Evlerde 1000 Megabit İnternet Devri Başladı

Bu konuyu okuyanlar

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Altyapısını geliştirirse TTNET mecburen hızı arttırmak zorunda kalır ve de ucuzlar.Bol rekabet olması dileğiyle :)

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
İsterdim ama onu almaya para yetmez :(

EzberimSin

Profesör
Reaksiyon puanı
11
malesef bizim burda yok. keşke olsa tadından yenmez valla.:(

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Peki santrallarımız bunu destekleyebilecek mi? Hangi şehirlerde var bu uygulama? Ben Eskişehir'deyim kullanabilecek miyim?

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
1000 mbit 999 tl bunu Türkiye'de kimse ödeme söyliyim :)

Pesi eskişehirde henüz fiber yok :)

Fiber olan il ve ilçeler

Adana'da
Çukurova, Seyhan

Ankara'da
Batıkent, Bilkent, Çankaya, Çayyolu, Eryaman, Etimesgut, Oran, Sincan, Söğütözü-Çukurambar, Ümitköy, Yenimahalle

İstanbul'da
Acıbadem, Ataköy, Ataşehir, Avcılar, Bahçeşehir, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çekmeköy, Çengelköy, Esenler, Esentepe, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Halkalı, İçerenköy, Kadıköy, Kartal, Kemerburgaz, Kuyumcukent, Küçükçekmece, Kozyatağı, Maltepe, Maslak, Pendik, Samandıra, Sancaktepe, Sarıgazi, Soğanlık, Soyak-Göztepe, Şişli, Taşdelen, Topkapı, Ümraniye, Üsküdar, Yakuplu, Zeytinburnu

İzmir'de
75. Yıl, Bayraklı, Bornova, Buca, Çamdibi Bor-Koop, Çiğli, Esentepe, Evka-3, Gaziemir, İstasyonaltı, Karabaglar, Hatay, Karşıyaka, Konak, Mavişehir, Manavkuyu, Narlıdere, Örnekköy, Yeni Girne, Üçkuyular

Bursa'da
Nilüfer - Özlüce, Osmangazi, Yeşilşehir, Yıldırım

Kocaeli'de
Akçakoca, Derince, Gebze, Körfez, İzmit, Merkez

Antalya'da
Antalya Merkez

Gaziantep'te
Şahinbey

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Bu tarz hizmetlerin bir sıkıntısı oluyor. SMILE 'dan biliyorum. Bakım ve geliştirme çalışmaları
yapıyoruz deyip arada sırada interneti kesiyorlar. Hızlı olabilir ama sürekli olmayacaktır.

Salt Okunur

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Şimdilik İstanbul, Bursa, Ankara, Kocaeli, İzmir, Samsun, Antalya, Mersin, Adana ve Gaziantep’te. Ama devamı gelecekmiş.

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Benim evde superonline var. Önceki arkadaşlardan nakil yaptırdığım için ve arkadaşımdan tüm hakları ile aldığım ve sözleşme belirli bir tarihten önce imzalandığı için bende adil kullanım hakkı yok. Eğer ki 30-40 liraya adil kullanım hakkı geçerli olmadan 10 mb veririm deseler bir çok arkadaş adına 1 gb bağlanmış kadar sevinirim. (10mbit için adil kullanım hakkı 50 gb ve aylık toplam 49 liraya şu an). Eğer ki 20 mbit fiyatı dediği gibi olursa artan parayı IPTV hizmetlerine digitürk e vermeye de hazırım :D

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Teşekkür ederim cevaplar için

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Bu tarz hizmetlerin bir sıkıntısı oluyor. SMILE 'dan biliyorum. Bakım ve geliştirme çalışmaları
yapıyoruz deyip arada sırada interneti kesiyorlar. Hızlı olabilir ama sürekli olmayacaktır.

Smile gibi TTNET'in hatlarını ADSL için kullanmadığından sıkıntı olmuyor. Evde 3 bilgisayar internete bağlı oluyoruz. Diğer makineler kapalı olduğunda ben bazen download un dibine vuruyorum, karşı tarafın hızı düşük olduğu zamanlar minimum 600 kbyte. Bunun yanında youtube tan olsun başka yerlerden anime olsun izliyorum.
FİBER != ADSL (programcı olmayanlar için eşit değil manasında)

---------- Post added at 16:01 ---------- Previous post was at 15:59 ----------

Smile gibi TTNET'in hatlarını ADSL için kullanmadığından sıkıntı olmuyor. Evde 3 bilgisayar internete bağlı oluyoruz. Diğer makineler kapalı olduğunda ben bazen download un dibine vuruyorum, karşı tarafın hızı düşük olduğu zamanlar minimum 600 kbyte. Bunun yanında youtube tan olsun başka yerlerden anime olsun izliyorum.

Ve 1 yıl içindeki kesinti sayısı 0.5 - 2 saatliğine 2-3 kere anca olmuştur.
Kotalı/adil kullanım haklı ADSL kullanıcılarına şiddetle tavsiye ederim.

FİBER != ADSL (programcı olmayanlar için eşit değil manasında)

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Abi hiç fiber optik hat niye döşemiyolar bunlar ya

new_cont

Asistan
Reaksiyon puanı
6
isterse 1 milyon mbit internet hızı olsun türkiye gibi bir ulkede yasakların cirit attıgı bi ülkede ust yoneticilerin kafalarının keyfine gore belirledikleri sitelere en yuksek hızda girsek ne olur girmesek ne olur...

