Ezel 13. Bölüm Ramiz Dayı & Ali konuşma sahnesi!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
[SDNTV3]http://video.ak.facebook.com/video-ak-sf2p/v22832/174/34/1238123684525_28587.mp4[/SDNTV3]

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
alinin yediği kaçıncı ayar hatırlayamadım :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Bu sahne süperdi.

Ama var ya Tefo'nun yaptıkları neydi öyle? Kaç kere dedim yapma koçum diye. Hepsi de numara çıktı iyi mi? :D

Müthiş bir senaryosu var dizinin. :)

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Ezel'in ahlaki olarak saçmalamaları bir yana...karakterleriyle, dayısıyla, senaryosuyla yine arap ülkelerini tarumar edecek bu dizi:)

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
Bu sahne süperdi.

Ama var ya Tefo'nun yaptıkları neydi öyle? Kaç kere dedim yapma koçum diye. Hepsi de numara çıktı iyi mi? :D

trene binene kadar şaşırmadım .fragmanda en güvendiğin tarafından vurulmaktann bahsediyordu dayı.
en son vurmayınca vay i.ne dedim :D
oda oyun çıktı :D
dizi lost gibi oldu anasını satim :D

Ezel'in ahlaki olarak saçmalamaları bir yana...karakterleriyle, dayısıyla, senaryosuyla yine arap ülkelerini tarumar edecek bu dizi:)

cengizin fantazilerini anlattığı yer cidden çok ayrıntıya kaçmış :p

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Cengiz bayağı abarttı gerçekten de. :D

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bu dayı bir numara..:D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Dayı müthiş. :)

erdcan

Doçent
Reaksiyon puanı
14
ramiz dayı tiyatrosunu konuşturuyor.sırf tuncel kurtiz'i seyrediyorum,geçen seneydi sanırım cnn turkte vardı belgeseli, sağlam adam yıllarını bu işe vermiş pek vitrinde olmasa da "sürü " filminde çobandı sırf o film için doğudan siyah koyun koç sürüsü getirmişler senaryoya uygun olsun diye...yaşamın kıyısında oynamıştı son hatırladığım neyse ramiz dayı varsın okusun bişiler dinleyelim bizde böyle insanların kıymetini anlayanlara anlatanlara da helal olsun

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Filmde öyle şeyler oluyor ki tahmin edemiyorsunuz. Bu tefo nasıl bir karakter ya :D o bölümde kaç çalım attı seyirciye :D

Benzer bir durum Adana'lı da oluyor. Son bölümde idil maraz aliye silah çekti. L.n bu kadınlardan hayır gelmez demiyorum boşa :D

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Bu sahne süperdi.

Monte Cristo Kontu'nu hiç duymadın değil mi :D Çünkü aynısı.

Edmund Dantes'in Mercedes diye çok güzel bir sevgilisi vardır. Ancak Dantes'in en yakın arkadaşınında kızda gözü vardır. Edmund'a tuzak kurar ve onun haksız yere hapise düşmesini sağlar. Hapiste Edmund, bilge bir rahiple karşılaşır (bizim versiyonda kabadayı oluyor o :D ). Rahip bizim esas oğlana, okumayı öğretir, kitaplar verir onu eğitir asilzade yapar. Sonra Monte Cristo adasının haritasını verir orada müthiş bir hazine vardır (tabii öyle çocuk kitabı gibi değil siyasi bir olydan dolayı hazine var orada). Edmund (EzeL :p) hapisten kaçar. Adaya ulaşır, hazineyi alır geçen yıllar ve maphus yaşamı tipini değiştirmiştir. Artık daha sert bir adamdır, tabii zenginliğin verdiği kıyafetler şu bu derken kimse tanımaz onu. Mercedes ile kankası da evlenmiştir, ama çocukları aslınd Edmund'undur. Artık Monte Cristo konutu adını alan süper zengin Edmund Dantes, intikamını almak için kankasıyla tekrar kanka olur. Nüfuzunu artırır, eski düşmanlarının ayağını kaydırır, ona yardım eden kişilere ise gizliden yardım eder. Öte yandan kinci olduğu kadar, şevkatlidir sadece ibretlik dersler verir. Sonunu söylemeyim dizinin sonunu öğrenirsiniz :D

Monte Cristo Kontu, Alexandera Dumas'ın yaklaşık 150-200 yıl önce yazdığı bir kitap :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Duydum tabii ki. :) Senaryonun o kitaptan esinlenerek hazırlandığını da biliyorum. Ama okumadığım için dizide tabii şaşırırım. :D:D

Bizimkilerin uyarlaması da süper olmamış mı şimdi? :)

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Duydum tabii ki. :) Senaryonun o kitaptan esinlenerek hazırlandığını da biliyorum. Ama okumadığım için dizide tabii şaşırırım. :D:D

Bizimkilerin uyarlaması da süper olmamış mı şimdi? :)

Dizi güzel kaliteli ona bir şey yokta, biraz orjinal işler yapsınlar. İşin komiği çoğu kişi olayın alıntı olduğunu biliyor ama Kurtlar Vadisi sanıyolrar :D

Aynı vadi ya filan diyiyorlar.

attorney

Doçent
Reaksiyon puanı
18
birinci bölümünü izlemiştim monte cristo kontunu okudugum ıcın dıger bolumlerde ne olcagını az cok tahmın etmıstım dedıklerımın hepsı cıktı.

mustafa.sarı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aşk- Memnu da uyarlama arkadaşlar. Yiğidi öldür hakkını yeme, Ezel'in gözünü seveyim.

XPPROF

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Beyler Ezel'in bugünkü bölümünde Ali'nin Ramiz dayının oğlu olduğunu düşünüyorum sizdede öyle bir düşünce bıraktımı.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Beyler Ezel'in bugünkü bölümünde Ali'nin Ramiz dayının oğlu olduğunu düşünüyorum sizdede öyle bir düşünce bıraktımı.

Zannetmiyorum. Çünkü kasedi yok edecek gibi görünüyor.

Ezel kasedi gösterelim polise olsun bitsin diyor ama ramiz buna izin vermiyor. İntikam almasını istiyor.

Ama ben Ramiz'e ne oluyor onu anlamıyorum. 10 gün kalan ne :s RAmiz dayıya bişiler mi olacak :S

immortalsword

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Zannetmiyorum. Çünkü kasedi yok edecek gibi görünüyor.

Ezel kasedi gösterelim polise olsun bitsin diyor ama ramiz buna izin vermiyor. İntikam almasını istiyor.

Ama ben Ramiz'e ne oluyor onu anlamıyorum. 10 gün kalan ne :s RAmiz dayıya bişiler mi olacak :S

Amacı ne ki acaba