Bu konuyu okuyanlar

The Drag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar son zamanlarda yeni ekran kartı aldım (rx 560) ve sistemim de işlemci çok düşük kalmaya başladı çok fazla dalagalanma oluyor cs valorant gibi oyunlarda bende bunun sebebinin işlemci Isısı olduğunun farkındayım aslında çok fazla ısınmıyor gibi boşta 30'larda geziyor oyunda da 40 'larda ama işte çok fazla dalagalanma var.
Yeni bir fan Alıcam işlemci fanı Fakat işlemcim eski olduğu için güçlü bir fan almam gerekiyor, zira TDP değeri 95w kafamda bir iki seçenek var aslında kule tipi almayı düşünüyorum. Dark freezer x94rd veya dark freezer x92rd Alıcam büyük ihtimalle fakat şöyle bir şey va x92 95w TDP destekliyor fakat x94 120w TDP destekliyor. tabiki arada fiyat farkı var yaklaşık 60 70 lira kadar sorum şu bu ikisinden hangisi daha mantıklı çünkü bildiğim kadarıyla x92 sadece normal fan gibi çalışıcak TDP değeri tam örtüştüğü için o yüzden x94 ü düşündüm
Sizice hangisini seçmeliyim ?
Yada
Yaklaşık 200 liralık bir bütçeye daha uygun fan bulabilirmiyim?

İşlemcim: i5 2320
Anakart yapısı : 1155

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Yük altında 40 derecede çalışan işlemciyi çakmakla yakın ısınsın, üşüyor. Şaka bir yana, emin misiniz o sıcaklıklarda olduğuna?

The Drag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yük altında 40 derecede çalışan işlemciyi çakmakla yakın ısınsın, üşüyor. Şaka bir yana, emin misiniz o sıcaklıklarda olduğuna?
Evet hani öyle çok çıkmıyor 60 ı geçtiğini görmedim 50 ye bazen geliyor yani aşırı bir ısınma sorunu yok aslında ama hani fanı zaten değistricem değiştirmişken iyisiyle değiştireyim dedim