Facebook 2 yıldır kayıtlı adımın gerçek olmadığı gerekçesiyle hesabımı durdurdu

Bu konuyu okuyanlar

angelagots

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 yılı aşkın süredir aynı adımla (gerçek adımla) kullandığım facebook hesabım "gerçek adınızı kullanmadığınız" gerekçesiyle durduruldu.
Önce giriş yapmaya çalıştığımda bir formla karşılaştım. Gerçek adınızı girin, tc kimlik no vs kapatarak devlet kurumlarından verilmiş bir kimliğinizi yükleyin diyordu. Doldurup gönderdim. Gerçek adımı yazıp yollamamı söyleyen ve facebook kurallarını içeren bir mail aldım. Ona da cevap yazdım. 1 haftadır giriş yapmaya çalıştığımda form gönderildi sayfası çıkıyor, başka birşey yapılamıyor.

disabled[MENTION=48449]facebook[/MENTION].com adresine mail attım, aşağıdaki adreslerdeki formları doldurarak derdimi anlattım.
https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=fake_name
http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=email_confirmation
http://www.facebook.com/help/contact_us.php?id=260749603972907

İşin ilginci formların çoğunda ve maillerde girdiğim isim eski ismimden farklı olmazsa kabul edilmeyebileceğini söylüyordu, zaten kayıtlı olan adım gerçek adımken ben başka ne yazabilirim ki?

İnternetten araştırdığım kadarıyla saldırılar sonucu çok kere hesabınız şikayet ettirilerek de bu hale getirilebiliyormuş.

Pek çok yerde okuduğum kadarıyla maillerimize 1-7 gün içerisinde cevap gelip hesap açılıyormuş. 7 gün oldu ve ben bir haftadır facebook a giremiyorum.

Bu konuda başka ne yapılabilir, yardım edebilecek kimse var mı acaba?

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Kimlik göndermiş de, gerçek şahıs olduğunu kanıtlaman gerekiyormuş da miş muş... Facebook kullanmak hususunda zaruriyetiniz yoksa bir an önce facebook denilen global casusluk teşkilatından nefret edenler kervanına katılmanızı öneriyorum... Ne demek benim "devlet kurumlarından verilmiş bir kimliğimi" istemek ! Vermiyorum u.an zorla mı diye mail atsaydınız...

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Sakın kimlik bilgilerini gönderme diyeceğim ama göndermişsin heralde.Bence o hesabı kapat başka hesap aç ve kimlik bilgilerini gönderme,aksi taktirde kötü sonuçlar doğabilir.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Bırak hocam sende :) Kurtulmuşsun ne güzel.Birbirini beğendirme saçmalığından başka bir şey değil facebook.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Yavv yapmayın arkadaşlar özel bilgilerinizi hiç bi yere vermeyin yaa.. Geçenlerde tvde bi haber gördüm adamın birisinin facebook hesabını ele geçirmişler ve onun arkadaşlarıyla irtibat kurup borç para istemişler ve tabii arkadaşlarıda vermiş yanii adam yok yere dolandırılmış...

Yanii lütfen internet ortamında özel bilgilerinizi paylaşmayın.. Telefon adres mail adresi paylaşmak artık günümüzde çok riskli olmaya başladı..

Facebook'ta başka bi üyeik daha açmak istedim telefon numaramı istedi anında vazgeçtim yavv Facebook'a telefonumu neden kaptırayımkii.. Hiç bişeyinizi vermeyin..

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Bu kadarmı önemli bişey bu faceBoOK bırakın Allah aşkına onlar size yalvarsın gel hesap aç diye

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Zaten iyice bozdu bu ara öyle böyle bozmadı yani biz bi yerden sonra bozmaz demiştik ama daha da bozdu :D

angelagots

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben hesabimi ve ekli bin arkadasimi, yuzlerce etiketli fotografimi kurtarip herseyimi paylasmaya devam etmek istiyorum. Bu basligi da bununla ilgili actim. Forumda baslik konmasinin amaci konusulanlari ayirmak olsa gerek. Paylasmak benim tercihim ve bu basligin konusu degil, lutfen sosyal paylasimda gizlilik endiselerinizi ve nasihatlerinizi ilgili basliklarda paylasin..

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Önce giriş yapmaya çalıştığımda bir formla karşılaştım. Gerçek adınızı girin, tc kimlik no vs kapatarak devlet kurumlarından verilmiş bir kimliğinizi yükleyin diyordu. Doldurup gönderdim. Gerçek adımı yazıp yollamamı söyleyen ve facebook kurallarını içeren bir mail aldım. Ona da cevap yazdım. 1 haftadır giriş yapmaya çalıştığımda form gönderildi sayfası çıkıyor, başka birşey yapılamıyor.
Facebook bütün bunları istiyor haa??.. Bence facebook bu kadar şeyi istemez gibime geliyor çünkü Facebook un yeni sisteine göre fake olan profilleri denetlemesi şöyle..
O kişi giriş yapmaya çalıştığında giriş yaptırmıyor ve tel no istiyor sonra 2 seçenek sunuyor yaa facebook seni telefonla arayacak ya da telefonuna bi kod gönderecek o kodla facebook profilinin sana ait oldğunu onaylayacaksın.. Böyle olunca zaten o profilin gerçek olduğu ve kime ait olduğu belli oluyor zaten telefon üzerine kayıtlı olunca...
Senin bu söylediğin şeyleri işte tc kimlik no sonra devlet kurumlarından verilmiş bi kimlik filan bunları ilk defa senden duyuyorum.. Facebook'un bu kadarınıda istemeyeceğini sanıyorum..