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
İzmir konak yazıyor ama her yerinde yok :) 999 Tl kimse vermez 20 lik cazip geldi bana.

Sword.q

Profesör
Reaksiyon puanı
25
arkadaşlar süperonline da çalışan bir arkadaşınız olarak şunu söyleye bilirim şu anda bizim bölgeye bağlı olan 1200 km fiber hat var bunun 600 km si henüz aktif değil. bu sene sonunda aktif olucak. ve şehir içi öncelikli olarak bankalar gibi büyük müşterilere verilecek. süperonline şu anda neredeyse tüm illerde altyapı çalışması yapıyor. bizim bölgede van, bitlis, siirt, şırnak, ağrı, mardin, diyarbakır, antep, maraş, erzurum, vs bulunuyor. bu sene kazısı başlaması planlanan malatya elazığ bingöl muş güzergahı var. van merkeze bu sene sonlarına doğru girilmesi planlanıyor. çok büyük altyapı kurulumu var.

TugiForum

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar süperonline da çalışan bir arkadaşınız olarak şunu söyleye bilirim şu anda bizim bölgeye bağlı olan 1200 km fiber hat var bunun 600 km si henüz aktif değil. bu sene sonunda aktif olucak. ve şehir içi öncelikli olarak bankalar gibi büyük müşterilere verilecek. süperonline şu anda neredeyse tüm illerde altyapı çalışması yapıyor. bizim bölgede van, bitlis, siirt, şırnak, ağrı, mardin, diyarbakır, antep, maraş, erzurum, vs bulunuyor. bu sene kazısı başlaması planlanan malatya elazığ bingöl muş güzergahı var. van merkeze bu sene sonlarına doğru girilmesi planlanıyor. çok büyük altyapı kurulumu var.

"Kırklareli" yani trakya bölgesinde çalışmalar varmı ? :)

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
ALLAHc.c ttnet e zeval vermesin:)

bazı bölgeler için seçenek çokta,benim bulunduğum bölgeye kolay kolay ttnet ten başka firma gelmez. ne diyelim,seçeneği çok olanlar sevinsin,darısı benim başıma.

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
ALLAHc.c ttnet e zeval vermesin:)

bazı bölgeler için seçenek çokta,benim bulunduğum bölgeye kolay kolay ttnet ten başka firma gelmez. ne diyelim,seçeneği çok olanlar sevinsin,darısı benim başıma.

kardeş sen merak etme, bu kadar ilde altyapı çalışılacaksa TTNET'e çok ama çok ciddi bir rakip olacağından TTNET istese de istemese de fiyatları aşağıya çekecek. Zorunlu aldığı bağlantı ücretini almayacak istemese de. Çünkü süperonline da öyle bir şey yok. Biraz da müşteri kaybetti mi hızlar 8 megabite kadar çıkar.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
Video açılmadı.Ayrıca ben Antalya'da yaşıyorum ve yanılmıyorsam superonline şuan sadece sitelere hizmet veriyor bireysel olarak kullanamıyoruz.Çünkü fiberoptik kablo falan çekiyorlar ve bunun için ufak çaplı kazı çalışması yapılıyor.Benim için yaparlar mı ki ? Bilgisi olan var mı ?:crying::crying::crying::confused1:

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Bir işe yaramayacak ki... 22 Ağustos... Napim ben hızlı interneti..

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
999 TL bu ne yaaa araba taksiti gibi :D

***video sorununu çözdüm adblock plus eklentisindenmiş :) Pasif hale getirdim düzeldi :D Tabi sorunu raporladım adblock plus yöneticilerine :mrgreen:

ßLaCkЯiDeЯ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hız tarifesi harika ancak bu fiyat çok yüksek 3 ay 499 olsada gene pahallı ama 3 ay 9.99tl'ye 20mbs oldukça iyi bir tarife seneye geçebilirim tabi İnternet o zamana kadar sansüre uğramazsa

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
geçen gün bir internet bayi aradı ve doping adsl tanıtımı yaptı. superonline'nın da yakında evime geleceğini söyledi. kaç senedir gelecek... ben bir de izmir, karşıyaka merkezde oturuyorum. düşünün artık...

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
TTnet bunu 5 Gb kotalı olarak satar demedi demeyin :D

Quluslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu olayın açıklamasını yapayım... Fiber teknoloji olmadan evimize 8 mbps den fazla çekemeyiz he çekebiliriz ama porttaki tek kişi biz olmamız gerek port şiştiği zaman düşün interneti olan dışarıda kalacak ben son dört yıldır sınırsız sırasıyla 4-6-8 mbps internet kullandım tabi ttnet (maalesef) şu anda hala 8 kullanıyorum ama sabahın beşinde bile indirme hızına bakıyorum en yüksek 5.5 bu tabi 8 lik kullanımda uydunette turkcellsuperonline gibi fiber teknoloji ile verecek bu işi tabi yaygınlaşa bilmesi için ilk önce kurumlar ve siteler ardından evlere kadar ulaşabilecek tabi bu biraz zaman alır ama evinizin yada yakınınıza geldiği zaman mutlaka alın hangi firma olursa olsun tabi fiyatıda önemli artık sizin gibi bende bu netten sıkıldım maalesef iş yerimde 40+40 mbps uydunet vardı aynı fiber teknoloji 38-39 du indirmesi portta genişti hiç bir problem yok yani ama derim ki bekleyin bunlardan birini alın derim...

Son mesajlar