Farelerle Mücadelede İlginç Çözüm

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
101521.jpg

Muş'ta bir çiftçi farelerle mücadelede ilginç bir çözüm arayışına girdi.

Muş’ta bir çiftçi, meyve bahçelerine zarar veren farelerle baş edemeyince çözümü yılan satın almakta buldu.

Arazini çevreleyen çitlere, "Yılan satın alınır" yazısı asan çiftçi, yılanların çiftçinin en büyük dostu olduğunu söyledi.

Merkeze bağlı Akpınar köyü yakınlarında Aşar ailesine ait çiftlikte çok sayıda meyve ağacı, farelerin kemirmesinden dolayı kurudu.

7 yıl önce diktikleri meyve ağaçlarının fareler yüzünden kuruması üzerine harekete geçen Aşar ailesi, denedikleri birçok yöntemden sonuç alamadı.

Bir süre önce arazide buldukları yılanları getirip tarlaya bırakan Aşar ailesi, yılan bıraktıkları tarlada kuruyan ağaç sayısının az olduğunu fark edince değişik bir yola başvurdu.

Çevre köylere haber alan Aşar ailesi, zehirsiz yılanları boyutuna göre 100 ile 200 TL arasında satın alacaklarını söyledi.

Kaynak

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
ne meyveleri varmıs merak ettim sonra o meyveleri nasıl toplayacak daha cok merak ettim.. ama mantık acısından iyi

energyy

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ne meyveleri varmıs merak ettim sonra o meyveleri nasıl toplayacak daha cok merak ettim.. ama mantık acısından iyi
meyvenin ne oldugu farketmiyor ki yeterki ağaç olsun fareye :) tebrik etmek lazım gerçekten güzel çözüm

cipro06

Doçent
Reaksiyon puanı
4
reklam başka birşey değil canı sıkılmış ne yapsam ne yapsam diye sonra bunu bulmuş

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
iyide zaten orada da yılan yok mudur ki? :)

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
yarın bir günde yılan soktu yok yılanlar basti diye duyariz :)
o zaman da kartal sahin satin alinir diye ilan verir :p

ya arkadas kac yillik kediler ne icin var diye sorarlar adama ama adamin kendi gorusu.
belkide fare derken bahceye dalan cocuklari kastediyodur . :p

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
hahah bakıs acısına bak =) mantıklı