Facebook Hesabımı Tamamen Sildim, Kafam Rahatladı

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
2008'de üye olmuştum fakat bir süre sonra sıkıldığım için ayrılmıştım bu gereksiz topluluktan :/

Ama okula yeniden başlayınca herkesin dilinde olunca ve bazı insanların fotoğraflarını görebilmek için yeniden üye olmuştum fakat...

Bazı samimi ilkokul arkadaşlarım ve nadiren de olsa internetten tanıyıp eklediklerim isteklerimi kabul etmiyorlardı. Profillerine baktığımda onay bekliyor yazarken daha sonra baktığımda arkadaş olarak ekle çıkıyordu. Herhalde kabul etmiyorlardı.

Çok sevdiğim bir arkadaşımında bugün arkadaşlar listemde olmadığını görünce.. her türlü fotoğraf bağlantı ayar bilgi vs varsa silip sıfırlayıp hesabımı dondurup kalıcı olarak sildim.

Bu aptal site her ne kadar bir internet sitesinden ibaret de olsa eski arkadaşlardan hiç davet almamak bazılarını eklediğim halde beni kabul etmemeleri beni üzüyordu.. Ama artık hepsine son verdim \m/

ve insanların popüler olma çabalarına gülüyordum. Msn'de yazışırken yapabilecekleri konuşmaları fotoğraf yorumlarında yapıp binlerce yorum toplamaları gerçekten acizliklerinin göstergesiydi.

Buradan hepinize sesleniyorum gruplardı, farmwille'dı, boş iş gelin sizde bırakın eğer tereddütleriniz varsa..

Not: Bu arada bazı arkadaşlarımın kabul etmediğinden dert yandım ama soyadımı kullanmıyordum ve kullanıcı resimi olarakda müzik gruplarının resimlerini kullanıyordum tanımamış olabilirler.. Ama ortak arkadaşlardanda mı tanımazlardı?

Şu son not cümlesini bile paranoyaya çevirdiği için facebooktan nefret ediyorum :D

adas12

Doçent
Reaksiyon puanı
4
az kaldı bende kapatacam....
gıcık olmaya başladım..

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Kapatın arkadaşlar o kadar bilgi paylaşılır mı.. Ben zaten hep temkinliydim. Cep Telefonunu paylaşan mı dersin 300 tane fotoğraf (aile albümü gibi) paylaşan mı dersin..

Hatshe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
nasıl kapattın hesabını ya?
bende bi ara bir "iş" için üye olmuştum.
hala kapatamadığım için hesap açık ...
nasıl kapatılıyor facebook hesabı ?
bilen varsa lütfen yardım etsin =)

nikoteen

Doçent
Reaksiyon puanı
8
arkadaşların seni sevmiyorsa, bunda facebookun suçu ne??

iboturka

Asistan
Reaksiyon puanı
1
geçmiş olsun.Bende yapabilirim yakın zamanda :D

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
arkadaşların seni sevmiyorsa, bunda facebookun suçu ne??

He afedersiniz ama çıktı bir da..ma

Benim dediğim bu site için insanlar hakkında kafa karışmaması. Bu siteye bakarak insanlar hakkında karar vermek istemiş olmamam. Bunu söyleyerek benim sevilmeyen ama senin böyle şeylerle uğraşmayan son derece cool birisi olduğunumu vurgulamak göstermek istedin? =)

Arkadaşlar silin kurtulun, popülerlik çabaları, saçma gruplar falan...

Hatse kararlıysan link veriyim?

Hatshe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
teşekkürler bende anladım sonunda =)

evet kararlıyım ya ben pek kullanmadım sadece bir öğretmenimi bulmak için üye olmuştum aman olmaz olaydım,
her akşam kavga gürültü surat asmalar felan çekemiycem daha ...
kesinlikle evli arkadaşlar üye olmasın hiç tavsiye etmem =)

Quadro

Doçent
Reaksiyon puanı
4
kız arkadaşımı tavlamaya çalışırken kapatmıştım..iyi yapmışım bidaha hiç tenezzül bile etmedim :D iyice çığrından çıktı zaten eski özelliği kalmadı

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Türkler tarafından çok garip bir biçimde kullanılıyor.

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
Silmeyin dondurun sıkılınca tekrar girersiniz "İŞ"lerinize kaldığınız yerden devam edersiniz :D
Ayarlar/Dondur :D

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Bir kaç yıl öncesine kadar Facebook yotku. Bu kadar bağlı hissedersek çok çok büyürler. Herşey Facebooksuz halledilir :D

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
GEREKSİZ TOPLULUK...

Kusura bakma o senin çevrenin gereksiz insanlardan oluştuğunun bir göstergesi...

Sen Facebook da nasıl bir Çevreyi arkadaş edinmişsen o çevre durmadan karşına çıkar Facebookta...

Sen gereksiz insanların üye oldukları gruplara üye olursan gereksiz insanlar çıkar karşına...

Facebook dan ne beklediysen artık bilemem...

Ama Gereksiz Topluluk olarak nitelendirmen çok saçma olmuş...

Benim neden karşıma çıkmıyor bu gereksiz kişiler?

Facebook'tan sıkılmış olabilirsin...
Site sana hitap etmiyor olabilir...
Bilgilerini resimlerini paylaşmak istemeyebilirsin...
Sitenin felsefesi yapına uymayabilir...

