Soru Eskisi gibi yemek yiyemiyorum

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Şimdi keyfimden değil, bir tür iştahsızlık var bende sanırım. Eskiden bütün yemekleri hapur hupur yiyodum şimdi bir tabak yiyp bırakıyorum. Eskiden 3 öğün hatta 4 bile yerdim şu anda 2 öğün yiyp bırakıyorum sanırım. Bu doğalmı yoksa yeme bozukluğum mu var? Bide kendimi çok aç hissettiğim zaman ağzıma lokma atıyorum hemen doyuyor gibi oluyorum. Noluyo bana?

Eratosthenes

Profesör
Reaksiyon puanı
853
Şimdi keyfimden değil, bir tür iştahsızlık var bende sanırım. Eskiden bütün yemekleri hapur hupur yiyodum şimdi bir tabak yiyp bırakıyorum. Eskiden 3 öğün hatta 4 bile yerdim şu anda 2 öğün yiyp bırakıyorum sanırım. Bu doğalmı yoksa yeme bozukluğum mu var? Bide kendimi çok aç hissettiğim zaman ağzıma lokma atıyorum hemen doyuyor gibi oluyorum. Noluyo bana?
olum ben böyle olayımda kilo vereyim diye uğraşıyorum ama yok nafile 3 öğün artı 2 ara öğün yemeden duramıyorum
eğer hızlı kilo kaybı yoksa sıkıntı yoktur
bak burada iştahsızlığın sebepleri yazıyor aç oku hangisi varsa mesela stres varsa stres sorununu çöz ve kurtul

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
708
Bence şu anki beslenme şeklin gayet normal. Normal insanlar 2 öğün yer her öğün 1 porsiyon yerler arada acıktıkça üzüm erik gibi yiyecekler tüketirler. Bence sen abartıyorsun

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
olum ben böyle olayımda kilo vereyim diye uğraşıyorum ama yok nafile 3 öğün artı 2 ara öğün yemeden duramıyorum
eğer hızlı kilo kaybı yoksa sıkıntı yoktur
bak burada iştahsızlığın sebepleri yazıyor aç oku hangisi varsa mesela stres varsa stres sorununu çöz ve kurtul
Son 1 yıldır baya stresliyim. Sanırım dediğin gibi stresten oluyor :(

Reaksiyon puanı
1,768
Aynı sorun bazı zamanlar bende de oluyor (1 ay fln sürüyor sonra normale dönüyir) hatta en çok sevdiğim yemek olan köfteyi yerken bile oluyor ama peynirli yumurta yerken sorun çıkmıyor önüme ne zaman peynirli yumurta koysanız yerim :D

Mestra

Asistan
Reaksiyon puanı
250
Bendede öyle biraz ihtaşısızlık ama sevdiğim bişey olunca hemen açılıyo lapur lupur yiyom ama normal yemek yerken de iştahsızlık oluyo.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Bendede öyle biraz ihtaşısızlık ama sevdiğim bişey olunca hemen açılıyo lapur lupur yiyom ama normal yemek yerken de iştahsızlık oluyo.
Evet az önce mis gibi ezogelin çorbasu vardı 1 tabak içtim ?. Şimdi bakıcaz durum nasıl ilerlicek?