evde ingilizce öğrenmek istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
arkadaşlar üni mezunu oldum işletme bölümü hemde çok gerekliymiş gibi ve aptallığım yüzünden okurkende ne yurtdışına çıktım nede ingilizce öğrendim bölümü türkçe okuduğum için maalesef,şimdi benim kronik hastalığımda var malum korona şartları ingilizce kursuna gitmek istemiyorum evde çalışmak için çok büyük bi vaktim var iş hayatında kullanmam için nasıl ve ne seviye ingilizce öğrenmem gerekir yardımcı olabilecek varsa tşkler hergün programlı bi çalışma şekli oluşturucam disiplinli birisiyimdir caymam bu konuda

caylakkurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba hocam öncelikle tebrik ederim niye kimse yardımcı olmamış anlamadım.
Öncelikle eğer biraz bütçen varsa busuu adlı uygulamayı tavsiye ederim. yıllık 6,66 euro. (en son baktığımda öyleydi siz yine kontrol edin) sizin anlayacağınız yıllık 60 liraya falan geliyor. Pek çok özelliği var eğer dediğiniz gibi disiplinliyseniz çok yardımcı olacaktır. Sertifika da veriyor, tabi ki her yerde geçerli bir sertifika değil ama hiç yoktan iyidir.
tabi ki bu uygulamaya para vermek istemiyorsanız öncelikle youtube'dan bir ders kanalı bulun. İngilizce ingilizce konuşarak öğrenilir. Bulacağınız hoca ingilizce konuşarak anlatsın, korkmayın alışacaksınızdır. En sağlam böyle öğrenilir. Buna ek olarak internetten word listeleri bulun. Bu listelerden a1 a2 b1 b2 seviyesi olarak ilerleyin. b2 seviyesine ulaşmanız yeterli olacaktır zaten. Her gün bu kelimeleri 20-30'lu gruplar halinde tekrar edin. Biraz ilerledikten sonra ingilizce videolardan not almaya çalışın ve ingilizce metinler okuyun. levelinize uygun metinleri internetten bulabilirsiniz. ve en önemlisi asla bir günü boş geçirmeyin.

EZ358

Asistan
Reaksiyon puanı
106
arkadaşlar üni mezunu oldum işletme bölümü hemde çok gerekliymiş gibi ve aptallığım yüzünden okurkende ne yurtdışına çıktım nede ingilizce öğrendim bölümü türkçe okuduğum için maalesef,şimdi benim kronik hastalığımda var malum korona şartları ingilizce kursuna gitmek istemiyorum evde çalışmak için çok büyük bi vaktim var iş hayatında kullanmam için nasıl ve ne seviye ingilizce öğrenmem gerekir yardımcı olabilecek varsa tşkler hergün programlı bi çalışma şekli oluşturucam disiplinli birisiyimdir caymam bu konuda
İngilizce seviyeniz nasıl
Mesaj otomatik birleştirildi:

İngilizce seviyeniz nasıl
Baya bir ileride misiniz yoksa daha giriş seviyesi mi?

okan3358

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biraz hortlatmış oluyorum ama yazmak istedim belki burayı okuyacak arkadaşlara faydam dokunur.

Ben şahsen hazırlık okumama rağmen İngilizceyi halledemedim. Biraz çalışma ve disiplinle halledilebilecek gramer konularını okulda öğrendim ancak hazırlık sınıfı konuşma ve dinlediğini anlama konusunda pek bir şey katmıyor.

Hazırlık bittikten sonra İngilizcemi geliştirmek için 2 şey yaptım. İlk olarak dinlememi geliştirmek için diziler izlemeye başladım. Diziyleogren dye ücretsiz bir platform var orada dizilerin kelimelerini buldum ararken ve bazı kelimelere ordan bakmaya başlamış bulundum.

Diğer yaptığım şey ise paraya kıyıp online speaking dersi satın almak oldu. Araştırdığımda cs oynayın tarzı şeyler görüyordum ama bunun belli kalıplar dışında bir yararı olmadı. Speaking dersi için de Engoo'yu tercih ettim. Standart paketinde ana dili İngilizce olmayan hocalar yer alıyor ve bu sebepten dolayı fiyatları daha uygun. İlk etapta karşıdaki kişinin İngilizce seviyesi ve onu anlayıp anlayamayacağımdan çok korkmuştum ancak deneme dersi (bir youtuber'ın dağıttığı 75 dakikalık bir kupondan buldum) sonrasında gayet yararlı olabileceğini ve özellikle Sırbistan'lı hocaların son derece akıcı ve uygun olduğunu gördüm.

Uzun lafın kısası bu şekilde İngilizcemi geliştirmeye çalışıyorum arada bir de forumlarda bu tarz başlıkları okuyup tavsiyeler edinmeye ve kendi deneyimlerimi paylaşmaya çalışıyorum. Varsa bir tavsiyeniz mesaj kutum her zaman açık. (Kupon kodu da sorabilirsiniz ama bulabilir miyim bilmiyorum)