Eski model İ phone Se hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Başbakan Pirlo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Eski model SE var..3 senedir kullanıyorum..Geçen sene aşırı ısınma sonrası pilini değiştirdim sorunu gidermistim.. şimdi yine aşırı derece ısındı pilini değiştirdim fakat sorun hala devam ediyor..Bi uygulamaya girerken çok zor giriyor ve aşırı derece ısınıp şarjı çok hızlı bitiyor.. sebebi ne olabilir bilgisi olan yazarsa sevinirim

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
386
Eski model SE var..3 senedir kullanıyorum..Geçen sene aşırı ısınma sonrası pilini değiştirdim sorunu gidermistim.. şimdi yine aşırı derece ısındı pilini değiştirdim fakat sorun hala devam ediyor..Bi uygulamaya girerken çok zor giriyor ve aşırı derece ısınıp şarjı çok hızlı bitiyor.. sebebi ne olabilir bilgisi olan yazarsa sevinirim
O telefonun miladı doldu, hocam.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,730
4.5 senesini doldurdu bendeki, şuan iOS 14 betası için kullanıyorum, Deji batarya aldım geçen 2010mAh olanlardan, performansı ilk günkü gibi oldu, ardından restore işlemi yaptım, şuan ana telefonum olsa hala kullanırım.

Başbakan Pirlo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
cevaplar için teşekkürler yedekleme yapmıyor ondan da olabilir mi

Başbakan Pirlo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu bahsettiğin sorunlar ve alan kıtlığı yüzünden yedekleme yapmıyor olabilir ama yedekleme yapmadığı için ısınıyor olması imkansız.
[/QUOTE
Aşırı ısınma var tel de uygulamaları zor açıyor açınca da pil seviyesi hızla boşalıyor..neden olabilir acaba..13,5 sürüm var ama onu yukleyeli çok oluyor ondan değil diye düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

ios'ta tv+ var mı?
Yok hocam sağol

Yok hocam sağol
Pili değiştirmeden önce servis yazıyordu pili değiştirdim şimdi yazmıyor ama ısınma ve pil çabuk bitiyor

Son düzenleme:

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183

Yok hocam sağol

Pili değiştirmeden önce servis yazıyordu pili değiştirdim şimdi yazmıyor ama ısınma ve pil çabuk bitiyor
13.5 sürümü o telefon için fazla güncel, kaldıramamış olabilir. Etkisini zaten bir anda göstermez eğer ondansa. Güncellemeyi geri alabiliyorsan al derim. Çünkü o telefona bir şey katmaz, aksine iyi olan özelliklerinden çalar ki yeni bir apple almayı düşün diye.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Telefoncunuzun değiştirdiği bataryanın mükemmel kalitesinden olabilir ama ısınma ve arada yaşanan donmalar o cihaz için normal.Ancak eminim ki kaliteli bir batarya takılırsa yaşadığınız büyük sorunların bazılarının ortadan kalkacağından eminim.

Başbakan Pirlo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefoncunuzun değiştirdiği bataryanın mükemmel kalitesinden olabilir ama ısınma ve arada yaşanan donmalar o cihaz için normal.Ancak eminim ki kaliteli bir batarya takılırsa yaşadığınız büyük sorunların bazılarının ortadan kalkacağından eminim.
Yok hocam yeni sarji takmadan önce servis yazıyordu şimdi yazmıyor ayrıca şarj değeri 100 gösteriyor..

13.5 sürümü o telefon için fazla güncel, kaldıramamış olabilir. Etkisini zaten bir anda göstermez eğer ondansa. Güncellemeyi geri alabiliyorsan al derim. Çünkü o telefona bir şey katmaz, aksine iyi olan özelliklerinden çalar ki yeni bir apple almayı düşün diye.
Eski sürüme nasıl geri dönebiliriz hocam

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Yok hocam yeni sarji takmadan önce servis yazıyordu şimdi yazmıyor ayrıca şarj değeri 100 gösteriyor..

Yeni şarjı derken yani bataryayı değiştikten sonra ilk şarja takacağınızda mı servis yazıyordu? Ayrıca siz pil sağlığına aldanmayın.Pil sağlığının 100 yazması bataryanızın kaliteli olduğunu göstermez :)

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,730

Yok hocam sağol

Yeni piliniz orjinal mi?

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183

Bu link yardımcı olabilir belki.
Onun dışında şunu önerebilirim: Telefondaki her şeyi bir yerde yedekle. (senin için önemli olan fotolar vs.) Daha sonra da ayarlardan yapılan son yedeklemeye git. Bu büyük olasılıkla eski sürümün olduğu zamanlardaki yedeklemelerden biri olur. Böylece eski sürüme geçmiş olursun ama mutlaka önemli olan şeyleri yedekle, çünkü eski sürüme geçirince bazı fotoğraflar ve sonradan yüklediğin uygulamalar gidecektir. Ayarlardan bu yeri nerede bulabilirsin tam olarak bilmiyorum, kusuruma bakma lütfen.(hiç kendime ait iphone vs. kullanmadığım için:))

Reaksiyon puanı
109
Isınma probleminin en iyi çözümü gereksiz uygulamaları silmek varsa kılıfı çıkartmaktır bunun dışında şarj uygulams olarak Kaspersky Battery Life uygulamasını da aşağıdaki linkten edinebilirsiniz. İmkanınız varsa telefon değiştirin.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Bu link yardımcı olabilir belki.
Onun dışında şunu önerebilirim: Telefondaki her şeyi bir yerde yedekle. (senin için önemli olan fotolar vs.) Daha sonra da ayarlardan yapılan son yedeklemeye git. Bu büyük olasılıkla eski sürümün olduğu zamanlardaki yedeklemelerden biri olur. Böylece eski sürüme geçmiş olursun ama mutlaka önemli olan şeyleri yedekle, çünkü eski sürüme geçirince bazı fotoğraflar ve sonradan yüklediğin uygulamalar gidecektir. Ayarlardan bu yeri nerede bulabilirsin tam olarak bilmiyorum, kusuruma bakma lütfen.(hiç kendime ait iphone vs. kullanmadığım için:))
Ayrıca şunu da önerebilirim ama ne kadar işe yarar bilmiyorum o yüzden hiçbir şey işe yaramazsa bunu kullan derim: Telefondaki her şeyi bir dönüştürücü yardımıyla usb ye veya mail yoluyla vs. bilgisayara ya da başka bir telefona at, her şeyi yedekledikten sonra da telefonu sıfırla ayarlardan. En az bir yarım sene daha gider bu sayede telefon. Ama dediğim gibi bunu hiçbir şey işe yaramazsa kullan. Onun dışında telefonun hafızasını da genişleterek hafızadaki yükü biraz azaltabilirsin.(apple ın böyle bir özelliği var, aylık belli bir mevla ödüyorsun sanırım 3,4 lira falan),( ya da hafıza kartı kullanabilirsin) Bu da en azından ısınma sorununu ortadan kaldırır. Yardımcı olabildiysem ne mutlu:)
Siz dd şu linke bakarsanız çok memnun olurum.

Başbakan Pirlo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonu sıfırladım sorun düzeldi gibi arkadaşlar görüşleriniz için sağolun