Evde Spor Yapmak

Bu konuyu okuyanlar

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Yaşınız kaç?

3 kg az gibi

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
çok kasli biri değilim. Evde 3kg var. O yüzden 3 yazdim. 18 yaşindayim başlangiç için kaç kg olmali sizce?

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Kilo boyunuzu da yazarsanız iyi olur

3 kg yaşınıza göre baya az, zaten fark edeceksiniz. En az 10 kg çift azaltılabilen dambıl lazım..

Zamanla o da az gelecektir, alıştıkdan sonra..

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Fazla kilolu dambıl al 3 kg dambılla kasını eritirsin. En az 10 kilo olsun yoksa gelişemezsin

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Evde yapılan spordan bişey çıkmaz vücut yapacaksan salona git ne kadar kaldırdığından çok ne derece doğru yaptığın daha önemli.Kas yapacam diye kaslarından olma harekette yapacağın ufak oynama bile hareketi bozar verim alamazsın 2-3 ay kendim evde çalıştım bir halt olmadı spor salonunda gerçek acıyı hissediyorsun.Bu işte yemek antremandan daha önemlidir ve dinlenme de önemli mesela ön kolu çalıştırdın ve göğüs ilk gün bir daha haftaya aynı güne kadar ön kol ve göğüs çalışmaman gerekir haftada 3 gün seçilir sadece o günler antreman yapılır antreman günleri arası 1 gün dinlenmen lazım.

Oekry

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ağırlığın yaş ile alakası yok vucudunuzun durumuna göre seçin.
2 kısa bar ve 20 kg dökme ağırlık alırsanız başlangıç için yeterli olacaktır.
Isınmadan ağırlık kaldırmayın, yemek yedikten hemen sonra çalışmayın en az 1-2 saat bekleyin.
Bunun %30-40'ı çalışma ise geri kalanı beslenme ve dinlenme zaten.

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Kilo boyunuzu da yazarsanız iyi olur

3 kg yaşınıza göre baya az, zaten fark edeceksiniz. En az 10 kg çift azaltılabilen dambıl lazım..

Zamanla o da az gelecektir, alıştıkdan sonra..

Boyum 1.75, kilo ise 70-72kg.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Evde yapılan spordan bişey çıkmaz vücut yapacaksan salona git ne kadar kaldırdığından çok ne derece doğru yaptığın daha önemli.Kas yapacam diye kaslarından olma harekette yapacağın ufak oynama bile hareketi bozar verim alamazsın 2-3 ay kendim evde çalıştım bir halt olmadı spor salonunda gerçek acıyı hissediyorsun.Bu işte yemek antremandan daha önemlidir ve dinlenme de önemli mesela ön kolu çalıştırdın ve göğüs ilk gün bir daha haftaya aynı güne kadar ön kol ve göğüs çalışmaman gerekir haftada 3 gün seçilir sadece o günler antreman yapılır antreman günleri arası 1 gün dinlenmen lazım.

Ben ygs-lys ye çalışıyorum ve şu dönemde salona gidecek durumum yok. Mezun olduğumdan dolayıda eve bağlı kaldım ve kilo alıp şişmanlamak istemiyorum. Salona yazın gitmeyi planlıyorum şimdi ise dediğim gibi şişmanlamamak ve imkanlarımca vücut geliştirmek istiyorum.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Boyum 1.75, kilo ise 70-72kg.

Ben ygs-lys ye çalışıyorum ve şu dönemde salona gidecek durumum yok. Mezun olduğumdan dolayıda eve bağlı kaldım ve kilo alıp şişmanlamak istemiyorum. Salona yazın gitmeyi planlıyorum şimdi ise dediğim gibi şişmanlamamak ve imkanlarımca vücut geliştirmek istiyorum.
Anlıyorum ancak kilo ile yapılan çalışmalar tehlikelidir yanlış yaparsın olmaz sana önerim eğer çok yediğini düşünüyorsan evde belli bir süre yerinde koşma yerinde zıplama gibi kardiyo hareketleri yapabilirsin.Güçlenmek için de 3 set halinde şınav ve mekik çekebilirsin böylece formda olursun ve risk almamış olursun yalnız mekikte boynu zorlamamaya şınav pozisyonunu da doğru almaya dikkat edersen bir sıkıntı olmayacaktır.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Badi tarzı sporları kesinlikle evde yapmakla olmaz, düzgün bir salonda iyi bir hocanın programı ile yapmak gerekir. Bir süredir bende düzenli olarak gidiyorum ve evde yapmaktan çok farklı ve vücuda inanılmaz iyi geliyor.

Ayrıca sadece dambıl ile yapacağınız hareketler kısıtlı ve belli başlı bir kaç kası çalıştıracağından dolayı faydasından çok zararı olur.

yunasyus

Profesör
Reaksiyon puanı
6
insanity workout diye bir olay var araştır istersen :D

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Fazla kilolu dambıl al 3 kg dambılla kasını eritirsin. En az 10 kilo olsun yoksa gelişemezsin
Videoda başlangıç için 2kg diyor. Çalıştıktan sonra kas erimesi nasıl oluyor anlamadım.

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Kilonuz az değil, kemiğiniz ağırdır belki..

