"Facebook Üyeleri, İsminizi Değiştirin!"

byyasin

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bi yönden haklı şuanda bir etkisini görmesekde hızla güvenerek bilgilerimizi verdiğimiz sitelerden birgün gelecek elimizi vermişde kolumuzu alamamış bir durumda bulacağız kendimizi.

yaseta

Profesör
Reaksiyon puanı
63
yenı ısım guzel olurdu herhalde
polat alemdarlar cogalır

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Adam kesinlikle haklı bence gün geçtikçe daha çok açıyoruz kendimizi insanlara ve bu ilerde daha tehlikeli boyutlara ulaşacaktır.

Not: bu haberi okumadan bi kaç saat önce Face hesabımı kapattım içim rahatladı bi anda :D ama hala bir blog ve Twitter kullanıcısıyım :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Facebook hesabımı yaklaşık 1 yıl önce sildim. Facebookla ilgili hiçbir haber artık beni ilgilendirmiyor :)

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Facebook hesabımı sildim ama bu Facebook' a güvenim kalmadı artık. Sistemde kesin bilgilerim duruyordur.

Zaten bu Face yüzünden mail adresime onlarca reklam geliyor sinir oluyorum kendime neden üye oldum diye.

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
eskiden msn üzerinden bi dosya göndermeden önce bin kere düşünürdük insanara güvenmememiz gerektiği vurgulanirdi simdi facebook kurucusu tam tersini düşünüyor insanlarin daha çok bilgisini paylaşmasi anlaminda çok ilginç gerçekten..

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bunun "Google Başkanı" sıfatlı birisinin söylemesi çok ironik. E-posta serivisini bile normal kayıda açtırmayıp herkesi cep telefonu numarası girmeye zorlayan, e-posta adreslerindeki içeriğe göre reklam gösteren, kişiler hakkında neredeyse hiç kimsenin toplamadığı kadar veri toplayan ve başı şimdiye kadar "kişisel gizlilik" konusunda mahkemelerde en çok ağrıyan firmalardan biri olan Google'ın bu açıklamayı yapması biraz hedef kaydırmaca oynadığını anlatıyor sadece.

acuster

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bunun "Google Başkanı" sıfatlı birisinin söylemesi çok ironik. E-posta serivisini bile normal kayıda açtırmayıp herkesi cep telefonu numarası girmeye zorlayan, e-posta adreslerindeki içeriğe göre reklam gösteren, kişiler hakkında neredeyse hiç kimsenin toplamadığı kadar veri toplayan ve başı şimdiye kadar "kişisel gizlilik" konusunda mahkemelerde en çok ağrıyan firmalardan biri olan Google'ın bu açıklamayı yapması biraz hedef kaydırmaca oynadığını anlatıyor sadece.
Cep telfonu numarası istemesi sizi neden rahatsız etti Çoğu site bunu zaten yapıyor.
İçeriğe göre reklam'ın da ne zararı var belli örümcekler e-postanızda ki kelimelere göre reklam gösterse size zararmı olur yarar mı? sizi ilgilendiren reklam görmüş olursunuz mesala SDN de bebek bezi reklamı neden görmüyoruz burası teknoloji ve haber sitesi ve buraya giren kullanıcalarda belli bu yüzden bebek bezi görmüyorsunuz. Ama gmailde bebek bezi eklamı görebilirsin banane ki der geçersin bunun önüne geçmek için yapılmış birşey +beyenmiyorsan "Google İmparatorluğu" ürünlerini kullanmassın. Ki kullandığın hiç bir yazılımda backdoor yokmu zannediyorsun :):)

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
Benim korkum yok :D
Nasıl olsa gerçek adımı kullanmıyorum :p

