Yardım Excalibur Ekran sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Fatih1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran ara sıra fotoğraftaki gibi gidiyor, 15 dk veya 30 dk sonra kendi kendine düzeliyor. Nasıl düzelir? Sorun ne? Yardımcı olurmusunuz.
CasperExcaliburG770.jpg

Son düzenleme:

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Panel kaynaklı bir sorun sanırsam hocam.

Test yöntemi olarak cihazı HDMI portu ile herhangi bir TV yada monitöre görüntü aktarıp 1 saat boyunca kullanın. 1 saate kadar benzer bir görüntü almazsanız eğer sorunun panel kaynaklı olduğu netleşir.

Fatih1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Panel kaynaklı bir sorun sanırsam hocam.

Test yöntemi olarak cihazı HDMI portu ile herhangi bir TV yada monitöre görüntü aktarıp 1 saat boyunca kullanın. 1 saate kadar benzer bir görüntü almazsanız eğer sorunun panel kaynaklı olduğu netleşti
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tv ye bağladım, pc ekranı fotoğraftaki gibi bozukken tv de herhangi bir bozulma olmadı klavye mouse çalışır halde kullanabiliyorum. Yani sorun panelde diyorsunuz?

Rigby's

Öğrenci
Reaksiyon puanı
65

Tv ye bağladım, pc ekranı fotoğraftaki gibi bozukken tv de herhangi bir bozulma olmadı klavye mouse çalışır halde kullanabiliyorum. Yani sorun panelde diyorsunuz?
muhtemelen evet sorun panelde yeni bir panel almanız lazım

Fatih1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Peki garanti kapsamına girermi servise kargolasam çünkü 2 yıl dolmadı daha?

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958

Evet, sorun panel kaynaklı belli ki. Açık konuşmak gerekirse bu iyi bir haber.

Monster firması ile geçmişim olmadığı için net bir şey diyemesemde cihaz da darbe yada sıvı teması gibi bir durum söz konusu değil ise garanti kapsamında ücretsiz değişim olabilir.

Fatih1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet, sorun panel kaynaklı belli ki. Açık konuşmak gerekirse bu iyi bir haber.

Monster firması ile geçmişim olmadığı için net bir şey diyemesemde cihaz da darbe yada sıvı teması gibi bir durum söz konusu değil ise garanti kapsamında ücretsiz değişim olabilir.
Monster değil Casper marka laptop. Evet darbe ve sıvı teması yok kendiliğinden bozulmalar başladı son 1 aydır. İlgilendiğiniz için teşekkürler yarın casper ile iletişime geçeceğim.

Fatih1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
20230217_122221.jpg

Teşekkürler, servise gönderdim dediginiz gibi paneli değiştirmişler.