Eski PSUdan ne yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Elimde emektardan kalan bir psu var 300wlık bunu nasıl değerlendirebilrim?
ben birşeye bağlıyayım da çalışsın istiyorum :D neler yapbilrim ?

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Üzerinde 3,5,12 volt çıkışlar var bunlara uyan herhangi bir alet bağlayabilirsin. Sana kalmış.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
pc haricinde çalıştırman çok zor. kenarda dursun. ilerde şimdiki psu arıza yaparsa veya yetmez hale gelirse kullanırsın. kasan genişse aynı anda 2 psu kullanabilirsin. birini sade ekran kartına bağlarsın, diğerini de anakart ve kalan parçalara...

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
pc haricinde çalıştırman çok zor. kenarda dursun. ilerde şimdiki psu arıza yaparsa veya yetmez hale gelirse kullanırsın. kasan genişse aynı anda 2 psu kullanabilirsin. birini sade ekran kartına bağlarsın, diğerini de anakart ve kalan parçalara...

laptop kullanıyorum şimdi
psunun kablolarını kitaplıktan sarkıttım dekor olarak kullanıyorum :D başkasının gözüne hoş değil ma bence güzel :D biraz daha teknk birşekilde kullanma istiyorum ben
aydınlatma üzerinew birşeyler yapmışlar ama bakalım psu konusunda her türlü fikre açığım :D

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352

Böyle bir çalışmayı denemeyin diyorum. Aynı kasa içinde hatta aynı anakart üzerindeki parçaları farklı güç ler ile beslemeye kalkmayın. İki farklı güç çıkışı karşılaştığı anda kısa devreden beter olabilirsiniz . Benden söylemesi.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Böyle bir çalışmayı denemeyin diyorum. Aynı kasa içinde hatta aynı anakart üzerindeki parçaları farklı güç ler ile beslemeye kalkmayın. İki farklı güç çıkışı karşılaştığı anda kısa devreden beter olabilirsiniz . Benden söylemesi.
iki psuyu birbirine düzgün şekilde bağlarsak sorun olmaz. zaten bağlamazsak kasanın güç tuşuna basınca ikisi aynı anda çalışmaz. :)

burda anlatımı var nasıl yapıldığının:
http://thgtr.com/cift-atx-guc-kaynagi-nasil-baglanir

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
iki psuyu birbirine düzgün şekilde bağlarsak sorun olmaz. zaten bağlamazsak kasanın güç tuşuna basınca ikisi aynı anda çalışmaz. :)

burda anlatımı var nasıl yapıldığının:
http://thgtr.com/cift-atx-guc-kaynagi-nasil-baglanir

hatta 3,4,5... mümkün bu yöntemle çok güzel bir bilgi :) ama benim tek psum var ve laptopum var şimdilik kullanabileceğim bir bilgi değil ne yazık ki :(

evde öyle çalışmayan alet te yok takayım çalışsın ya :D

bir yerde görmüştüm evde araba anfisi kullanmak için 6 tanesini birleştiriyordu adam :D

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
İlginçmiş. Peki bu yöntem ile serverlerdeki retundant power (yedekli power) olur mu? yani biri bozulsa diğeri ile devam edermi kesinti olmadan.?
onu bilemiyorum. bu yöntem iki psuyu bir psu gibi çalıştırmak için. baya da karlı bir yöntem. 600 w psular 150 lira civarı. 30 liraya 300 w psu satılıyor. ikisini alsan olur sana 60 liraya 600 w psu. :)

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
led bağlayıp odana entresan ışıklı dekorlar yapabilirsin tam olarak nası olur bilmiyorum ama usb bağlatısı ekleyip usb üzerinden şarj edilebilen cihazlarını şarj edebilirsin

dirent

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bir tane pervane bağla ucuna onu çalıştırsın.
Bu sıcakta aklıma ilk bu geliyor.
Ne sıcak bu sene yav, peehh.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
ver bir garibana illa mındar etmene gerek yok.ramazanda hayrın olur...

Son mesajlar