vatandaşın kârına olacaktır.
Diyanetin 2020 bütçesi 11 milyar 519 milyon 609 bin liraymış ?

Reaksiyon puanı
6,381
Hadi o zaman bu forumu kullananlardan ekstra vergi alalım, kullanmayanlar ödemesin vergi.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Doğru inançsız adam neden imamların camilerin giderlerini karşılıyor? Ben vergimin imamlara gitmesini istemiyorum mesela. Ama bunu sisteme dökmek mümkün değil. Yukarıda da söylendiği gibi arabası olmayan yollara ödemek istemez gibi örnekler verilebilir. Buda saçma olur tabii ki.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bu yakında seçimde yok aslında bu kaşımalar nedendir anlamadım son zamanlarda.
Bu insanları nerden ayrıştırırız nerden birbirine düşürürüz kutuplaştırırız diye kaşıyorlar sürekli. Bir Alevilik çıkıyor bir Kürtlük çıkıyor bir LGBT çıkıyor şimdi de bu nerden vurururz diye sürekli.

Bunu hangi akla hizmet söylüyor Fatih Altaylı uygulandığı bir ülke varmıymış mesela ? Amerika- Rusya Çin İtalya Fransa gibi çok farklı din gruplarının olduğu ve kalabalık ülkelerde bile böyle şeyler yokken lafa geldimi yüzde 98'i Müslüman denilen Türkiye'de neden böyle konular tartışılır.

Burda 3 kuruş vergi vermemek için Dinini İmanını inkar edecek insanlar çıkar ne yazık ki ama. Bu ipin ucu kaçtımı ortalık toz duman olur. Ağrı'daki adamda ulan ben İstanbul'daki Havalimanına Köprüye neden vergi veriyom der. İzmir'deki adam banane Ankarada'ki birşeyden der alsana bir curcuna daha...

Cami ile işi olmayan önünden geçmeyen insanlar şunu unutmasın elinde sonunda o musalla taşına gelecen ve senide bir görevli yıkıyacak cenaze işlemlerin olacak bu ülkenin toprağında bir mezar yeri kaplayacan verdikleri vergileri buna saysınlar.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Herkes dinini yaşamakta serbesttir. Fakat kültürümüz ve medeniyetimiz islamla bütünleştiği için farklı inançları her toplum gibi reddetmemiz normal. Kıyaslama yapmayın sakın diğer devletlerde aynı bu şekilde. Fakat nedense bizde sürekli topluma oynanıyor. Hep alttan alttan kışkırtma var. Bu zor zamanlarda böyle gündemlere ne gerek var? Herkes dinini yaşamakta serbesttir.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
İnançlı olanlara vergi getirilmeye çalışılıyorsa adalet gereği inançsızlara da bir o kadar vergi getirilmelidir. Ve nufusa oranla en adaletli bir şekilde düzenlenirse ancak kabul olunmalıdır ama sırf inançsız kesim bundan yine şikayet eder...

İnançsızlık diye bi şey yoktur, mutlak bir inanç vardır eğer akıl ve mantık ile çalışan bir beyin bir vücutta can buluyorsa...

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Yani bu kadar saçmalanırmış bir konuda. Kiliselerin cennet'ten arsa satmasına benzemiş bu da. Cennete gitmek istiyorsan para ödeyeceksin, yok öyle beleş.

HADİ ORADAN LAN