F/P SSD Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Laptopumdaki cd sürücüsünü çıkartıp yerine ssd takmaya karar verdim fakat ssdler hakkında fazla bilgim yok. Malum piyasada birçok model mevcut yanlış bir tercih yapmak istemiyorum. SSD ye işletim sistemini,2-3 oyun ve autocad gibi birkaç program kurmayı planlıyorum. 120 veya 240 gb uygun fiyat yüksek performans SSD önerilerinizi bekliyorum.

Laptopun arka kapağını açmak için mıknatıslı tornavida da bakıyorum. Eğer bildiğiniz çeşitler varsa çok yardımı olabilir.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
128 yeterli olacak mıdır sizce ?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
128 yeterli olacak mıdır sizce ?

Bana 60 gb SSD yetiyorsa size kesinlikle yeter. 15 gb yer var benim SSD'de. Ayrıca 500 GB harici diskim var fazlasıyla yetiyor. Olay boyutta değil. Olay 3D V-NAND teknolojisinde ve Samsung kalitesinde. Eğer Samsung almacaksanız kesinlikle Corsair'den başka marka almayın.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
250 gb evo ile neredeyse aynı fiyat. Pronun performansı ile evo arasında gözle görülür bir fark var mı ?
Hocam bir samsung için önerebileceğiniz ssd caddy var mı ? Laptopun şekli bozulmaması için cd sürücüsünün dış kapağınıda caddy takmak istiyorum bu yüzden caddy nin de buna uygun olması gerekiyor mu bilmiyorum.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Güncel...

Notebookun arka kapağını sökmek için ne çeşit tornavida gerekli ?

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Pro serisine pek F/P diyemeyiz. EVO daha doğru seçim.
Ayrıca bana 128 GB yetmiyor. Bazı şeylerden ödün vermek gerekiyor. Sadece Windowsu SSD'ye kurup programları oyunları HDD'ye kurmak bir yere kadar.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Pro serisine pek F/P diyemeyiz. EVO daha doğru seçim.
Ayrıca bana 128 GB yetmiyor. Bazı şeylerden ödün vermek gerekiyor. Sadece Windowsu SSD'ye kurup programları oyunları HDD'ye kurmak bir yere kadar.

Hocam windows,cs go,fifa 16 belki lol ve autocad gibi birkaç program kuracağım. Bunların dışında ufak tefek programlar olacak tabii. En az 4 ve 5 sene kullanırım diye düşünüyorum bu yüzden performansını önemli aynı zamanda fiyatıda önemli. 120 pro fiyatına 250 evo satılıyor.