Soru Eski laptopu orta seviyeye getirmek icin hangi islemci takmak gerek

Bu konuyu okuyanlar

Sedatsincar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Merhaba eski bir exper laptop var 10 yıllık falan ve genelde google açarken bile kasma oluyor yani bilgisayarı normal takılmak için bile kullandığımızda kasmalar oluyor peki normal internette gezinmede kasmamasi için hangi işlemci takmak gerek yani böyle orta dereceli bir seviyeye gelsin cyberpunk gibi oyunlar oynatacak kadar değil ama normal kullanımda da hiç kasmayacak seviyeye gelmesi için hangi işlemciyi takmam gerek birde hem ram hemde islemciyi değiştirmek mi gerekiyor yoksa bu ikisinden birini değiştirmek kafi mi laptop un genel bilgilerinin olduğu fotoğrafları koydum görüntü kötü ama özellikler görünüyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_20231101-155232-min.png
    Screenshot_20231101-155232-min.png
    548.1 KB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot_20231101-155235-min.png
    Screenshot_20231101-155235-min.png
    489.3 KB · Görüntüleme: 39

QwertPasha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba eski bir exper laptop var 10 yıllık falan ve genelde google açarken bile kasma oluyor yani bilgisayarı normal takılmak için bile kullandığımızda kasmalar oluyor peki normal internette gezinmede kasmamasi için hangi işlemci takmak gerek yani böyle orta dereceli bir seviyeye gelsin cyberpunk gibi oyunlar oynatacak kadar değil ama normal kullanımda da hiç kasmayacak seviyeye gelmesi için hangi işlemciyi takmam gerek birde hem ram hemde islemciyi değiştirmek mi gerekiyor yoksa bu ikisinden birini değiştirmek kafi mi laptop un genel bilgilerinin olduğu fotoğrafları koydum görüntü kötü ama özellikler görünüyor
Laptoplardaki işlemciler ekran kartları ve anakart değiştirilemez eğer lehimli değilse sadece ram ve ssd kapasitesini değiştirebilirsiniz

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
laptop'a işlemci takamazsınız ram veya ssd takarsınız.

haciahmetbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2010 yılında aldığım, Dell N5010 laptopa işlemcisi i3 iken i5 işlemci taktım. RAM'ini 4 GB iken 8 GB yaptım. HDD'sini SSD'e çevirdim.