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
tc kimlik numarası ne iş? face artık tc kimlik no'su mu istiyor? adamlar evinizin anahatarını istese vereceksiniz he...

Cedriic

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
O Zaman Git T.C. Kimlik No'nu Ver Arkadaşım. Bu Kadar Cok İstiyorsan. Sonuçlarına Katlanmak İstiyorsan Git Ver. Adam Profil Peşinde..

senar1st

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Facebook çoooooooooooooook (daha da uzatabilirim) tehlikeli bir site...

İnanın bana NORMlarınızı bile değiştiriyor. Facebook olsa ne olur olmasa ne olur? Eskiden Facebook var mıydı? Yokken de yaşabiliyorduk. Facebook ta yaptığın en büyük şey ZAMANIN ölüyor. İki paylaşım için, iki beğeni için... Zaman kaybını ileride daha iyi anlarsın.

Benim face im var mı var. Ama ben özel bilgilerimi paylaşmıyorum. Hatta çoğu bilgi de fake yani :D Facebook ' u kullanma sebebim ise tanıdığım iş adamlarıyla iletişim kuruyorum oradan.. Başka amacım yok.

Arkadaşların yorumlarına bak hepsi hem fikir. Bence facebook un hayatındaki önem derecesini tart sonrasına bak.

angelagots

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önyargılı arkadaşa söylüyorum lütfen ilk mesajımı bir daha oku. TC kimlik istemiyor, oraları kapatın gönderin diyor tam tersine. Size [email protected] adresinden aldığım maili paylaşıyorum:
Merhaba,

Facebook gerçek insanların gerçek kimliklerini kullandığı bir topluluktur. Bağlantı kurduğunuz kişinin kim olduğundan her zaman emin olmanız için tüm kullanıcılarımızdan gerçek ad ve soyadlarını ve gerçek doğum tarihlerini vermelerini istiyoruz. Profilinizde gerçek adınız yazmadığı için hesabınız geçici olarak durduruldu.

Bu hesabı yeniden açmak için lütfen bu e-postaya gerçek adınızla (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet gibi bir devlet kurumu tarafından verilmiş kimliğinizde yazdığı şekilde) yanıt verin. Gerçek adınızı öğrendiğimizde, profilinizi güncelleyebilir ve hesabınızı yeniden etkinleştirebiliriz.

Adınızda şunlar bulunamaz:
- Semboller, sayılar, sıradışı büyük harfler veya noktalama işaretleri
- Birden fazla dilden karakterler
- Mesleki ve dini unvanlar

Aklınızda bulundurmanız gereken bazı diğer şeyler:
- Gerçek birinci veya ikinci adınızdan veya soyadınızdan türetilmişse ("İbrahim" yerine "İbo" gibi) birinci veya ikinci adınızın yerine takma adınızı kullanabilirsiniz
- Hesabınıza diğer bir adınızı kaydedebilirsiniz: https://www.facebook.com/help/?faq=131728300237162
- Hesapta sadece bir kişinin adı yazmalıdır; profiller sadece bireysel kullanım içindir
- Herhangi biri veya bir şey gibi davranılmasına izin verilmemektedir

Gizliliğinizle ilgili kaygılarınız varsa, aramalarda sizi kimlerin bulabileceğini “Facebook'ta Bağlantı Kurma” sayfasından kısıtlayabilirsiniz. Bu sayfaya gitmek için, tüm Facebook sayfalarının sağ üst köşesinde bulunan Hesap menüsünden Gizlilik Ayarları’nı seçin.

İlkelerimizi ihlal eden bir başka profille karşılaşırsanız, lütfen o profilde bulunan Bu Kişiyi Şikayet Et/Engelle" bağlantısını kullanarak bize şikayette bulunun.

Bu e-postaya yanıt yazıp bize gerçek adınızı bildirmediğiniz sürece hesabınızı açamayacağımıza lütfen dikkat edin. Ayrıca hesabınızı gerçek adınızla güncelledikten sonra, hesabınızda adınızı değiştiremeyeceğinizi aklınızda bulundurun. Bu durumun neden olabileceği rahatsızlık için özür dileriz.

Ad ilkelerimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki adresi ziyaret edin:

https://www.facebook.com/help/?faq=12964

Teşekkürler,
Facebook Ekibi

BabaHoroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi aynı sorun bende de oldu.Hesabımı nasıl kurtaracağım,bilen var mı ? Ben ne T.C. mi verdim ne de telefon numaramı,vermemde.Şifremi unuttum dedim,yeni şifre yaptım ama'' Görünüşe göre, girdiğiniz ad ilkelerimize uymuyor olabilir.'' yazısı çıkmaya devam ediyor.
Facebooku güzel kullanırsan iyi,kötü kullanırsan kötü.Bilgi paylaşımı oluyor,ilkokul arkadaşlarımı,askerlik arkadaşlarımı vs. buldum.Ben olumlu kullananlardanım.

BabaHoroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8 martta bloke edilen hesabım 26 martta açıldı.Nüfus cüzdanı fotokopisinin sadece ad soyad kısmı kaldı,diğer yerlerini çizerek görünmez hale getirdim ve yolladım maille.En az 10 kerede mail attım ve sonunda hesabım açıldı.
Aynı sıkıntıyı yaşarsanız,faydası olur belki.
Adım soyadımın başında BabaHoroz vardı,sıkıntı oymuş gibisinden mail atmışlar.BabaHoroz neden sıkıntı oluyor onuda anlamış değilim.