Ev bi türlü ısınmıyor

Bu konuyu okuyanlar

S

SND Anonim 5

SDN Okuru
Şöyle anlatiyim kare bi ev düşünün köşede kombi var karşı köşesinde yani en uzak köşesinde oturma odası ve oda kaçta yakarsak yakalım ısınmıyor kombilerin nasıl nasıl çalıştığını bilen varmı galiba bize bütün peteklerin alt vanası ful açık yakmak istediğiniz peteğin üst vanasını istediğiniz kadar yakarsınız denmişti yani 10 petekden en arkadakini yakmak için bütün peteklerin alt vanası açıktı olması gerekiyor anlamıyorum bu arada bütün bakımlarını yaptırdık kombinin dibinde bi petek var o baya iyi ısınıyor ancak karşı köşesindeki ısınmıyor yardımcı olursanız sevinirim

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
40 derecenin altında kullanmayın ve Tüm peteklerin Borularını sonuna kadar açın. Bazen kapalı olabiliyorlar.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Şöyle anlatiyim kare bi ev düşünün köşede kombi var karşı köşesinde yani en uzak köşesinde oturma odası ve oda kaçta yakarsak yakalım ısınmıyor kombilerin nasıl nasıl çalıştığını bilen varmı galiba bize bütün peteklerin alt vanası ful açık yakmak istediğiniz peteğin üst vanasını istediğiniz kadar yakarsınız denmişti yani 10 petekden en arkadakini yakmak için bütün peteklerin alt vanası açıktı olması gerekiyor anlamıyorum bu arada bütün bakımlarını yaptırdık kombinin dibinde bi petek var o baya iyi ısınıyor ancak karşı köşesindeki ısınmıyor yardımcı olursanız sevinirim
bizim evde de aynısı olmuştu kombiciyi çağırdık o düzeltmişti

Lisans Bul

Doçent
Reaksiyon puanı
593
Hocam pek bilgim yok boruları açın derken bütün peteklerin alt vanasımı oluyor
Aynen, odadan odaya dolasarak gittigi icin tüm peteklerin yanindaki vanalari acin, en son oda en gec isinan oda olacaktir! Birde peteklerin icinde hava olabilir, tüm peteklerde kontrol edin. Petegin alt kismi soguk, ilik ve üst kismi sicaksa hava var demektir. Peteklerin yan üst kisminda vida yeri gibi hava alma yeri var, ordaki vidayi hafif cevirin altina bir bardak veya kap tutun cok az su aksin geri vidayi sikilayin.

Son düzenleme:

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
yani biz en azından o vanayı çevirmiştik gene olmamıştı

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Kombi su basıncını kontrol edin. (1.5-2 bar aralığında olmalı)
Petek vanalarını açık konuma getirin. (vana sağdan sola doğru dönecek)
Peteklerde hava olması halinde kısmi ısınmama/az ısınma olur.
Kombide kış modunda petek sembolüne basılıp basılmadığını kontrol edin. (kombiden kombiye bu özellik/tuş değişir)
Kombinin dijital ekranında herhangi bir hata kodu olup olmadığını kontrol edin.
Hiç bir hata kodu mevcut değil ve yukarıdaki maddeleri kontrol ettiyseniz, kombiyi kapatıp açmayı deneyin.
Bir ihtimalde filtrelerin tortuyla dolması. (kurcalayacaksanız bile en son bunu kurcalayın biraz sulu işlemdir :D )

Kombi içi müdahalelere değinmedim o işi bilene bırakmak gerek.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Peteklerin havasını aldırınca içine su bas kombinin. Yoksa bu sefer kombi çalışmıyor diye gelirsin buraya.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Uchiha Sasuke
Brooo yetiş. Covid testi temiz çıktı ama ben hastalıktan kırılıyorum. 17 saattir uyuyorum. İşe gidemez oldum.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Peteklerin havasını aldırınca içine su bas kombinin. Yoksa bu sefer kombi çalışmıyor diye gelirsin buraya.
Hava alırken sorun olmazda hava bittikten sonra cok su akitinca olur o örtmenim ? 1bar ın altinda kombi koruma amacli kapatiyor kendini ?
Soba kurun. Onun tadını hiçbir şey vermez.
Evde kareymis ne ısıtır valla ? evimde soba oldugu günleri kısmen özledim ?

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Hava alırken sorun olmazda hava bittikten sonra cok su akitinca olur o örtmenim ? 1bar ın altinda kombi koruma amacli kapatiyor kendini ?

Evde kareymis ne ısıtır valla ? evimde soba oldugu günleri kısmen özledim ?
Bizim evde var. Dona dona soba kovası hazırladım dün gece. Hastalıktan titriyorum bir de küfür ederek soba kovası hazırlıyorum ?

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Peteklerin önü en az 15 cm açık olsun.Petek arkası yalıtım yaptır ısı kaçmasın.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Bizim evde var. Dona dona soba kovası hazırladım dün gece. Hastalıktan titriyorum bir de küfür ederek soba kovası hazırlıyorum ?
İşte kısmen dememin sebebi oydu ? Soba arkasında uyumak muhteşem ama kapı açılınca bile kutuplardan gelen soğuklar çekilmez oluyor ? Test sonucu çıktı mı ?

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
2013 model ilk cuh kardan bir PS4 al bakalim ev ısınıyor mu

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Oh ne güzel sevindim valla. Boşver 5 gün dahada yatsan üzülmem ?
Ben neden sevinemiyorum ki? Çalışmadığım her gün gidiyor paracıklar. Dün işe gittim. İşe giderken gelsin paracıklar bugün zararda değilim diyordum. 5 saat sonra donarak ve titreyerek eve gidiyordum. Yemişim işini de parasını da diye küfür ediyordum.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Ben neden sevinemiyorum ki? Çalışmadığım her gün gidiyor paracıklar. Dün işe gittim. İşe giderken gelsin paracıklar bugün zararda değilim diyordum. 5 saat sonra donarak ve titreyerek eve gidiyordum. Yemişim işini de parasını da diye küfür ediyordum.
Ağır depresyon kaynaklı olabilir ? b12 ölçtür gel bakıyım sen ?

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
S

SND Anonim 5

SDN Okuru
Son düzenleyen moderatör:

Son mesajlar