Eski bir dost : Adobe Flash Player anılarınız

Bu konuyu okuyanlar

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864

Microsoft, Adobe Flash Player desteğini kaldırdı​

Adobe, Microsoft ve Google gibi sektörde söz sahibi firmalar tarafından 2017 yılında alınan karar doğrultusunda Flash Player desteğinin kaldırılacağı netleştirilmişti. Microsoft, güncel işletim sistemlerinde artık Flash Player desteğini kaldırma sürecini başlattı.​

Microsoft, Adobe Flash Player desteğini kaldırdı

Adobe Flash’ın Internet Explorer 11 ve Microsoft Edge için desteğinin sona erdiğini ve yeni Microsoft Edge’in Ocak 2021’e kadar kaldırmasıyla şirketin bu yılın sonunda resmi olarak yayından kaldırması bekleniyor.

Windows üreticisi; Aralık 2020’den sonra artık Microsoft’tan Microsoft Edge Legacy ve Internet Explorer 11 için geçerli olan Adobe Flash Player için Güvenlik güncellemesi’ni almayacaksınız, dedi. Ocak 2021’den itibaren Adobe Flash Player varsayılan olarak devre dışı bırakılacak ve Haziran 2020’de yayınlanan KB4561600 güncellemesinden daha eski tüm sürümler engellenecek. Microsoft web sitelerinde barındırılan Adobe Flash Player ile ilgili indirilebilir kaynaklar artık kullanılamayacak dedi ve cümlelerini tamamladı.
Bu destek süresi sona ermeden önce şirket, Adobe Flash Player’ı kaldıran KB4577586 güncellemeyi piyasaya sürdü. Şirket, müşterilerin ortamlarını Adobe Flash Player’ın kaldırılmasıyla oluşabilecek herhangi bir etkiye karşı test etmelerine ve doğrulamalarına yardımcı olmak için desteğin sona ermesinden önce bu kaldırma güncellemesini yayınlıyoruz, diyerek belirtti.

Adobe Flash Player için başka bir güvenlik güncellemesi yayınlanırsa, bu kaldırma güncellemesini alan müşterilere güvenlik güncellemesi sunulmaya devam edilecektir.
B4577586 numaralı Adobe Flash Player’ın kaldırılmasına yönelik güncellemeye aşağıdaki sürümlerden ulaşabilirsiniz;
Windows 10, sürüm 1909, tüm sürümler
Windows 10, sürüm 1903, tüm sürümler
Windows Server 2019, tüm sürümler
Windows 10, sürüm 1809, tüm sürümler
Windows Server sürüm 1809
Windows 10, sürüm 1803, tüm sürümler
Windows Server sürüm 1803
Windows 10, sürüm 1709, tüm sürümler
Windows Server 1709 sürümü
Windows 10, sürüm 1703, tüm sürümler
Windows Server 2016
Windows 10, 1607 sürümü, tüm sürümler
Windows 10
Windows Server 2012 R2
Windows RT 8.1Windows 8.1
Windows Sunucusu 2012

Kaynak: Haber7.com

Anılar...
Şahsen benim Adobe Flash Player ile çok fantezim olmuştur :D Peki ya sizin yaptığınız işler nelerdi.

Mesela özellikle 1001oyun vs. gibi siteler AFP olmadan olmazdır :D Ve hatta EBA daki bazı etkinlikler bile AFP ile çalışmaktaydı ve şu an çalışmıyor FAKAT MEB'in hala bir açıklaması yok :d Dediğim gibi sizin AFP ile yaptığınız işler nelerdi ?

EDİT: Kanal 7 de SDN den almış heral jsjsjsjsj

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Hele hele o hep aynı klişe araba sesi ve aynı arayüzle yapılan araba oyunları (nitro olmazsa olmazdı)

EDİT: Araba oyunları resmen Unity ile Adobe yi kardeş gibi yapmıştı.

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
Oyunkuzusu Lisede meb oyun ile kafa topu programlama temelleri sınavında açık akademiden video izlemem gerekiyordu ama güncelleme yapmadığım için video izleyememiştim. Scratch ile yaptığım oyunu swf haline getirmem gerekiyordu son kez swf oyunu oynayacağım. 2020 yılında Windows 7'den sonra Adobe Flash Player'i kaybettik

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Kral oyun
Oyun skor(son zaanlarda arayüzü kötü)

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Çok boş bir güncelleme. Bırak millet oynasın işte.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Bence gitmesi iyi oldu güvenlik konusunda ama özleyeceğiz.

Flash'ın son sözü: