F/P Ekran kartı Tavsiyesi

craysiswanted

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese iyi günler arkadaşlar Malum fallout4 çıktı ve fallout 3 new vegas tan beridir beklediğim bir oyundu kendisi :clap: Oyun çıkmasına çıktı da benim o oyunu iyi kalitede açacak bir ekran kartım yok :crying:.Araştırmalarım sonucunda F/P kartı olarak R9-270 kartını almaya karar verdim kart biraz eski olduğundan şuan alsam sizce kaç yıl boyunca ultra olmasada hight-medium arası ileride çıkacak oyunları kaldırabilir.Veya bana çok önerilen diğer kart ise r9 380 4gb olan versiyonu acaba biraz daha ekleyip( ki şuan daha hiç para biriktirmişliğim yok,birkaç aya harçlığımdan biriktirip 500 tl toplamayı amaçlıyorum) geleceğe dönük olarak o kartımı alsam çünkü hem mimarisi hem dx12 tam desteğiyle gelecekteki oyunlarda sıkıntı yaşatmaz herhalde ve o kartı al derseniz sizce o kart kaç yıl rahat götürür şimdiden teşekkürler.

craysiswanted

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında r9 380 yerine eski mimarili ve dx12 tam desteklemiyor ama güç bakımından R9 280X ide düşünmüyor değilim (tabi parayıda biriktire bilirsem :blushing:)

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
R9 370 te bakabilirsin.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Peki söylediğim o diğer ayrıntılar için ne düşünüyorsunuz :laugh:

Öncelikle biriktirip falan alabileceksen R9 380 almanı öneririm bende. R9 370 ile 4 sene götürürsün. 4 seneden daha fazla da olabilir sana kalmış. Her oyundan ultra da 50-60 fps alıcam modundaysan tabi yeni kartlara yönelirsin. R9 380 ile de 4 seneden fazla götürürsün. Low da falan da oynaya bilirsen bu kartlar 10 sene de gider :D Bir süre sonra yarı yolda kalırım diye düşünüyorsan kalmazsın. Birde para biriktirebilirim demişsin istersen biriktir yeni yılda Nvidia'nın Pascal mimarili kartları çıkacak onlarıda değerlendirmeye alırsın daha uygun performanslı bir kart olursa onu alırsın. Çıkana kadar biriktirsen iyi güçlü bir kart alırsın Nvidia'nın yeni mimarisinden.

craysiswanted

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle biriktirip falan alabileceksen R9 380 almanı öneririm bende. R9 370 ile 4 sene götürürsün. 4 seneden daha fazla da olabilir sana kalmış. Her oyundan ultra da 50-60 fps alıcam modundaysan tabi yeni kartlara yönelirsin. R9 380 ile de 4 seneden fazla götürürsün. Low da falan da oynaya bilirsen bu kartlar 10 sene de gider :D Bir süre sonra yarı yolda kalırım diye düşünüyorsan kalmazsın. Birde para biriktirebilirim demişsin istersen biriktir yeni yılda Nvidia'nın Pascal mimarili kartları çıkacak onlarıda değerlendirmeye alırsın daha uygun performanslı bir kart olursa onu alırsın. Çıkana kadar biriktirsen iyi güçlü bir kart alırsın Nvidia'nın yeni mimarisinden.

Hmm yorumunuz için teşekkürler.Zaten içimde r9 380 almak vardı.çünkü şimdi gidip r9 270 alırsam en fazla 2 yıl daha high ayarlarda iyi bir performans verir fakat sizin dediğiniz gibi r9 380 veya yeni çıkacak Nvidia kartlarından birini alırsam bu süre 5,6 yılakadar uzar.Zaten anladığım kadarı ile mimari geliştikçe yeni nesil oyunlarda kartların performansı artıyor mesela r9 280x r9 380 den daha güçlü bir ekrankatı(Saf güç bakımından) Fakat yeni çıkan oyunlarda 380 280x den daha performanslı iken eski oyunlarda ise 280x daha performanslı gözüküyor.Yani Şuan aklımda ya yeni çıkacak olan(bunuda sayenizde yeni öğrendim :rolleyes:) Nvidia kartlarının F/P olanı olursa onu almak yada r9 380 4GB olanını almak var.Onun için ise en az 6 ay para biriktirecem malum öğrencilik :hammer:

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
R9 270 alma bütçeni arttırabiliyorsan. i5 4460 ile kullanıyorum BF4 ultrada 60 üzeri fps veriyor fakat yeni oyunlarda denemedim. Emin ol 1-2 yıla performansı azalıcak.

R9 3xx serisine yönel. Öneri olarak öneri yapmıyorum araştırmadım hiç araştırmayıda düşünmüyorum zamanım yok. Ama r9 3xx serisinden al yeni mimari...

craysiswanted

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yanıtladığınız için teşekkür ederim bende şuan aynı fikirdeyim Ya r9 380 yada yeni çıkacak olan Nvidia kartlarından birini alacağım