F Sınıfı Buzdolabı Almak..

Bu konuyu okuyanlar

Acer e5-571g 56x9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Evdeki bozulduğu için ailecek bir buzdolabı almaya karar verdik. Arçelik marka almak istiyoruz. Arçelik 270530Eİ model numaralı buzdolabını beğendik ve almak istedik. Şubeye gittik ve bu modelin eski olduğunu, yeni modellerinin çıktığını ve onlarını önerdiler. Arçelik 270531EB modelini almaya niyetlendik ve f sınıfı olduğunu öğrendik. Bayi yeni sisteme geçildiğini ve f sınıfı buzdolaplarının eski sistemdeki a+'lardan %12 daha iyi olduklarını söylediler.
Sizce f sınıfı bir buzdolabı almak mantıklı mı?

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
images (5).jpeg

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
kesinlikle önermem elektrik çok pahalı herşeye hergün zam geliyor o zaman yeni modellerin a+ sınıfını almak daha mantıklı birde satıcyıa güvenmek ne kadar mantıklı kimse malık kötü demez

alizone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Evdeki bozulduğu için ailecek bir buzdolabı almaya karar verdik. Arçelik marka almak istiyoruz. Arçelik 270530Eİ model numaralı buzdolabını beğendik ve almak istedik. Şubeye gittik ve bu modelin eski olduğunu, yeni modellerinin çıktığını ve onlarını önerdiler. Arçelik 270531EB modelini almaya niyetlendik ve f sınıfı olduğunu öğrendik. Bayi yeni sisteme geçildiğini ve f sınıfı buzdolaplarının eski sistemdeki a+'lardan %12 daha iyi olduklarını söylediler.
Sizce f sınıfı bir buzdolabı almak mantıklı mı?
Mantıksız çünkü aldıktan sonra o almadığınız a+ nın parası cebinizden elektrik faturasıyla çıkar. Birkere fazla verirsiniz sonra kafanız rahat eder.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Alınmaz tabi ki üstelik F serisi bir cihaz neden üretilir ki o da anlaşılır değil, bu firmaların sitesine girsen aman biz doğaya saygılıyız da geri dönüşümde, sosyal projeler falan içeriklerle doludur.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
A altında almamanızı öneririm, şu sıralar elektrik olsun yada doğal gaz olsun kullanım ücretleri aşırı derecede arttı. Aylık olarak 90-110 arası gelen elektrik faturam 220-230 olarak gelmeye başladı, düşün daha klima bile açacak havalara bile gelmedik.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
A altında almamanızı öneririm, şu sıralar elektrik olsun yada doğal gaz olsun kullanım ücretleri aşırı derecede arttı. Aylık olarak 90-110 arası gelen elektrik faturam 220-230 olarak gelmeye başladı, düşün daha klima bile açacak havalara bile gelmedik.
Aynen ya kışın bir ara çok soğuk olmuştu azcık kökledim kombiyi sonuç 600 tl doğal gaz faturası herşey pahalılaştı
Mesaj otomatik birleştirildi:

F sınıfı alınmaz hem verimi az olur hemde çok elektrik harcar A sınıfının altındakiler faturalar için çok tehlikeli !

Acer e5-571g 56x9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
bu iki linki inceler misiniz
internette araştırdım ve enerji etiketlerinin yenilendiğini gördüm
alacağımız buzdolabı da yeni etiketlendirmede f sınıfı
sınıfı neden düşük derseniz 2. linkte 10.soruda olduğu gibi
piyasadaki iyi buzdolaplarının alt sekmelerde olacağını ve daha tasarruflu buzdolapları için a sınıfını bırakmışlar
ve yeni etiketlerde f, eski sistemdeki a+ dan %12 daha iyi
ben mi yanılıyorum??

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
F sınıfının daha iyi olduğunu söyleyecek bir satış politikası... Bu esnaflar ocak söndürür. A+++ modelleri bile çıkmışken F daha iyi diyebilmek.

HP Kullanıcısı

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,274
F model buzdolabı almayın. Hem verimsiz hem de daha fazla elektrik tüketir. Zaten faturalar ve doğalgaz fiyatları uçmuş A+++ olan buzdolabım eskiden 60 veya 70 TL faturam olurken şimdi 150-200 TL ödüyorum üstüne de klima açmıyorum. Açsam 300 TL'den fazla ödeyeceğim o yüzden A sınıfı altında buzdolabı almayın.

sedatistan

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Almayın hocam bende tavsiye etmiyorum.O sınıflandırmanın bir nedeni var.

Cemilirift

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yapacağın en büyük hata olur. Zamanında biz de C sınıfı vardı bir tane. A+ ya A++ Sınıfa geçtik tam hatırlamıyorum. Elektrik faturasında 40-50 TL fark etmişti zamanında. Şuan ne kadar etkiler bilmiyorum ama almışken 1 kere olsun güzel olsun mantığından çıkmamak lazım fazla.