Eskişehir'de sıcak gece!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Eskişehir'de sıcak gece!

4947_B_sevinc235.jpg

Turkcell Süper Lig'de 15. hafta karşılaşmasında Fenerbahçe Eskişehirspor'a konuk oluyor.Eskişehir Atatürk Stadı'nda saat 20.00'de başlayacak maçı hakem Mustafa Kamil Abitoğlu yönetecek. Lig TV'den yayınlanacak mücadeleyi Sporx Canlı Canlı Anlatım Servisi'nden de takip edebilirsiniz.
UEFA Avrupa Ligi'nde Twente'yi deplasmanda 1-0 yenerek, gruptan lider çıkmayı garantileyen Fenerbahçe, Süper Lig'de kötü gidişine son vermek istiyor.

Ligde, 12. haftada hükmen galip sayıldığı Ankaraspor maçı hariç, son 3 maçtır kazanamayan sarı-lacivertliler, bugün Eskişehirspor ile deplasmanda yapacağı maçtan 3 puanla ayrılmayı hedefliyor.

Roberto Carlos dün sabahki antrenmanı tamamlayamadı. Bu nedenle Eskişehir'e götürülmeyen Brezilyalı oyuncunun yanı sıra cezalı ve sakat olan Kazım ile sakatlığı süren bir başka oyuncu Önder, tercih edilmeyen Bekir ve Ali Bilgin de İstanbul'da kaldılar.

Twente maçında sakatlanan Carlos'un dünkü antrenmanda yer alıp, dünkü çalışmada ağrı hissetmesi, kafalarda soru işareti bırakırken, bazı çevreler bu oyuncunun gitmek için hazırlıklara başladığını ileri sürdü.

Eskişehirspor'da ise Doğa Kaya bu maç öncesi cezalı durumda. Ümit Karan, Mehmet Yılmaz, Serdar Özbayraktar'ın sakatlıkları devam ediyor. Bu maçta açık tribün biletleri 50 TL, kapalı tribün 80 TL, VIP ise 150 TL'den satışa sunuldu.

MUHTEMEL 11'LER

ESKİŞEHİRSPOR
İvesa
Koray
El Saka
Nadareviç
Volkan
Ragıp
Bülent Ertuğrul
Bülent Kocabey
Burak Yılmaz
Youla
Adem Sarı

FENERBAHÇE
Volkan Demirel
Gökhan
Lugano
Bilica
Andre Santos
Mehmet Topuz
Selçuk
Cristian
Vederson
Alex
Güiza

Stat: Eskişehir Atatürk

Saat: 20.00

Hakem: Mustafa Kamil Abitoğlu

KART ALARMI

Fenerbahçe'de Eskişehirspor maçı öncesi 7 oyuncu sarı kart cezası sınırında bulunuyor. Daha önceki maçlarda 3'er sarı kart gören Alex, Cristian, Güiza, Lugano, Gökhan, Roberto Carlos ve Emre, bir kart daha görürse 4 sarı kartla cezalı duruma düşecek.

47. RANDEVU

Turkcell Süper Lig'de bugün yapılacak Eskişehirspor-Fenerbahçe maçıyla birlikte her iki ekip lig tarihinde 47. kez karşı karşıya gelecek. İki takım ligde daha önce 23 sezonda toplam 46 maç yaptı. Fenerbahçe, Eskişehirspor'a galibiyet sayısında 23-11, gol sayısında da 69-44 üstünlük kurarken, iki ekip arasındaki 12 maç da berabere sonuçlandı. Fenerbahçe ile Eskişehirspor arasında geçen sezon yapılan maçlarda taraflar Eskişehir'de 2-2 berabere kalırken, İstanbul'da Fenerbahçe 2-1'lik skorla galip geldi.

ÇALIMBAY'IN KARNESİ

Teknik Direktör Rıza Çalımbay yönetimindeki Eskişehirspor, bugüne kadar 4 büyük takımla yaptığı 11 maçta sadece 2'şer galibiyet ve beraberlik aldı. 12 yıl aradan sonra geçen sezon Süper Lig'e yükselen kırmızı siyahlı takım, uzun bir aradan sonra sahasında karşılaştığı Galatasaray'ı 4-2 yenmişti.

Sonraki hafta yine sahasında Fenerbahçe'yi konuk eden Çalımbay'ın takımı, bu kez de 2-2 berabere kalarak önemli bir başarıya imza atmıştı. İlerleyen haftalarda deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşan Es-Es, maçtan 2-0 yenik ayrılmıştı. Eskişehirspor, 12 yıl aradan sonra geçen sezon konuk olduğu Trabzonspor'a da 2-1 yenildi.

KAYNAK

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Hadi komşu göreyim seni :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529