Bunların hepsi normal...

Ama Gereksiz Topluluk dersen kendi GEREKSİZ liğini burada ilan etmiş olursun...

Bana arkadaşını/dostunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diye bir söz vardır...

Senin arkadaş listen gereksiz insanlardan oluşuyorsa emin ol o arkadaş listendeki gereksiz topluluk da senin için gereksiz insan diye düşünüyordur...

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Felsefe için sağolasın dayı. Zira karnım tok bunlara.

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
yazıdan anladığım kadarı ile arkadaş facebook ta sosyalleşememiş insanlar arkadaşı ciddiye almamış kendini değersiz hissedip hesabını kapatmış buraya kadar herşey normal.benim merak ettiğim facebook neden aptal olsun.:) yazacak çok şeyim olsada boşverdim

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Evet kazuya güzel özetledin sağolasın. Sosyalleşmek için adım atmak gerekir hiç adım atmadım bunun adına. Facebooku her türlü insan kullandığı için buraya da gelip boş konuşanlar felsefe yapanlar kullandığı için bir türlü ısınamadım. Gerçek anlamda iletişim için kullanıyordum fakat pek yararlanamadığım için zaten diğer özellikleri kayda değer olmadığı için daha fazla bu saçma oluşumun içinde yer almak istemedim

Bu arada Facebook aptaldır, dandiktir tamam mı?

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
facebook un bana kattığı çok az şey var onlarda yetiyoda artıyo bile

ilkokul arkadaşlarımın yarısına kadarını buldum iletişim halindeyiz
kontör dü msnde online offline tartışmasını bi yana bırakıp il ve yurt dışındaki kuzenlerle irtibat halindeyiz
bunun dışında youtubeda aramana gerek kalmadan gayet komik videoları izleyebiliyosun

bunların dışında bana bi artısı oldu mu? sanmıyorum :)

feerleas

Profesör
Reaksiyon puanı
15
1 senedır kullanmıyorum ınanıyorumkı toplum ve arkadaslık ılıskılerınede zararlı hele sevdıgınız varsa ahh dıyorum yanı kısacası kutlarım senı dogru bırsey yaptın

stttntnzn

Asistan
Reaksiyon puanı
2
kullanmasını bilmek lazım. her türlü gereksiz insan var diyon ama o gereksiz insanlar/gruplar senin listende ki bildirimleri paylaşımları sana geliyo. önüne geleni eklersen önüne gelenle muhabbet kurmaya uğraşacam dersen olacağı bu, kocaman bi çöplük :D ii etmişin öyle bi hesap işe yaramaz zaten

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Önüme geleni eklemedim. Ama adamlar ve karılar aktif kullanıyorlar. Çıkma ihtimalimin olduğu bir kız var Liverpool Ülkü Ocakları (...çocuklarının sayfasını) davet edip edip duruyor. Yok Michael Jackson'ın 5 milyon hayranı varmış Barış Mançonun niye yokmuş. Tamam rahmetli Barış abiye canım feda ama 5 milyon olsak ne olacak? Engelli vatandaşlar için 1 milyon oluyoruz listeni davet etmeyeceksen üye olma falan. Resmen grup sahiplerinin grubumda şu kadar şu kadar kişi var demek için ego tatmini için açtıkları sayfalar. Bunlar gereksiz işte... Sayfa adı Barış Manço için 5 milyon oluyoruz olur mu hiç Barış Manço diye açarsın olan üye olan zaten olur. Demagojiye gerek yok...

stttntnzn

Asistan
Reaksiyon puanı
2
walla bn arkadaşlık daveti dışında hiçbirine bakmıom 100lercesi birikmiş durumda. yok grup daveti yok sayfa daveti yok diğer davetler duruolar ööle kafam da rahat :)

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Sil kurtul abi o bildirimler o kadar çok ki spam gibiler. Tamam e posta bildirimini kapat diyebilirsiniz de önemli şeyler için e posta ile haberdar edilmek gerekiyor. Açıyorum maili 15 mail gelmiş Facebook'tan. Bir resime anında 15 yorum atmışlar ne gerek var? Kime bu artistlik? :D Gidin lan msn'de konuşun adamlar sohbet paneli de koymuşlar.. Millet birbirinden görüyor 500 yorumu. Kendisi de yapmak için abanıyor..

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Biz nasıl bir toplumuz böyle anlayamıyorum gerçekten...

Ya ne kadar güzel, arkadaşlarımız, ailemizi, etkinlikleri, çevremizi, hayatımızı bir nebzede olsa takip edebildiğimiz, dünya çapında milyonlarca kullanıcıya ulaşmış, sosyal ağ denince aklan gelen ilk isim olan Facebook, İLLA Birileri çıkıcak, çamur aticak, yok bilmem davet etmedi, yok yorum topladı... BAK Bİ ARKADAŞ SÖLEMİŞ, Senin çevren neyse, facebookta sana o'dur..

Yeni facebook tasarımı çıkar, yok hemen gruplar eskisi, 3 gün sonra kimsenin umru deil... Ben böyle antipatik bir toplum görmedim gerçekten.. (sözüm meclisten dışarı ama bu konuyu açan arkadaş kesinlikle üstüne alınsın, hayır madem kapattın kardeşim burda neden konu açiosun? pardon tuvalete gittiğindede konu aç o zaman buraya olurmu? )

akşam akşam ya....