Excell Formül Yardımı

Bu konuyu okuyanlar

akinaci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamınaleyküm Arkadaşlar....

Öncelikle; Hayırlı Günler Diyerek Sorumu Sormak İstiyorum. Kendime ait amatör olarak hazırlamış olduğum excell tablosunda çözemediğim bazı hesaplamalar var. Örneğin "FİRMA(D17)" adı altında sıralanan isimlerin, ayrı ayrı olarak benden ne kadar mal "MİKTAR"(J17) ve ne kadar tutarlık"TUTARI"(M17) almış olduğunu farklı bir sayfada hesaplamak istiyorum. Yani "D" sütunundaki altalta gelen ve sıralanan "Ahmet,Mehmet,Ali" isimlerinine karşılık gelen "J" sutunundaki miktarları toplayıp; Ahmet ; ?? şu kadar mal almış, Mehmet ; ?? şu kadar mal almış diyebilecek formülü bulamadım. (NOT: Kaynak sayfada otomatik süzme işlemi var). Bi zahmet bir arkadaş ALLAH Rızası için yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Forumda yeniyim resim hazırlamıştım ama göndermeyi beceremedim. Yardım etmek isteyen arkadaşlara resimleri mail olarak veya msn den gönderebilirm. mail adresim: [email protected]

akinaci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha önce hiç forumda yazı yazmadım ondan dolayı resim yada dosya ekleyemiyorum.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Tablo yapman lazim degisik adi vardi hatirlayamiyorum suan tablo araclari menulerinde biraz gezersen bulucaksin
Ozet tablo olabilir bir dene

akinaci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tam bakamadım fakat sanırım özet tablo işimi görecek gibi.. Namazdan sonra bakarım.

Teşekkürler kardeş....
Cumanız Mübarek Olsun....