Evde kendinize belli saat ayırıp 1 saat dambılla farklı tarzlarda çalışabilirsiniz. Durumunuza bağlı 30-35 kg çift çıkarılabilen dambıl alarsanız, pek çok tarzda çalışabilirsiniz, spor salonuna gittiğinizde başlangıçda zorlanmazsınız. Ama doğru çalışmanız lazım, programla yapmanız şart, internetde programlar var, hocadanda program alabilirsiniz.

Tabii spor salonu gibi etki etmez e normal, başlangıç için iyi gelir, bende evde çalışmaya başlamışdım zamanında sonra spor salonuna gitsemde evde yapdığım sporu bırakmadım, fırsat oldukça dambıllar aletler alıyorum, ev bambaşka...

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Videoda başlangıç için 2kg diyor. Çalıştıktan sonra kas erimesi nasıl oluyor anlamadım.

18 yaşında koca delikanlısın 2 yada 3 kilo dambılla indir kaldır indir kaldır 50 60 tane yaparsan anca yorulursun bu sana sadece eksi katar kasların şişmez. 20 kilo dambılı alırsın 10 kere indir kaldır yaparsın nefes kontrollü bir şekilde anca o şekilde faydasını görürsün.

Evde ancak karın kası çalışabilirsin ben 1 ayda "8 Dakikada karın kası" isimli video ile bildiğin baklava gibi karın kası yaptım sabah akşam 2 kere bunu yap 1 ayda baklava çıksın

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Kilonuz az değil, kemiğiniz ağırdır belki..

Evde kendinize belli saat ayırıp 1 saat dambılla farklı tarzlarda çalışabilirsiniz. Durumunuza bağlı 30-35 kg çift çıkarılabilen dambıl alarsanız, pek çok tarzda çalışabilirsiniz, spor salonuna gittiğinizde başlangıçda zorlanmazsınız. Ama doğru çalışmanız lazım, programla yapmanız şart, internetde programlar var, hocadanda program alabilirsiniz.

Tabii spor salonu gibi etki etmez e normal, başlangıç için iyi gelir, bende evde çalışmaya başlamışdım zamanında sonra spor salonuna gitsemde evde yapdığım sporu bırakmadım, fırsat oldukça dambıllar aletler alıyorum, ev bambaşka...

Ben önceden çok kiloluydum. Okula yürüyerek gele-gide (2,5km x 2) zayıfladım. Sizin evde uyguladığınız program nasıldı. Bende o şekilde uygulayım.

18 yaşında koca delikanlısın 2 yada 3 kilo dambılla indir kaldır indir kaldır 50 60 tane yaparsan anca yorulursun bu sana sadece eksi katar kasların şişmez. 20 kilo dambılı alırsın 10 kere indir kaldır yaparsın nefes kontrollü bir şekilde anca o şekilde faydasını görürsün.

Evde ancak karın kası çalışabilirsin ben 1 ayda "8 Dakikada karın kası" isimli video ile bildiğin baklava gibi karın kası yaptım sabah akşam 2 kere bunu yap 1 ayda baklava çıksın

Karın kası için Ab Ripper X yapıyorum. O da etkili bir egzersiz.

Gizem Karasoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaa evde spor yapmak beni disipline sokmuyor. Atlıyorum ya da üşeniyorum. Sanki spor için bir bedel ödemek gerek. Para vermeden olmuyo :) Biraz fazlalığım var. Çok yoğun spora ihtiyacım yok. b fit'e başlamayı düşünüyorum ama sizin tavsiyeleriniz varmı? Bugün kararımı veremezsem yine yalan olcak spor

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
bak 3 kg al gelir 2 tane azaltılabilen 10 kg luk dambıl al onlarla kendini ilk başlarda zorlamadan yap zamanla vucut açılcaktır ve agırlıklar hafif gelecektir hafif gelince yarım kg 1 kg kadar artıra artıra yap hareketleri ilk 3 ay çok zorlama kendini yani ben kaldirirm diyip erkekliğe şey sürme kası yakarsın bu sefer dokturluk olursun yani agırlıga abanma ilk 3 aya kadar kas alışır sonra artır zaten hissedip gelişimide görürsün... dahi kolay gelsin....

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
bak 3 kg al gelir 2 tane azaltılabilen 10 kg luk dambıl al onlarla kendini ilk başlarda zorlamadan yap zamanla vucut açılcaktır ve agırlıklar hafif gelecektir hafif gelince yarım kg 1 kg kadar artıra artıra yap hareketleri ilk 3 ay çok zorlama kendini yani ben kaldirirm diyip erkekliğe şey sürme kası yakarsın bu sefer dokturluk olursun yani agırlıga abanma ilk 3 aya kadar kas alışır sonra artır zaten hissedip gelişimide görürsün... dahi kolay gelsin....
Dambıl yerine sadece kendi vücut ağırlığımla ilgili spor yapsam ne kadar etkili olur?

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Dambıl yerine sadece kendi vücut ağırlığımla ilgili spor yapsam ne kadar etkili olur?
kendi agırlıgınla hangi hareketleri yapıcaksın değişir bu durum onları söyle ona göre kendi agırlıgınla yap yada yapma derim mesela mekik i ilk başlarda kendi agırlıgınla yap zamanla açıldıktan sonra agırlık al karnına öyle yap yani bunun gibi değişir