Excelde bir hücreye otomatik tarih attırmak

Bu konuyu okuyanlar

Whisper1907

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Merhaba Arkadaşlar,

Yapmaya çalıştığım şöyle birşey, öncelikle excel 2007 kullanıyorum. Örneğin A1 hücresine herhangi bir değer girdiğim anda A2 hücresine otomatikman değişiklik yaptığım günün tarihini atayacak. Buraya kadarı bir formülle kolay ancak o tarih bir sonraki değişikliğe kadar sabit kalmalı o yüzden formülle çıkamadım işin içinden. A1 hücresinde değişiklik yapılmadığı sürece tarih aynı kalacak ve değişiklik yapıldığı anda güncel sistem tarihini atayacak.

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Teşekkürler.

Whisper1907

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Sorun çözüldü.
Teşekkürler.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Formül neymiş? Lazım olabilir belki.

Whisper1907

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Formül neymiş? Lazım olabilir belki.

Formül değilde şöyle bir kod buldum işe yaradı:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Not Intersect(Target, [B1:B1048576]) Is Nothing Then Cells(Target.Row, "A") = Format(Now, "dd.mm.yyyy hh:mm")
End Sub

mavi64

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işe yarar. arşivime almak istiyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bunun aynısı bana da lazım ama bu arkadaşın yaptığı formül ü tam olarak anlayamadım

GOOGLE-5937

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşin yazdiği gibi tarih 1 gün sonra değişmeyecek şekilde bir formül lazim tam istediğim uzunca bir formül arşivimde vardi ancak verileri kaybettim bu şekilde bir formül ü yazarsaniz sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba, bu kodla çıkan sonucu exceldeki başka bir formülde kullanabilmemiz için ne gibi bir işlem yapmamız gerekiyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben de tam böyle bir şey arıyorum. verilen kodu makro kod sayfasına kopyalayarak denedim hiçbir faydası olmadı. farklı birşeyler daha mı yapıyorsunz. başka neler yapmamız gerekiyor lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu kodu çalıştırdığın sırada hangi satırda isen, o satırın B sutunlu hücresine bakar, Eğer B sutunundaki hücre boş değil ise A sutunundaki hücreye günün tarihini ekler..

kodun çalışmasını kontrol edebilmeniz için, herhangi bir satırda B hücresine veri girin. o hücre seçili iken kodu çalıştırın.. A hücresine tarih atayacaktır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar selam ;

Bir proje yapıyorum ve excel de a sutünuna datalarım gelince otomatik olarak karşısında ki sutuna (b sutununa) otomatik tarih atsın istiyorum. yukarıda ki kodu yazdım excelde otomatik tarih atadığınıda gördüm. Fakat exceli kapatıp tekrar atınca otomatik tarih atama kaybaluyor. Bunu kalıca hale nasıl getirebilirim. Lüften yardım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam arkadaşlar bi sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim
olay bu ben bir kişiye randevu veriyorum bu kişi randevuya bir gün geç kaldığında -eğer ve bugün- formülü ile hücreye 'bir gün geç kaldı' yazdırıyorum fakat cumartesi pazarı hariç tutmak istiyorum işgünlerini saysın bu konuda yardımcı olurmusunz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba,
excelde belirlemiş olduğum tablolarda tarih var.
Bu tarihler bittiğinde otomatik olarak satiri istedğim renge yada yanina ifade ekleyebiliyormuyum??
örn;
ahmet 02.08.2015
bu tarih geldiğinde 02.08.2015 tarihinde bu stun belirledeğim herhangi bir renk olsun yada yanina okey-bitti anlaminda ibare gelsin
???

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar merhaba;
A1 sütununa tarih yazdığımda b1 sütununa 7gün sonraki tarihi yazmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim formülünü bi türlü yapamadım. bilen varsa yardımcı olabilirmi. Tarihler sabit kalacak ve tabloda sürekli kullanacağız bunu yardımlarınızı bekliyorum.

H

HELP4167

SDN Okuru
Arkadaşlar benim sormak istediğim, oluşturduğum bir ezel dosyasinin içinde güncelleme yapildiğinda (veri giriş ve çikişi) o dosta içinde oluşturacağim herhangi bir alanda bana bir önceki güncelleme tarihini verecek bir formüle ihtiyacim var. Bakiyorum genelde arkadaşlar sql ile ilgili formülleri paylaşiyorlar sanirim. Konuya çok hakim olmadiğimizdan bilemiyoruz maaalesef. Bahsettiğim konuda net fikri olan varsa paylaşirsa sevinirim.

leguminosea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar. veri ve log isimli 2 sayfa olan bir excel dosyam var. veri sayfasında A'dan Z sütununa kadar herhangi bir hücreye veri girdğimde log sayfasında aynı hücreye aşağıdaki eklediğim kodla tarih atabiliyorum. Ancak; şunları da yapmak istiyorum ancak başaramadım . yardımcı olursanız sevinirim.
1-veri sayfasındaki BOŞ bir hücreye veri yazdığımda log sayfasına aynı adrese tarih atsın.( eklediğim kod bunu yapmakta zaten)
2-veri sayfasındaki DOLU bir hücrenin verisini başka bir gün değiştirdiğimde log sayfasındaki mevcut tarihi değiştirmesin
3-veri sayfasındaki DOLU bir hücrenin verisini sildiğimde, log sayfasındaki mevcut tarihi silsin

KOD:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)

If Intersect(Target, Range("A:Z")) Is Nothing Then Exit Sub

On Error Resume Next
With Target
If .Value = "" Then Exit Sub
x = Target.Row
y = Target.Column
Set sf = Sheets("Log")
sf.Cells(x, y) = Date

End With

End Sub

Son mesajlar