Everest PSU Var Yeni PSU Önerisi

enes.wtp

Asistan
Reaksiyon puanı
772
RAMPAGE FTX ve ETX güç kaynaklarına da PSU Tier List sıralamasında yer verilmişti ama B kategorisindeydi galiba. Emin olmamakla birlikte kaynağını bırakacağım. Rampage'de, Dark güç kaynakları da SAMA. Gamepower, Gametech ise Sohoo üretimi ama FSP, CWT'den şaşılmaz.

Gold güç kaynakları biraz fazla pahalı, onun yerine Bronz tercih edilebilir. Sırf sertifikaya yönelmek iyi bir şey de değil.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Bütçemi en fazla 280 TL yapabilirim ve technpattaki konulardan dolayı korkudan pcyi kapayıp telden girmeye başladım idare ederim bu beni birkaç ay

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
RAMPAGE FTX ve ETX güç kaynaklarına da PSU Tier List sıralamasında yer verilmişti ama B kategorisindeydi galiba. Emin olmamakla birlikte kaynağını bırakacağım. Rampage'de, Dark güç kaynakları da SAMA. Gamepower, Gametech ise Sohoo üretimi ama FSP, CWT'den şaşılmaz.

Gold güç kaynakları biraz fazla pahalı, onun yerine Bronz tercih edilebilir. Sırf sertifikaya yönelmek iyi bir şey de değil.
Verimliliği ne kadar yüksek ve kendini kanıtlamış olursa o kadar iyi (bir kesintide gümlemeye gerek yok), aslında evet sertifikaya yönelmek mantıklı değil zaten aldığımız bütçe burada etken olmalı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçemi en fazla 280 TL yapabilirim ve technpattaki konulardan dolayı korkudan pcyi kapayıp telden girmeye başladım idare ederim bu beni birkaç ay
Technopat’a göre zaten dusuk sistem kullanan cehennemlik diyeceğim de çoğu inançsız.

Biraz daha üstüne koyarsan şuna iyi diyenler olmustu:

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Onada baktım peki ben bu everesti 4-5 ay idare edebilirmiyim
İdare edersin, şimdiye kadar sorun çıkarmamış ve çıkarmaz da umarım, çıkarma olasılığı ortalama bir PSU’dan daha yüksek fakat bu onu kullanılmaz yapmıyor ki!
(Tavsiyem Technopat’a girmemeniz)
Eğer çok çok acil değilse gereği yok hatta ben olsam PSU değil SSD alırdım o sisteme.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Green’i görünce ben direk HDD’ye gittim (çok görünce refleks gibi oluyor :) ), bence acelesi yok ve endişelenmenizi de gerektirir ekstrem bir durum yok (benim evimde bozuk prizden kaynaklanan küçük bir ateş çıkmıştı ve o prize takılı olmasına rağmen çalışır durumda kalan tek parçası adı sanı duyulmamış bir PSU’ya bağlı sistem, bundan dolayı ben böyle şeylere çok dikkat ederim fakat gelin görün sertifika her şey değil hadi geçtim o EvErST alınmaz (alınmasını bende dogru bulmuyorum) diyenlerin çoğunun onun bir verimlilik sertifikası olduğundan bile haberi yoktur).

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,217
Gerekli olmasada ben kendi bilgisayarımda yapmayacağım yükseltmeyi bir başkasına sadece sistemi daha dusuk diye tavsiye etmemezlik yapmam, güçlü bir PSU alır ve bir sonraki bilgisayarinda PSU masrafı yapmaz O’da.

Bunu bildiğim için dikkat ederseniz ucuz diye belirttim.

Ona bakarsak Foxconn’un bandından çıkan beş para etmeyen ürünler de insanların ağzından salyaları akarak baktığı ürünler de çıkıyor, bir firmanın kalitesini ürettiği ürün değil üretebildiği ürün belirler (mesela bütün ürünleri kalitesiz olan bir marka kaliteli ürün üretirse o marka kaliteli olmaz ve kaliteli bir marka kalitesiz ürün üretirse kalitesiz olmaz gibi).
Apple cihazları Foxconn topluyor gelde burdan yak :D

Aynen olay söylediğin gibi. Ama herhangi bir eski Foxconn anakarta driver bulamıyorum kendi sitelerinde :D