Facebook'un Yeni Arayüzü Beğenildi mi?

Bu konuyu okuyanlar

Yavuz Şahin-1

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
En çok bilinen sosyal ağ sitesi Facebook, geçtiğimiz günlerde arayüzünde revizyon yaptı. Peki kullanıcılar yeni arayüzü beğendi mi?

Facebook, yeni arayüzü için kullanıcılarıyla birlikte yaptığı anket sonucunda hayal kırıklığına uğradı. Toplamda 800.000 den fazla kullanıcının katıldığı anket neticesinde kullanıcıların %94'ünün Facebook'un yeni arayüzü çok iğrenç buldukları anlaşıldı. Facebook'un bu sonuç karşısında şok geçirdiği düşünülüyor. Bu anket kullanıcıların görüşleri, yorumları ve hislerini ifade etmeleriyle oluşturuldu.
aaaaasssss1237795933.jpg

:: Siz Facebook'un yeni arayüzünü beğendiniz mi?

Yazan: Yavuz Şahin
SDN - http://shiftdelete.net

SerSeri1i

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeni arayüzle facebook olmuş facetube biran önce adını değişsinler facetube die bence

DogukanDogu

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
"gruplar" sekmesini bulana kadar canım çıktı. :D :D eskisi daha iyiydi...

kramp34

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bence çok berbat olmuş herşey birbirine girmiş.

hope

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Berbat olmuş. Artık hiç Facebook'a giresim gelmiyor.Karmakarışık olmuş, neyin nerede olduğu belli değil.

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Sonuç gayet mantıklı...Çok kötü olmuş..Acaba ne kadar kötü yapsak diye mi düşünmüşler..:) Kullanılışlığı çok berbat...Her yere ulaşabicek kısa yollar olabilirdi.. Ama hala birçok eksiklikleri var...Mesela bir videoyu veya başka bir paylaşımı istedğin kişiyle gönderme seçeneği olsa çok güzel olurdu...

everekli38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Karmaşık olmuş yeni pc kullanıcıların tamamına yakını facebook girmez cünkü eskisi dizaynda bile karıştırıyorlardı bunda dünden karıstırırlar... bana sorarsanız %60 beğenmedim.

Not: Mesaj içeriğinin tamamını kalın yazmak yasaktır.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Çok kötü olmuş. İnşallah bu anketi dikkate alırlar da eskisine dönerler. İlk tasarım değişikliğinde de herkese garip geldi benimsenmedi ilk başta ama şimdiki olay çok farklı.

Artık video paylaşım sitesi gibi oldu Facebook.

JuGoLaTe

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence de güzel..
Bir önceki güncellemeyide igrenc bulmuslardi!
vistayida igrenc bulmuslardi.... simdi vista vista diyorlar..... ögrenirler yakinda..

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
facebook olmuş facebok :)

utku5959

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence de güzel..
Bir önceki güncellemeyide igrenc bulmuslardi!
vistayida igrenc bulmuslardi.... simdi vista vista diyorlar..... ögrenirler yakinda..

önceki güncelleme iğrenç bulunmuştu doğru. ama iğrenç değildi son derece güzeldi ben başta garipsememe rağmen iğrenç bulmamıştım.

ama bu seferki gerçekten de iğrenç bence birsürü hata var. mesela;

eskiden 1 videoyu bikaç kişi paylaşınca 1 başlıktan yayınlandığını görürdük. şimdi ise 10 kişi aynı videoyu aynı anda paylaşırsa ana sayfa o videodan geçilmez!...

2. olarak facebook un cümleselliği gitti. mesela birisi video paylaştığında "x kişisi şu videoyu paylaştı" gibilerinden bi cümle olurdu.
şimdi ise direk paylaşılan öge gösterilmekte!... son derece saçma bi yenilik

3. olarak ana sayfadaki sağ sütun tam bi fiyasko. eskiden son derece kullanışlı olan bölümde şuanda acayip gruplar sayfalar bulunmakta ve kullanışlılık %0.
eskiden bu bölümde bulunan yeni teklifler( arkadaşlık, grup,sayfa,uygulama...) şuanda adımızın üstünde beliriyor. nerede bunlar diye aramayan varmıdır acaba. ben 1gün sonra farkettim yerini ana sayfanın en üstünde ufacık biyerdeymiş. heralde görülmesin diye yapılmış bi değişiklik!...

bunlar gibi bir sürü saçmalık daha sayılabilir. oturdum bunları yazdım peki niye? çünkü bu yeniliğe iyi diyenler var. yiğidi öldür ama hakkını ver. yani buna iyi demek için tamamen zevksiz olmak gerek. tabi genede zevkler tartışılmaz ama göz var nizam var lütfen.

%94 gerçekten çok yüksek bi oran. güzel diyenleri de o kalan %6 lık bölümden diye düşünüp genede bişey demiyorum.....

son olarak kim vistada vista diyo ki vista son derece iğrenç sadece görselliği var o da bi vista skin pack ile XP de :D:D şahsen ben bilgisayarımı öyle kullanıyorum ve böyle yapan bisürü tanıdık var. hiçbirine de ben söylemedim. yani bunu akıl edenler varmış demekki...

facebook olmuş facebok :)

çok doğru tespit valla helal olsun:icon_: :D:D:D

readminder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
insanların doğasında değişime herzaman tepki vardır.Kannımca alışılınca eskisinden daha iyi olduğunun farkına varılacak.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Kendilerine yakışanı yapmışlar.

saadet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeniliğe hiç gerek yoktu bence :p :(

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
zaten kötüydü daha beter etmişler:)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Eski hali güzeldi iyice bo.. etliler..:)

palam

Doçent
Reaksiyon puanı
4
iğrençilikte son nokta. 3 milya dakika bu gidişle pek artmaz. 2 günde bir baktığım facebooka haftada bir baksm mı diye düşünüyom artık. ne kullanışsızlıktır bu be.