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Cep telfonu numarası istemesi sizi neden rahatsız etti Çoğu site bunu zaten yapıyor.
İçeriğe göre reklam'ın da ne zararı var belli örümcekler e-postanızda ki kelimelere göre reklam gösterse size zararmı olur yarar mı? sizi ilgilendiren reklam görmüş olursunuz mesala SDN de bebek bezi reklamı neden görmüyoruz burası teknoloji ve haber sitesi ve buraya giren kullanıcalarda belli bu yüzden bebek bezi görmüyorsunuz. Ama gmailde bebek bezi eklamı görebilirsin banane ki der geçersin bunun önüne geçmek için yapılmış birşey +beyenmiyorsan "Google İmparatorluğu" ürünlerini kullanmassın. Ki kullandığın hiç bir yazılımda backdoor yokmu zannediyorsun :):)

"Beğenmiyorsan kullanmazsın" şeklindeki saçma yorumları yazanlar "beğenmiyorsan benim yorumumu okumazsın" denildiği zaman ne yapıyorlar acaba?

Kardeşim, sen Google adına savunma yapmışsın fakat Google "müdürü" senin gibi düşünmüyor. "Beğenmiyorsan kullanma" diye bana değil Google'ın müdürüne söyle; çünkü Facebook kişisel gizliliğe zararlı diyor adam; ona dön de ki Facebook'u beğenmiyorsan kullanma.

Bununla birlikte, ben sadece bir iki tane "örnek" söyledim; Google hakkında kendi görüşlerimden ziyade onlarca davaya konu olduğunu söyledim. Deyim yerindeyse beni geç, sıkıyorsa mahkemelere söyle "beğenmiyorsanız Google kullanmayın" diye.

acuster

Asistan
Reaksiyon puanı
3
"Beğenmiyorsan kullanmazsın" şeklindeki saçma yorumları yazanlar "beğenmiyorsan benim yorumumu okumazsın" denildiği zaman ne yapıyorlar acaba?

Kardeşim, sen Google adına savunma yapmışsın fakat Google "müdürü" senin gibi düşünmüyor. "Beğenmiyorsan kullanma" diye bana değil Google'ın müdürüne söyle; çünkü Facebook kişisel gizliliğe zararlı diyor adam; ona dön de ki Facebook'u beğenmiyorsan kullanma.

Bununla birlikte, ben sadece bir iki tane "örnek" söyledim; Google hakkında kendi görüşlerimden ziyade onlarca davaya konu olduğunu söyledim. Deyim yerindeyse beni geç, sıkıyorsa mahkemelere söyle "beğenmiyorsanız Google kullanmayın" diye.
Ben senin Kardeşin değilim öncelikle. Burası forumum Beyenmiyorsan yorumumu okumazssın diyemessin. Orda Bir servis bir uygulamayı beyenmiyorsanız kullanmayın dedim verdiğiniz cevap tamamen saçmalık.
Sizin ay gmailde böyle ay google bizi izliyor demeniz birşeyi değiştirmesken.
Eric abinin dediği piyasada bir etkisi olabilicek bir şey.
Mesala hiç bir sitede Elmacik Googleyi kötüledi diye görmedim. ama Her sitede Eric'in sözleri yayınlandı. Yani ona beyenmiyorsan kullanma dememle sana demem arasında fark var.
Dava konusuna gelince Google kendisine açılan onca davadan sanırım "3" yazıyla 3 dava kaybetmiş sonuc ortada mahkemelere beyenmiyorsan kullanma deme gibi bir cümle kurmama gerek yok.
(davalardan birisi alan adı diğeri telif hakkı belçika gazeteleri hakkında diğerini hatırlayamadım.)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
acuster dedi ki:

Evet, tam olarak bu yüzden etik çerçevesinde herkes serbestçe yorum yapabilir ve kimsenin onlara "beğenmiyorsan şöyle yap" şeklinde çocukça cevap vermeye hakkı yoktur. Haliyle ben de burası forum olduğu için fikrimi söyledim; bunun mahzuru var mı acaba?

acuster dedi ki:
Orda Bir servis bir uygulamayı beyenmiyorsanız kullanmayın

Ben beğenmediğim bir servis veya uygulamadan hiç bahsetmedim? Google'a söyleneni sanki kendi şahsına söylenmiş gibi algılaman akıllara başka sorular getirmiyor değil.

acuster dedi ki:

