evrimii Virs Kontrol

Bu konuyu okuyanlar

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
VirSCAN.org sayesinde dosyalarınızı bir seferde pek çok antivirüs yazılımıyla taratabilirsiniz. SDN'in katkılarıyla bu site artık Türkçe de hizmet veriyor.

VirSCAN.org, daha önceden adını duymuş olabileceğiniz VirusTotal ve Jotti benzeri bir mantıkla çalışıyor. Virüslü olmasından şüphelendiğiniz dosyayı siteye yüklüyorsunuz ve dosyanız 36 adet antivirüs tarafından kontrol edilip sonuçlar sunuluyor. Yakında bu üç hizmetin çeşitli yönlerden karşılaştırmasını yayınlayacağız.

Faydası Ne?

Tahmin edebileceğiniz gibi, hiçbir antivirüs bütün zararlı yazılımları tanıyabilme özelliğine sahip değildir. Bazı antivirüslerin tanıyıp diğerlerinin tanıyamadığı virüsler olabilir, işte bu gibi durumlarda VirSCAN.org devreye giriyor. Rar ve Zip biçimindeki sıkıştırılmış dosyalar da taranabiliyor. Taratabileceğiniz dosyalar için bazı sınırlar konulmuş, örneğin 10 MB'lık boyut sınırı ve sıkıştırılmış dosyanın 10'dan fazla dosya içerememesi gibi.

VirSCAN.org'u ShiftDelete.Net sayesinde Türkçe olarak kullanabileceksiniz. Çevirideki olası hataları editörümüze iletebilirsiniz, anında dikkate alınacaktır.

Bilgi İçin: VirSCAN.org
Yazan: Saner Apaydın
SDN - http://shiftdelete.net

Nemesis

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Gayet güzel bir olay teşekkürler Saner abi :)

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Teşekkür. Güzel bir olay.

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Upload çok yavaş. Bunun dışında güzel bir uygulama.
Türkçe çeviri ve paylaşım için teşekkür ederim.

GurenGursel

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Önemli bir avantajı var ama çok hızlı bağlantılar için daha uygun bir seçenek diye düşünüyorum...

sarıkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saner Apaydın dedi ki:
VirSCAN.org sayesinde dosyalarınızı bir seferde pek çok antivirüs yazılımıyla taratabilirsiniz. SDN'in katkılarıyla bu site artık Türkçe de hizmet veriyor.

VirSCAN.org, daha önceden adını duymuş olabileceğiniz VirusTotal ve Jotti benzeri bir mantıkla çalışıyor. Virüslü olmasından şüphelendiğiniz dosyayı siteye yüklüyorsunuz ve dosyanız 36 adet antivirüs tarafından kontrol edilip sonuçlar sunuluyor. Yakında bu üç hizmetin çeşitli yönlerden karşılaştırmasını yayınlayacağız.

Faydası Ne?

Tahmin edebileceğiniz gibi, hiçbir antivirüs bütün zararlı yazılımları tanıyabilme özelliğine sahip değildir. Bazı antivirüslerin tanıyıp diğerlerinin tanıyamadığı virüsler olabilir, işte bu gibi durumlarda VirSCAN.org devreye giriyor. Rar ve Zip biçimindeki sıkıştırılmış dosyalar da taranabiliyor. Taratabileceğiniz dosyalar için bazı sınırlar konulmuş, örneğin 10 MB'lık boyut sınırı ve sıkıştırılmış dosyanın 10'dan fazla dosya içerememesi gibi.

VirSCAN.org'u ShiftDelete.Net sayesinde Türkçe olarak kullanabileceksiniz. Çevirideki olası hataları editörümüze iletebilirsiniz, anında dikkate alınacaktır.

Bilgi İçin: VirSCAN.org
Yazan: Saner Apaydın
SDN - http://shiftdelete.net

JonMr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Site şu an uzakdoğu dillerinden biriyle hata veriyor :D

Ben uzun süredir çevrimiçi virüs kontrolü yapan " http://www.virustotal.com/tr/ " 'ı kullanıyorum gayet güzel ;)

ronnie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yazan hata:
对不起,由于访问量太大,导致数据库过载,请过一会再试
返回上一页

İngilizce yazı olarak hata:
I am sorry, because of too much traffic, leading to a database containing, please try again Guo Yihui
Back 2007

Kendi çevirimle Türkçe olarak hata:
Çok üzgünüm... Çok trafikten dolayı veritabanı dolu. Lütfen tekrar deneyin...
Guo Yihui (Galiba sitenin kurucusu)
Geri (Nereden geldiysen oraya geri gönderir...)

Bunu SDN'ye de yazdım yorum olarak.

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Hmm, biz haber yapınca göçtü herhalde adamların sitesi. :* Fazla yüklenmeyin canım siz de. ^^

c0lin

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Saner Apaydın dedi ki:
Hmm, biz haber yapınca göçtü herhalde adamların sitesi. :* Fazla yüklenmeyin canım siz de. ^^

hıhıhı :D

zaten anti virüs kullanmıyorum bunuda sık kullanılanlar arasına ekliyim :)

ronnie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gerçek çeviri. Site çalışmıyor.  Türkçe'yi ben yazdım ama İnigilizce'yi çevirttirdim Çince'den.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Bu site SDN de paylaşılmadan önce gayet iyi çalışıyodu :D

yasin8619

Asistan
Reaksiyon puanı
1
şimdi gayet iyi çalışıyor, denedim ve gayet güzel, tavsiye ederim.
şüpheli dosyaları yollalyın!!!

1, Herhangi bir dosyayı YÜKLEYEBİLİRSİNİZ, ancak dosya başına 10 MB sınır vardır.
2, VirSCAN, 10'dan az dosya içermesi kaydıyla Rar/Zip sıkıştırmasını destekler.
3, VirSCAN 'infected' ya da 'virus' kelimesiyle şifrelenip sıkıştırılmış dosyaları tarayabilir.

diye şartları var

WaterBoy

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Eset Online Scanner daha hızlı geldi bana.

Son mesajlar