Yardım Eski laptopta oyun oynamak

Bu konuyu okuyanlar

Rege

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eski bir laptopum var şuan bilgisayar fiyatları çok yüksek ve geforce now sayesinde oyun oynayabiliyorum onun dışında sadece Valorant oynamak istiyorum sabit 50-60 fps alsam bana yeter ucuza çok harcamadan bu bilgisayarı nasıl sadece valorantta 60 fps alabileceğim duruma getiririm
Şuan oyunun pixellerini düşürüp en düşük ayarlara aldığım halde 30fps te bile oynayamıyorum oyun çok geç açılıyor sürekli drop oluyor ayrıca tüm fps yükseltme videolarını uyguladım ama nafile.
Bilgisayarın özellikleri
İntel HD Graphics 3000 ve geforce gt 520mx
İntel core i5-2450M CPU 2.50ghz
4gb Ram
Ssd yok harddisk var
Yardım ederseniz çok sevinirim

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Eski bir laptopum var şuan bilgisayar fiyatları çok yüksek ve geforce now sayesinde oyun oynayabiliyorum onun dışında sadece Valorant oynamak istiyorum sabit 50-60 fps alsam bana yeter ucuza çok harcamadan bu bilgisayarı nasıl sadece valorantta 60 fps alabileceğim duruma getiririm
Şuan oyunun pixellerini düşürüp en düşük ayarlara aldığım halde 30fps te bile oynayamıyorum oyun çok geç açılıyor sürekli drop oluyor ayrıca tüm fps yükseltme videolarını uyguladım ama nafile.
Bilgisayarın özellikleri
4gb Ram
Ssd yok harddisk var
Laptop yükseltilemez.(Genellikle çoğu,model belirtirseniz)
4GB RAM'i 8/16 yaparsınız.
SSD alırsınız,soğutucu alırsınız(kaliteli),temizliğini yapıp,termal macun yenilersiniz.

jasonoleragg

Doçent
Reaksiyon puanı
175
drobun çözümü bence ssd ramdeb çok

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Bilgisayarın özellikleri
4gb Ram
Ssd yok harddisk var
RAM'i 8 ya da 16, soketiniz %90 PGA988 büyük ihtimalle ki öyleyse QM işlemci takabilirsiniz. SSD ve termal macun da aldınız mı PC'ye çok iyi bir yükseltme yapmış olursunuz. :)

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Bu laptop'un aynısı bende var. Şuan da kullanıyorum ve biraz yükseltmenin yollarına bakmıştım 2.nesil i5 işlemciyi 3.nesil i7 uyumlu bir işlemci (sonu model kodunun sonu m ile bitmeli ve en fazla 45w olmalı) ile değiştirip rami 8GB yapıp ve SSD takarsanız makine hem normal kullanımda hem de oyunlarda hızlanır. Fakat bu makinelerde şöyle bir sıkıntı var ki harici ekran kartları düşük ve her laptopda olduğu gibi harici ekran kartları değişmiyor.:(:(:(

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Bu laptop'un aynısı bende var. Şuan da kullanıyorum ve biraz yükseltmenin yollarına bakmıştım 2.nesil i5 işlemciyi 3.nesil i7 uyumlu bir işlemci (sonu model kodunun sonu m ile bitmeli ve en fazla 45w olmalı) ile değiştirip rami 8GB yapıp ve SSD takarsanız makine hem normal kullanımda hem de oyunlarda hızlanır. Fakat bu makinelerde şöyle bir sıkıntı var ki harici ekran kartları düşük ve her laptopda olduğu gibi harici ekran kartları değişmiyor.:(:(:(
Çipseti HM65 ise Ivy Bridge kullanamaz. Mikro kodu da eklenemiyor. Intel ME 8, HM65'te 2 tane şeyden dolayı uyumsuz çünkü.