Benim sana kardeş dememe gocunmuşsun "kardeşin değilim" diye itiraz etmişsin ama şüphen olmasın Eric de senin abin değil bu durumda. :)

Bir de sen zaten Google'ı sahiplenerek kendini yeteri kadar dünyanın merkezinde zannettiğin için özel mesajla "bakar mısın" diyerek bu konunun linkini verip benim ilgimi çekmeye çalışmana gerek yok. :)

acuster

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Eric schmidt ismini yazmak zor olduğu için (soy adını) Abi dedim zorunuza mı gitti?
Eric schmidt'e abi dememe saldırmışssınız sadece başka birşeye değil:)
Size ilgi çekmek için değil Dediğiniz gibi burası forum. Ve TARTIŞIYORUZ. Siz birşey yazdınız bende size cevap olarak bir şey yazdım Ama siz sadece benim bazı sözlerime cevap yazarak ve belli yerlerden saldırarak tatışmaya değer olmayacak bir insan olduğunuzy,u bana kanıtladınız.
Forum, toplu tartışmaların başlı başına bir çeşidi sayılmamakla birlikte, dinleyicilerin konu üzerinde daha aktif ve farklı bakış açılarıyla düşünmelerini sağlar. Foruma davet edilen uzmanların görüşlerine de müracaat edilerek ortaya çıkabilecek yanlış anlayışların önüne geçilir.

Esasen forumdan amaç belli kararlara varmak değil, konuyu değişik anlayışlarla, farklı boyutlarıyla ortaya koymaktır.

Forumda söz alan dinleyiciler, konuyla ilgisi olmayan özel sorunlarına değinmemelidir. Sorular kısa, açık ve net olmalı, tartışma saygı kuralları içerisinde, kırıcılıktan uzak, samimî bir hava içerisinde yapılmalı, tartışmadan beklenen amaca yardımcı olunmalıdır
Gmailden bahsettiniz hatta googlenin veri toplayan (Çerez, Chrome, bla bla la) servis ve uygulamalarından bahsettiniz bunlardan bahsetmedinizde babamdan mı bahsettiniz ???.

Ve google'yi sahiplenmedim hayatımı kolaylaştıran uygulamaları bana ücretsiz(Reklamları saymıyorum zaten onlarıda saymayın reklamlara laf atıcaksınız hiç bir siteye girmeyin) olarak kullanıma sunan bir firmayı ELMACİK'a karşı savundum. Ama sanırım sizi adam yerine koyup sizin söylediğiniz şeylerin Kendime göre yanlış olduğunu söyleyerek hata ettim haklısınız.
Ve evet bu konudada haklısınız Kaka google Gizlilik davaları ile başı belada(Daha gizlilikle ilgili dava kaybetmedi :4::4::4:) ama siz bunları derken google ürünlerini kullanmaya devam edersiniz size sadece gülerim :w00t::w00t::w00t: başka yerlerimle bile gülerim.:devil::devil::devil:

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bu çocukça tartışmaların anlamı yok; forum nedir nasıl kullanılır konusunda ders de verecek değiliz. Senin deyiminle Google nasıl ki benim eleştirimle kaybetmiyorsa; senin tabirinle senin yırtınarak savunmanla da bir şey kazanmıyor sayın Eric'in kardeşi. :) Şu da var ki; Allah'a çok şükür adamlığımız da senin cevap verip vermemene bağlı değil.

acuster

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Evet adamlığın benim cevaplarıma bağlı değil. Ve çocukca tartışma çıkartan sensin ö.m den sana bakarMISIN diye gönderdiğim bir msj'a bile saldırabiliyorsun ya offf neyse senin gibi "çocuk ruhlu"larla muhatap olarak hatayı ben yaptım birdaha bu konun altına mesaj yazmam.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
ya istek yolluyorum tanıdıklarıma ama istek yapılamadı diyor,tanıyorsanız mesaj atın diyor ama bazı diğer tanıdıklarımada arkadaşlık iletisi gidiyor,hiç birşey anlamadım ben bu işten