Farklı marka farklı güç tüketen ramlerle dual channel yapılabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

serhat malcok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Masaüstü bigisayarım da 8gb 3000mhz cl 16 corsair ram var ben bunu 16 gb çıkarmak istiyorum anakartım ve işlemcim destekliyor black friday indirimlerinde güzel bir ram buldum ancak G-SKILL ve1.2w güç tüketiyor benim ramim ise 1.35w güç tüketiyor güç tüketimi ve markası dışında aynılar taksam dual channel çalışır mı? G-SKILL ram https://www.hepsiburada.com/g-skill...tBanxnLxERd4HAPQfJG4I_WMAw1cppCxoCt6gQAvD_BwE . Sistemimde bulunan corsair ram https://www.hepsiburada.com/corsair...gpK_eYwAtcOi18QfleVgqwXRVHBdOH9hoCJOEQAvD_BwE

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Ucuza bulduysanız alın mavi ekran çökme atma eskide kaldı tek bir MHz değerine sabitleyip sabit bir voltaj verin ikisi kardeş gibi çalışacaktır.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Onda bile kesin olarak uymayabiliyor. İnternette örneklerine rastlanabilir. Çok nadir tabi, sebebi de markanın aynı model adında üretimi değiştirmesi oluyor ama bu ihtimal yok diyecek kadar az.

serhat malcok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Özgür ç. G-SKILL 1.2w güç tüketiyor corsair ram ise 1.35w güç tüketiyor eğer 1.2w verirsem corsair çalışır mı ? Ya da 1.35w verirsem G-SKILL ram sorun çıkarır mı (yanar mı?) ? bu gün almayı düşünüyorum da

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Özgür ç. G-SKILL 1.2w güç tüketiyor corsair ram ise 1.35w güç tüketiyor eğer 1.2w verirsem corsair çalışır mı ? Ya da 1.35w verirsem G-SKILL ram sorun çıkarır mı (yanar mı?) ? bu gün almayı düşünüyorum da
Yanacağını düşünmüyorum. En fazla bilgisayar açılmaz, onda da Ram'i çıkardığında düzelir. Çalışmazsa iade edersin zaten.

serhat malcok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence de söylediğiniz mantıklı geldi açılmazsa iade ederim ki inşallah açılır eğer sistemimdeki ramin aynısını alsaydım 30 tl daha fazla verecektim teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için .