Facebook: Kapatılmaktan Korkmuyoruz!

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
23 milyon üyesi var Türkiye'den. Yaz dns yi girmeye devam et mantığı hala geçerli iken korkmazlar tabiki.

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Ben kişisel değil ülke çıkarlarını düşünmek zorundayım. DNS ile giremeyeceğimiz şekilde altyapı yeniden düzenlensin. Kimsin sen face!

K0rkunc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ister korksun ister korkmasın epi topu bir site olsa ne olur olmasa ne olur türkiyedeki tüm reklam kazançlarını kaybeder olcağı o ben veya biz birşey kaybetmeyiz

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Ev kullanıcıları korkmaz ama internet kafeciler yusuf yusuf atar valla :D Bide tib onaylı filitre kullanma zorunluluğu var. Epey sıkıntı yaşarlar.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
facebook, youtube gibi türk yasalarını dikkate almayan siteler derhal kapatılmalı. bir türk şirketi benzer bir site yapacak olsa hangi vergilere mağruz kalıcaksa aynı vergiler bu siteler için de sözkonusu olmalı.
yasalar önünde eşitlik sağlanmalı.

youtube, google, facebook, olmadan da interneti verimli kullanabiliriz.

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bu kapatmalar hiç bir işe yaramaz, millet youtube u bıraktımı ki face i bırakacak ?

bu devletin büyük sitelerden vergi dilenmesi devam ederse internette girecek site kalmayacak

@orcnd

acaba interneti daha verimli kullanmak için kaynaklarının kısıtlanmasımı gerekiyor ? herşeyin alternatifi var evet , sanki onlar populerleştiğinde ondan da para isteyip kapatmayacaklar sorun bizimkilerin politikası nerden para koparsam diye bakıyorlar

Ecevit BIKTIM

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Olay budur. Sen süper bir site yap ve herkezi üye yap. Sonra reklam yayınla bu sitede. Bu reklamların vergisini ödeme ama.
Kim mahdur oluyor. Elbette ülkemiz.
Yatırım yapmasını istemesi de bu. Ülkemizde ofisi varsa mecbur vergi verecek. Ama bu uyanıklar hem türk üreticisinden reklamı alıp yayınlamak hem de vergi vermek istemiyor.
Sonra ne oluyor o vergileri biz ödeyeceğiz. Niye ben daha fazla vergi ödeyeyim ki.? Gelsin yatırım yapsın herkese faydası olsun...
Facebook suz bir hayat çok daha güzel olabilir.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
bu kapatmalar hiç bir işe yaramaz, millet youtube u bıraktımı ki face i bırakacak ?

bu devletin büyük sitelerden vergi dilenmesi devam ederse internette girecek site kalmayacak

@orcnd

acaba interneti daha verimli kullanmak için kaynaklarının kısıtlanmasımı gerekiyor ? herşeyin alternatifi var evet , sanki onlar populerleştiğinde ondan da para isteyip kapatmayacaklar sorun bizimkilerin politikası nerden para koparsam diye bakıyorlar

ben para koparılmasından yana değilim. fırsat eşitliğinden yanayım. bu sitelere imtiyaz verilirse Türkiye kaybeder.

biraz geniş düşünelim facebook google gibi şirketlere izin verdik. bilindiği gibi internet piyasası hızla büyüyor. bu noktada türk firmaları vergilerin düşük olduğu ülkelere taşınıp oradan hizmet vermeye başlarsa bunu bir trend haline getirirlerse ne yapacağız.

burada kaybeden Türkiye vatandaşları olacaktır.

kimse kusura bakmasın ama facebook'da 2 komik video izleyeceğim diye Türkiye deki bilişim girişimcilerinin hakkının yenmesini savunamam.

Facebook'un kapatılmasının sosyal faydalarından bahsetmiyorum bile.

gurkansnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ecevit beye kaıtlıyorum ama 69 milyon nüfuslu ülkede 23 milyon üyen varsa (20 milyonu aktif üyedir muhtemelen) istediğin gibi açıklama yaparsın, istediğin gibi at koşturursun. bu da biraz kapitalizmin karanlık yüzü gibi.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Kapatılmaktan neden korksun ki?
Youtube kapatıldığından beri erişebilmek için yırtındılar ve sonuç olarak en çok ziyaret edilen sitelerden biri oldu.