Soru Evinizde Afet Acil Durum Çantası var mı?

Bu konuyu okuyanlar

beyzanurbaysan

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
218
Herkes paşa paşa yazsın arkadaşlar! Evinizde deprem çantası var mı? Yoksa neden yok!
ben cevaplayayım maalesef bizde yok en kısa sürede hazırlayacağım ama :)

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Yok maalesef. Sanırım, bir şeyleri hatırlamak için başımıza gelmesi gerekiyor bu üzücü. Bir şeyde diyemiyorum insanoğlunun doğasında var bu. En kısa zamanda hazırlayıp evdeki sabitlenmeyen eşyaları aynı şekilde sabitlemeyi düşünüyorum.

beyzanurbaysan

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
218
Türkiye'nin en sağlam bölgelerinden birinde yaşadığım için yok.
illa deprem olması gerekmiyor canım. Sel gelir, yangın gelir. Her şey gelebilir arkadaşlar bu saatten sonra rkldjfmslekdf kıyamet yakın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

antalya depremde ikinci dereceden riskli bölge bu arada aklında bulunsun.

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
illa deprem olması gerekmiyor canım. Sel gelir, yangın gelir. Her şey gelebilir arkadaşlar bu saatten sonra rkldjfmslekdf kıyamet yakın.

antalya depremde ikinci dereceden riskli bölge bu arada aklında bulunsun.
Sel olma ihtimali yüzde 0 Nuh tufanı olursa anca etki eder. :tearsofjoy: Yangında çantayı ne yapayım. :D

Yaklaştın. :)

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Yok maalesef. Değerli eşyaları, bilgisayarı, yedek telefonu ve powerbankları acil durumda kurtarabileceğim şekilde ayarladım. Bir de yatak başımda 2 tane 0.5'lik pet sular var. Bir kere ebebeynlerime deprem çantası diye bir şey dedim kötüyü çağırıyorum diye fırça yemiştim.???

beyzanurbaysan

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
218
Yok maalesef. Değerli eşyaları, bilgisayarı, yedek telefonu ve powerbankları acil durumda kurtarabileceğim şekilde ayarladım. Bir de yatak başımda 2 tane 0.5'lik pet sular var. Bir kere ebebeynlerime deprem çantası diye bir şey dedim kötüyü çağırıyorum diye fırça yemiştim.???
çok üzüldüm. Büyüklerimiz genelde iyiliğimiz için konuşsa da bazı bilinçsizlikleri var. Bence sen kapıya yakın bir çanta hazırla.

Yok abla. Çünkü yapsam bile deprem sırasında aklıma gelmez.?
deprem sırasında alıp saklansan daha mantıklı

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Depreme uykuda yakalanma ihtimali var bu deprem gibi. ? Az katlı sağlam binalarda oturun en iyisi o.

eren_e

If you fell down yesterday, stand up today
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,296
çok üzüldüm. Büyüklerimiz genelde iyiliğimiz için konuşsa da bazı bilinçsizlikleri var. Bence sen kapıya yakın bir çanta hazırla.

deprem sırasında alıp saklansan daha mantıklı
Ama abla korkudan aklıma duadan başka birşey gelmez.

ofades

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Önemli olan o anki krizi iyi yönetmek. Çanta kapı ağzında değil hep yanı başınızda olması gerek. ilk sarsıntı anında temasa yakın olmalı...