Facebook Ağız Arıyor

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Facebook popülerliğini daha artırmak için kullanıcıların tüm kişisel bilgilerini herkesle paylaşmasını istiyor.

Facebook, kullanıcılarının kendileri hakkındaki tüm bilgileri paylaşmalarını istiyor. Bunu açık açık söylemekten çekinen site yetkilileri bunun yerine bir anket düzenleyerek kullanıcıların ağzını arıyor. Yapılan ankette kullanıcıların kişisel bilgileriin paylaşılması hakkında ne düşündükleri soruluyor.
facebook-privacy-survey1248470654.jpg
Üç şık bulunan soruda tüm bilgilerim paylaşılsın, hangilerinin kimlerle paylaşılacağına ben karar vereyim ve sadece arkadaşlarımla paylaşılsın diye seçenekler var. 
:: Siz bu soruya nasıl cevap veriyorsunuz?
Yazan: Emre Demiray
SDN - http://shiftdelete.net

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Benim karar vermem daha doğru olacaktır.

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Benim tahminim FaceBook, daha önce de duyduğumuz gibi kullanıcılarının tüm bilgilerini satmak veya bu bilgileri kendi menfaati yönünde kullanmak için nabız yokluyor. İlk önce sadece kendi aranızda paylaşın demesi ilerki planları için kapı aralamasında yardımcı olacak gibi.Didjital dünyaya ilk gelenler ve dikkatsiz gezenler için kısa bir "hoşgeldiniz" partsi yaparlar artık.

FaceBook kullanımına en çok katkıda bulunan bir ülke oldumuz için bundan en çok etkilenecek vatandaşda, galiba bizim meraklı vatandaşlarımız olacak gibi :)

Kişilerin özel bilgilerinden çoğu olmasa da, işe yarayabilecek bilgiler meydanlarda geziyor ve çoğu kişinin de ya gerçek bilgiler olmadığı için ya da olsa bile bunların kötü niyetli kişilerin elinde nelere malzeme olabileceğinden haberi olmadı için taktığı bile yok :)

FaceBook,çılgınlar olduğu sürece böyle çılgınlıklar yapmaya devam edecek gibi.

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
benim haberim olmadan herhangi bir kişisel bilgimi paylaşırsa dava açarım bu, bu kadar basit...

sinanyc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
:thumbdown: benden kardeş tavsiyesi arkadaşlar sakına sakın kimlik bilgilerinizi vermeyin face book ta birinin başına gelenleri anlatayım ve ayrıca 2000 e yakın insan bu siteden kaydını silmiştir
yazdığınız bilgilerle adamların birileri çaktırmadan senden adresini soruyor yapma yav bende şurda oturuyorum hadi ben şu sokaktayım diye senden bi güzel adres teyidi yapıyor daha sonra bu bilgilerle muhtarlığa gidiyor yada tc nosunu alıyor ama işte orasını tam anlamadım neyse bir bankaya gidip bu kimlikle kredi kartı alıp uçuyorlar adamın sonu perişan hemde istanbulda olmuş aman arkadaşlar dikkatli olun ve gerçek isim versenizde soy isminizle asla girmeyin zaten sizi tanıyan sizi bilir başkasının bilmesinede gerek yok bu yüzden bende face deki üyeliğimi kaldırdım
bir kaç kişi hemen daldı selam ankaranın neresindesin haa hangi mahhalle diye bende davayı çaktım kardeşim olsa söylemem attım bi adres sonra küt hesabı kapattım ve o günden beri girmiyorum
herkese selamlar saygılar lütfen dikkate alın derim
NOT:tanımadığınız birine okul numaranızı bile vermeyin sahte öğrenci kimliği bile çıkarıyorlar :confused1:
bence face de youtube gibi kapatılmalı sapık dolu :devil2:

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
saçma zaten paylaşmak isteyen bunu destan halinde dile getiriyo,artık kimin ilgisini çekecekse

sinanyc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
ha unutum bir şey daha bu tür siteler epostanızı bazı firmalara yada reklam sitesine para karşılığı satıyorlar bilmeden hatta adını duymadığınız bir siteye yada şirkete üye olabilirsiniz hatta adamlar sizin adınıza bile şirket kurup batırıp vergisinide size ödete bilirler daha çok açıklar var ama anlatsam buraya ne benim zamanım nede site mizin müzadesi olur aman arkadaşlar bu tür sitelere asla güvenmeyin e maillleriniz satılıyor
zanlı bir kaç site vereyim diyecem ama onların reklamını yapmam çünki bizim sitemize yakışmaz burda olmayı çok seviyorum herkese selamlar :)

sinanyc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
benim haberim olmadan herhangi bir kişisel bilgimi paylaşırsa dava açarım bu, bu kadar basit...

valla hocam kime dava açacaksınli kimseyi bulamazsın çünki adamlar siteyi öyle bir maddeyle lisanslamışlarki tüm kayıtlarımın beyanına doğruluğuna gibi ayrıca 3 şahıslara e ostanı yönledirebilir gibi komutlar var üyelik sözleşmesini iyice okursanız face nin ne olduğunu çözersiniz
unutmayın derim bu tür sitelerin geliri reklemdır ve parayıda katlamak için e mail lerini satıyorlar milletin ;)
selametle hocam hayırlı geceler

0mrdr5

Profesör
Reaksiyon puanı
11
herkese bilgilerimiz görüncekse facebook kendi ipini çeker

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Facebook um yok kafam rahat ne bide onunla mı uğraşacam.

crx

Asistan
Reaksiyon puanı
8
fotograflarımın indirilmesi dışında pek umursadığım bişey yok zaten onlar dışındada pek özel bilgim yok arkadaş listem bile gizli ama ulaşmak isteyen için daima bi açık var. bi yandanda şu var mesela annenizin eski soyadını pekçok akrabanız biliyor,doğum tarihinizi bilen keza öyle. ne iş yaptığınızı nerde çalıştığınızı vs cümle alem biliyor.bunlara rağmen gerçek isminizi kullanmamanız biraz garip olur. bu bilgilerle bişey yapılabiliyorsa eğer yapacak adamın facebookla uğraşmasına gerek yok zaten. e tanımadığın adamada hayat hikayeni anlatma tabi :)

sakallıoğlu

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Vallahi saklıyacak birşeyim olmadığı için sıkıntı görmüyorum.Saklanıp değer verilenlerin saklama kabı Facebook değildir.

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Bu iş karakolda biter face derim öyle bir şık yok tabi

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Paylaşalım mı diye sormuyor, "ANKET" bu.
Lafı nerenizden anlıyorsunuz bilmiyorum.