Failed No such file or directory hatası

Bu konuyu okuyanlar

iSepuLtura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Boot:
Failed No such file or directory

bilgisayarıma linux indirdim boot tan flashı seçip f10 a bastım sonra bu geldi napmam lazım

foto burda;
Screenshot

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630
Boot:
Failed No such file or directory

bilgisayarıma linux indirdim boot tan flashı seçip f10 a bastım sonra bu geldi napmam lazım

foto burda;
Screenshot
kali de böyle sorunlar olabiliyor diye biliyorum bende yüklemiştim ilk başta böyle dedi 2. ye yükledim sıkıntı olmadı ama hack falan uğraşacaksan vps ile kali kurmanı öneririm bi hatan olursa sistem silinebilir

iSepuLtura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
kali de böyle sorunlar olabiliyor diye biliyorum bende yüklemiştim ilk başta böyle dedi 2. ye yükledim sıkıntı olmadı ama hack falan uğraşacaksan vps ile kali kurmanı öneririm bi hatan olursa sistem silinebilir
vps ne demek
ve evet hack gibi şeylerle uğraşıcam
ben kaliyi old.kali.org dan indirdim sen nerden indirdin ve nasıl indirdin kısaca anlatır mısın

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
Konularını okudum biraz, sana bir tavsiye vereceğim. Kali indirme. İlla Linux istiyorsan git hafif bir dağıtım bul onunla oyna. Kali indirip hacker olcam havaları seziliyor sende.

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
Anladım, henüz işletim sistemini kuramamanız ilgi alanınızı gösteriyor.

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630
vps ne demek
ve evet hack gibi şeylerle uğraşıcam
ben kaliyi old.kali.org dan indirdim sen nerden indirdin ve nasıl indirdin kısaca anlatır mısın
kali.org dan indirdim vps sanal sunucu yani senin bilgisayarında windows kurulu diyelim virtualbox veya wmware workstation gibi programları indiriyorsun tam olarak arayüzleri aklımda yok sunucukur veya ekle olacak ona tıkla sonra senden iso dosyası isteyecek seç kali iso sunu kur internette videoları var. vps şöyle çalışıyor örnek senin 200 gb hdd n var 20 gb sini ona veriyorsun orda sanki yeni bi pc kuruyor gibi düşün

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
kali.org dan indirdim vps sanal sunucu yani senin bilgisayarında windows kurulu diyelim virtualbox veya wmware workstation gibi programları indiriyorsun tam olarak arayüzleri aklımda yok sunucukur veya ekle olacak ona tıkla sonra senden iso dosyası isteyecek seç kali iso sunu kur internette videoları var. vps şöyle çalışıyor örnek senin 200 gb hdd n var 20 gb sini ona veriyorsun orda sanki yeni bi pc kuruyor gibi düşün
Siz sanal makine kurmuşsunuz, haçkır olmak isteyen arkadaş ikinci işletim sistemi olarak yada ana işletim sistemi gibi kurmaya çalışıyor.

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630
Siz sanal makine kurmuşsunuz, haçkır olmak isteyen arkadaş ikinci işletim sistemi olarak yada ana işletim sistemi gibi kurmaya çalışıyor.
bende sanal makine olarak kur diyorum daha iyi olur onun için

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
bende sanal makine olarak kur diyorum daha iyi olur onun için
Amaca bağlı, ama sanal makine daha rahat olmaz, RAM'i böleceğinden güçlü bir donanıma sahip değilse sorun olur. 2. işletim sistemi olarak kurmak hep daha rahattır. Ama pentesting yapacak bir hedef bilgisayar amacıyla kuruyorsanız o zaman virtual machine mantıklıdır.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Kali kullanma derim. Parrot security os daha stabil çalışıyor. Eğer parrot istemez isen kullanmayacağın kadar fazla tool barındıran blackarch kurabilirsin.

iSepuLtura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
bende old.kali.org dan indirdim bi sorun olurmu sence

iSepuLtura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Kali kullanma derim. Parrot security os daha stabil çalışıyor. Eğer parrot istemez isen kullanmayacağın kadar fazla tool barındıran blackarch kurabilirsin.
kali daha kullanışlı bence ve daha çok içerik var. daha kolay bir de
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anladım, henüz işletim sistemini kuramamanız ilgi alanınızı gösteriyor.
siber güvenlik merakım sonradan geldi oyuzden

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
kali daha kullanışlı bence ve daha çok içerik var. daha kolay bir de
Parrot'ta daha çok içerik var. Kolaylık olarak ise ikisi de aynı tarzda çalışıyor sadece parrot'un arayüz seçenekleri daha süslü. Buda olumlu bir tarafı. Kali kullanmışlığım var ve kali kadar sorunlu bir işletim sistemi görmedim. Windowstan sonra en sorunlu işletim sistemi bence kali. Parrot ise daha hoş, rahat, seri ve az sorun çıkarıyor. Ama genede size kalmış isterseniz kali kullanabilirsiniz illede parrot kullanacaksınız diye bir şey yok.